Anket Müzik Kalitesi Olarak Sizin Tercihiniz Nedir ?

Hangi uzantıyı veya internet hizmeti ?

• Kullanılan toplam oy
    29

Bu konuyu okuyanlar

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Bugün itibariyle tamamen flac uzantıya geçtim. Spotify kullandığım oldu. Mp3 dinlediğim oldu. Bu flac sıkıştırılmamış saf ses harika herkese tavsiye ederim. Peki forum hangi uzantılı ses dosyalarını tercih ediyor ? İki seçenek seçilebilir yaptım.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
320 KBPS MP3 cok guzel. Dun tum sarkilarimi indirdim. Akiyorum, memnunum.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Spotify ve Apple music ses kalitesini seviyorum gayet iyiler.

Lexa Silverhand

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Bugün itibariyle tamamen flac uzantıya geçtim. Spotify kullandığım oldu. Mp3 dinlediğim oldu. Bu flac sıkıştırılmamış saf ses harika herkese tavsiye ederim. Peki forum hangi uzantılı ses dosyalarını tercih ediyor ? İki seçenek seçilebilir yaptım.
Daha iyiyse acaba android telefonumda nasıl dinleyebilirim?

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Flac falan bulmak çok zor ya. Ben birde eski arabesk şarkıları dinliyorum genelde. Bunların flac ı falan olmuyor. Bunları en yüksek kalitede dinlemek için dönem baskı plağını almak gerekiyor ki ben de bi ara öyle yaptım zaten. 150 civarında LP im olmuştu. Ama artık vazgeçtim Youtube müzik premium kullanıyorum yetiyor.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Apple müzik 256kbps, Spotify 320kbps yayın yapıyor. Ayrıca Spotify ın dahili ekolayzırı daha kullanışlı. Ben ikisini de kullandım. Ses kalitesi olarak bi fark göremedim. Ama Spotify ekolayzırı sayesinde öne çıkıyordu.
Apple Music. Ses kalitesi olarak Spotify'a kıyasla çok daha iyi.

Son düzenleme:

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
ÇIKIŞ TARİHLERİ:

flac: 2001
waw: 1991
mp3: 1994
m4a (mpeg-4):Bilmiyorum (Genellikle Apple Music kullanır)
Alac: ilk defa duydum​

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
ÇIKIŞ TARİHLERİ:

flac: 2001
waw: 1991
mp3: 1994
m4a (mpeg-4):Bilmiyorum (Genellikle Apple Music kullanır)
Alac: ilk defa duydum​
Alac da flac ın apple versiyonu itunes alac a çeviriyor flacı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Daha iyiyse acaba android telefonumda nasıl dinleyebilirim?
Direk indirip arşivi müzik klasörüne atıyorsunuz. Cd den flac da yapabilirsiniz. Başkaları ile yayınlamadığınız sürece yasal.

O zaman dönüştürücü kullanayım. Aynı etkiyi oluşturur mu?
Oluşturmaz flacdan mp3 oluyor tersi olmaz.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,204
Apple müzik 256kbps, Spotify 320kbps yayın yapıyor. Ayrıca Spotify ın dahili ekolayzırı daha kullanışlı. Ben ikisini de kullandım. Ses kalitesi olarak bi fark göremedim. Ama Spotify ekolayzırı sayesinde öne çıkıyordu.
Tamamen kendi testime bakarım. İkisinde de aynı şarkıyı sırayla dinledim, Spotify bassları veremiyor. Kıyaslarsanız sesi kısıkmış gibi geldiğini fark edersiniz.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Tamamen kendi testime bakarım. İkisinde de aynı şarkıyı sırayla dinledim, Spotify bassları veremiyor. Kıyaslarsanız sesi kısıkmış gibi geldiğini fark edersiniz.
Birde flac ile karşılaştırmanızı öneririm.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Arabada Apple music var birde Spotify indirdim Apple music sesleri daha basslı veriyor orta ayarda bile ortadaki arabanın kontrol ekranı titriyor spotify açınca o kadar kaliteli gelmiyor ses

macindows

Asistan
Reaksiyon puanı
59
hey gidi günler 3,5 inç 1.44 Mb'lık disket zamanları geldi aklıma içine müzik atıp başka bilgisayara taşımak için dosyayı böler 4-5 diske öyle sığdırırdık vay be

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Ekolayzır koymuş adamlar uygulamaya. Bassları artırıp dinleyin o zaman. Üstelik iPhone'un dandik ekolayzırı gibi sesi de kısmıyor. Hatta tizleri açınca ses artırıyor bile.

Arabada Apple music var birde Spotify indirdim Apple music sesleri daha basslı veriyor orta ayarda bile ortadaki arabanın kontrol ekranı titriyor spotify açınca o kadar kaliteli gelmiyor ses
En yüksek kaliteye getirdiğinizden emin misiniz? Apple müzik'e de Spotify'a da YouTube müzik'e de plak şirketleri aynı kayıtları veriyor. Her platforma farklı kalitede kayıt verdiklerini sanmıyorum.

Son düzenleme:

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
En yüksek kaliteye getirdiğinizden emin misiniz? Apple müzike de Spotify ada YouTube müzike de plak şirketleri aynı kayıtları veriyor. Her platforma farklı kalitede kayıt verdiklerini sanmıyorum.
Benim tespitlerim bu bir tek bağlantı olarak farklı denedim spotify için arabayı bluetooth ile bağladım apple music arabada yüklü olduğu için direk oradan açtım belki ondandır bilemem

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Benim tespitlerim bu bir tek bağlantı olarak farklı denedim spotify için arabayı bluetooth ile bağladım apple music arabada yüklü olduğu için direk oradan açtım belki ondandır bilemem
O zaman adil bir test olmamış. İki uygulamayı da aux kablo ile bağlayıp test etmelisiniz. Spotify kalite ayarını da kontrol edin en yüksek kalite olsun. Hatta ekolayzırı da bi kurcalayın daha güzel olacak.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
O zaman adil bir test olmamış. İki uygulamayı da aux kablo ile bağlayıp test etmelisiniz. Spotify kalite ayarını da kontrol edin en yüksek kalite olsun. Hatta ekolayzırı da bi kurcalayın daha güzel olacak.
Arabaya indiğimde test ederim şimdi otoparka inmeye üşendim denedikten sonra söylerim

Arabaya indiğimde test ederim şimdi otoparka inmeye üşendim denedikten sonra söylerim
gittim test ettim telefonu kabloyla bağladım spotify kalitesi yükseldi gibi ama yine apple music daha iyi geldi kulağıma bu arada son ses müzik testi yaparken apartman yöneticisine yakalandım adam bana tip tip baktı inş laf yemem

Son düzenleme: