N11 vs Gittigidiyor mu daha iyi? hadi tartışalım

N11 mi Gittigidiyor mu daha iyi?

  • N11

  • Gittigidiyor


Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Dekan
N11 ve Gittigidiyor satıcı odaklı siteler. Burada siteden çok satıcı önemli.
Satıcının yorumları ve puanına göre alışveriş yapılmalı. Ben genel olarak N11'i daha çok beğeniyor ve alışveriş yapıyorum. Şimdiye kadarda en ufak bir sorun yaşamadım.
 
N11 ve Gittigidiyor satıcı odaklı siteler. Burada siteden çok satıcı önemli.
Satıcının yorumları ve puanına göre alışveriş yapılmalı. Ben genel olarak N11'i daha çok beğeniyor ve alışveriş yapıyorum. Şimdiye kadarda en ufak bir sorun yaşamadım.

Bende yaşadım sadece N11'den aldığım üründe Aras Kargo sorunu yaşadım xD. ( lütfen kargo forumuna dönüşmesin şu an )
 

kareondokuz

Öğrenci
N11 sitesinin site sayfasını beğenmiyorum. Aradığım ürünlerin daha indirimlisi Gittigidiyor sitesinde var ve Gittigidiyor sitesinde ücretsiz kargo ürünler daha fazla. 2 sitenin de güzel yanı, ürünü teslim aldıktan sonra onaylama işlemi ve satıcıyla iletişim. Yüzde doksan gittigidiyor sitesinden alışveriş ediyorum. N11 sitesinde bir çok kez şunu yaşadım. Ürünü sipariş ettikten sonra satıcı iptal edip daha yüksek fiyatla ürünü tekrar satışa açıyor. Gittigidiyor sitesinin bir eksiği de şu, satıcı 30 ürün koymuş ve 20 adet satmış. 1 tane müşteri yorumu yok. Yayınlamıyor. Aslında Maliye'nin şu konuya da el atması lazım. Satıcı ürün satıyor ama faturası yok. Bir satıcıyı Maliye'ye şikayet etmişliğim var. Satış yapıldıktan sonra faturayı site aracılığıyla müşteriye ulaştırmayan satıcıya para aktarımı olmazsa mecburi fatura kesecek. Bu yazdıklarımı siteye mail attım ama ilgilenen olmadı. Mesela Trendyol bunu yapmış ama fatura butonu hata veriyor. Garantili ürünlerde fatura gelmezse sıkıntı. Kargo gecikmelerinin sebebi site değil. Satıcı ürün koymuş ama takibini yapmıyor ve bazı semtlerin uzakta kalan yerlerinin kargo taşıma günü var. Bunlardan ikisi Sarıyer'de bulunan Rumelifeneri ve Garipçeköyü. Bazı konuları da müşteri araştırıp detayı bulacak.
 

bilexsamet

Profesör
N11 daha iyi. Çünkü satıcı ve ürün için ayrı yorum yapılıyor. Böylece ürün ve satıcı puanı ayırımı yapmak daha kolay.
Mesaj otomatik birleştirildi:

katılıyorum isteyen herkes mağaza açıyor bence pek güvenli değil ve çoğu kişi sıfır eşya satın aldım sanıp ikinci el alıyor
Evet, Gittigidiyor'da bir de böyle bir sorun var.
 

differentturk

Profesör
Özel başlık
Bal yiyin
Hepsiburada en iyisidir. N11 ve GittiGidiyor arasında en iyisinin N11 olduğunu düşünüyorum şahsen. Ama şu ana kadar bütün alışverişleri Hepsiburada üzerinden yaptım.
 

ghost_of_sparta

Profesör
Özel başlık
Who Am I
Amazon'u tek geçerim. Ama bazen fiyatlar biraz pahalı oluyor. HepsiBurada da fena değil. İkinci el satışlarımda GittiGidiyor'u, ikinci el alışlarımda N11'i kullanıyorum.
 

grimes08

Profesör
Özel başlık
‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏‏‏
Hepsiburada dan alışveriş yaptığımda sorunsuz ürünü almıştım.Ama 1 yıldır n11 kullandığıdan ve hiç sorun yaşamadığımdan oyumu n11 e kullanıyorum.
 

kareondokuz

Öğrenci
Hepsiburada firması da satıcıya sor kısmını yapmış. Trendyol firmasında ilk çıktığında yoktu. Onda da var. Geçen ay gittigidiyor firmasıyla iletişime geçtim. Sepete ürün eklediğimde teslimat adresiyle fatura adresini ayrı ayrı seçemiyorum. Diyelim işyerine fatura edilecek ve eve teslimat yapılacak. O kısım gittigidiyor sitesinde yok. Teknik ekiple iletişime geçeceğiz dedi arayan kişi ama halen yapmamışlar. Ayrıca bir ara benim karttan oyun sitesine girip 500 lira alışveriş etmeye çalıştılar. İnternetten alışveriş ettiğim zaman açıyorum. Alışverişten sonra kapatıyorum. Cebe mesaj geldi. İnternet alışverişine kapalı, açmanız gerekiyor diye.

hepsiburada, n11, gittigidiyor, trendyol ve amazon tr haricinde bir yerden alışveriş etmiyorum. Birinden birini patlatmış olabilirler. Bankayı arayıp yeni kart istedim. Dikkatli olmak lazım. Bu ay, n11 ve gittigidiyor sitelerinde yenileme yapmış. Dikkatimi çekti. Bir de şunun yapılması lazım. Ürün alıyorum. Faturası gelmiyor. Firmayı arıyorum fakat göndereceğim deyip sallıyor. Bir firmayı gelir idaresine şikayet etmişliğim var. Alışveriş ettiğim siteden ürünlerini kaldırdılar. Kdv sini ödüyorsam faturasını keseceksin. O yüzden firmalardan ürün satın alırken otomatik fatura oluşturulup mail adresine gönderilmesi için yazılım üretmeleri lazım. Tabi ki bu Gelir idaresi Başkanlığı ve Maliyenin işi.
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst