Nand arızalı iPhone nasıl açılır?

Reaksiyon puanı
70
arkadaşlar merhaba
4013 arızası olan bi iPhone 6 Plus'um var
Bu cihazı tamir ettirmeden açmanın bir yolu var mıdır?
Teşekkür ederim.

Reaksiyon puanı
4,386
arkadaşlar merhaba
4013 arızası olan bi iPhone 6 Plus'um var
Bu cihazı tamir ettirmeden açmanın bir yolu var mıdır?
Teşekkür ederim.
Hafıza entegresi arızalanmış olmalı, düşme veya sıvı teması mı oldu acaba? Bu arızanın çözümü de hafıza entegresinin değiştirilmesi gerekmektedir. Teknik destek almanızı öneririm.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
70
Hafıza entegresi arızalanmış olmalı, düşme veya sıvı teması mı oldu acaba? Bu arızanın çözümü de hafıza entegresinin değiştirilmesi gerekmektedir. Teknik destek almanızı öneririm.
cihaz 2-3 yıldır yatıyor düşme önceden olsa bile hatırlamıyorum ama en son çalışıyordu şu anda ben bu cihazı 1 kez bile olsa çalıştırabilirmiyim?

Reaksiyon puanı
4,386
cihaz 2-3 yıldır yatıyor düşme önceden olsa bile hatırlamıyorum ama en son çalışıyordu şu anda ben bu cihazı 1 kez bile olsa çalıştırabilirmiyim?
Hafıza entegresini değiştirmeleri gerekiyor, yaptırırsanız eğer kullanabilirsiniz. Ki muhtemelen düşürmüş olmalısınız yoksa bu hatayı kolay kolay vermez. Teknik servisten destek alın entegresini değiştirsinler. Bir önemli konu daha entegre değişimlerinde veri kaybı çok yüksek bilginiz olsun.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
700
tamiri 2. el fiyatını geçer bence önemli bir bilgi yoksa içinde boş ver.

Reaksiyon puanı
4,386

52 lik Genç

Doçent
Reaksiyon puanı
369
tamiri zaten telefon fiyatı sat yada at gitsin değeri yok iphone alman şart değil honor 90 al 15000 tl keyfine bak

52 lik Genç

Doçent
Reaksiyon puanı
369
Öyle demek istemedim zaten, yeni alınacak cihaza o kadar vermektense demek istiyorum.
Cihazımı yaptırıp kullanmak her zaman daha mantıklı geliyor.
İphone 6 zaten ömrünü doldurmuş güncelleme desteğini çekmiş eskimiş ve yorgun bir cihaz güvenlik tehlikesi olan bir cihaz boşuna tamir parası vermek mantıklı değil demek istedim :) onun yerine güncel alınması gerek özellikle güvenlik yönünden

Reaksiyon puanı
4,386
İphone 6 zaten ömrünü doldurmuş güncelleme desteğini çekmiş eskimiş ve yorgun bir cihaz güvenlik tehlikesi olan bir cihaz boşuna tamir parası vermek mantıklı değil demek istedim :) onun yerine güncel alınması gerek özellikle güvenlik yönünden
Güncel cihaz her zaman daha iyidir şöyle de bir durum var fiyatlar arttı biliyorsunuz.
Yeni cihazı alacak bütçe yoksa da diye bir durum söz konusu.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
İçinde başkalarının ulaşmaması gereken bilgiler olabilir. O nedenle servise tamire iyi bakmıyor olabilir.

Reaksiyon puanı
70
Aynen hocam bana da enteresan geldi. Daha fazla masraf etmeden cihazınızın çalışmasına sevindim.
yeni bataryayı taktığım zaman önceki gibi logodan sonra siyah ekrana düşüyordu 3utools üzerinden yazılım atmayı denedim baktım yükleniyor herhangi bir hata vermedi bakalım ileriki süreçte bir sorun çıkaracakmı

Reaksiyon puanı
4,386
yeni bataryayı taktığım zaman önceki gibi logodan sonra siyah ekrana düşüyordu 3utools üzerinden yazılım atmayı denedim baktım yükleniyor herhangi bir hata vermedi bakalım ileriki süreçte bir sorun çıkaracakmı
Umarım sorun yaşamazsınız hocam bu sorunu yaşayanların büyük bir çoğunluğu hafıza entegresini değiştirmek zorunda kalıyor.

Hrz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
eğer gerçekten nand arızası ise teknik serviste değişimi gerekiyor. Açmak için kullanmadığım yazılım kalmamıştı. Hiçbiri işe yaramadı. Bu işi işinde uzman birinin yapması lazım. Ben yıllar önce 6s modelinde nand probleminden çok çektim. Değiştirmesine rağmen aynı hatayı vermişti en sonunda parça fiyatına satmak zorunda kalmıştım.

Reaksiyon puanı
4,386
eğer gerçekten nand arızası ise teknik serviste değişimi gerekiyor. Açmak için kullanmadığım yazılım kalmamıştı. Hiçbiri işe yaramadı. Bu işi işinde uzman birinin yapması lazım. Ben yıllar önce 6s modelinde nand probleminden çok çektim. Değiştirmesine rağmen aynı hatayı vermişti en sonunda parça fiyatına satmak zorunda kalmıştım.
Arkadaş yeni batarya değişimi yaptıktan bir süre sonra benzer bir sorun yaşadı, ilk zamanlarda da söylemiştim zaten. Arızanın tekrarlayacağını kestirmek güç değil. Tercih ettiğiniz servisin dikkatli kontrol etmemesinden kaynaklanmış olmalı. Bu entegrenin arıza vermesinin sebebinin genel olarak araştırılıp sorun yaşatan malzemenin değiştirilmesi sonucunda tekrarlanmaz. Hep söylüyorum araştırdıktan sonra cihazlarınızı teslim etmeniz gerek servislere. Entegre değişimi yapıldıktan sonra direkt teslim ediliyor cihazlar ki bu durum çok yanlış. Çünkü tekrarlıyor, sizde cihazınızı satarak çözüm bulduğunuzu söylüyorsunuz. Yeterince araştırmadan cihazlarınızı teslim ediyorsunuz.