Nasıl Editör olunur?

Bu konuyu okuyanlar

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,753
Sony vegas
Adobe Premiere Pro
Adobe After Effect

Şu üç programı öğren kardeşim.

Mars!

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
439

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Yine sapıttı bu. Her neyse.

Cevaba gelecek olacaksak SDN'de editör olmaktan bahsediyorsan teknoloji bilgine güveniyorsan SDN'ye çeşitli yollarda başvurabilirsin.
Güveniyorum. Başka forumlardan geldim.

Mars!

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
439
Şimdii editçi mi editör mü anlayamadım?

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,753
Önce rütbeni biraz artır, asistan veya doçent ol en az. Forum yöneticilerinin de sana güvenmesi lazım.
Web tasarımı üzerine bilgin varsa forum yöneticilerine danışıp editör alındığı zaman iletişime geçmelerini sağlaman lazım

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Benim kendi blogum vardı oradan bildiklerim üzerine içerik üretiyordum. Tabi burada da moderatördüm. Maalesef o kadar kolay bir şey diyemeyeceğim. İlk önce kendi başına bol bol içerik üretmen lazım.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Benim kendi blogum vardı oradan bildiklerim üzerine içerik üretiyordum. Tabi burada da moderatördüm. Maalesef o kadar kolay bir şey diyemeyeceğim. İlk önce kendi başına bol bol içerik üretmen lazım.
Nasıl üretebilirim? Bu foruma yabancıyım.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Nasıl üretebilirim? Bu foruma yabancıyım.
Sadece bu forum özelinde düşünme. Wordpress veya Blogspot ile blog açabilirsin. Haber düzeni, haberin anlatımı, SEO ve görsel kullanımı çok önemli. Bunun için bol bol büyük teknoloji sitelerinin haberlerini okuman lazım. Bunun haricinde yurt dışı kaynaklardan haber takibi çok önemli. Sadece çeviri ile haber yazamasın İngilizcenin de en azından ortalama seviyede olması lazım. Bir alanda uzmanlaşmanın haricinde diğer alanları da takip edebilmen önemli. Sadece uzman olduğun alanda haber yazmıyorsun çünkü. Yeri geliyor yerli gündemden haber yazıyorsun.