Nasa'nın uzay kokulu parfümünü satın alacağım

Bu konuyu okuyanlar

muzadam136

Asistan
Reaksiyon puanı
58

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,593
Kardeş sen ne anlatiyon biz ne anlatiyoz.ben kokudan bahsediyom sen bana uzayda hava yoktur diyosun
Hava olmayınca koku da olmaz diyorum aganlagamaga gegerigiligiğigi ogolagan Arkadaş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kardeş sen ne anlatiyon biz ne anlatiyoz.ben kokudan bahsediyom sen bana uzayda hava yoktur diyosun

Yanlış yazdım herhalde.Koku yoktur diyeceğine hava yazdın
Haa şey, uzayda koku yoktur diyosan evet.

muzadam136

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Hava olmayınca koku da olmaz diyorum aganlagamaga gegerigiligiğigi ogolagan Arkadaş.

NASA yani yaman söylüyo demi kardeşim.Sen çok bilgilisin

Demekki varmış

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Moderatorler düz dünya konusu açsa ne güzel olur :D

[т]σятυє

Asistan
Reaksiyon puanı
278
Adı uzay boşluğu olmasına rağmen bu boşlukta tam anlamıyla hiçbir şey yok demek değil. Dünya yörüngesindeki istasyon dışına çıkarak uzay yürüyüşü yaptığımızda başınızdaki miğferi çıkartıp etrafı koklamamız elbette mümkün olmuyor. Fakat istasyona geri dönüşümüz esnasında dış ve iç bölüm arasında kapakların sırasıyla kapanıp açılmasını beklerken dıştan içeri getirdiğimiz kokuyu hissetme fırsatı buluyoruz. Uzay boşluğu yerine göre farklı kokular veriyor. Kimi zaman bu koku mangalda yeni pişirilmiş bifteğin lezzetli kokusunu andırıyor. Kimi zaman da çocukken iki çakmak taşını birbirine vurarak kıvılcım çıkardığımızda taşlardan gelen koku hissediliyor. Ancak uzay boşluğunda en yaygın koku bildiğimiz ahududuyu hatırlatıyor. İnsanın burnuna tatlımsı meyve kokusu geliyor.

25 Temmuz 2012 - Hurriyet Gazetesi

muzadam136

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Arkadaşlar,bazı kişiler yüzünden konu dağıldı.Ven hala sordugum sorunun cevabını alamadım.Lutfen konuya odaklanalim!!

efecans61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kimsede dememiş uzayda hava yok boşluk koku nasıl olacak diye =). Ayrıca uzayda hava olduğu için ses iletimi de olmaz mesela 1 mt yakındaki adam bağırıp bi tarafını yırtsa duyamazsın.

muzadam136

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Kimsede dememiş uzayda hava yok boşluk koku nasıl olacak diye =). Ayrıca uzayda hava olduğu için ses iletimi de olmaz mesela 1 mt yakındaki adam bağırıp bi tarafını yırtsa duyamazsın.
Hocam zaten kokuyu bosluktayken almıyorlar.Astornotlar bosluktayken koku üstüne siniyormus.Sonra hava olan bir yerde örn uzay istasyonunda o kokuyu alma şansları oluyormuş.

Son mesajlar