Öneri Müzik için kulaklık önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Pulficar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Dostlarım günümün 4 saatinden dahada fazlasını müziğe ayırdığım için daha kaliteli bir kulaklığa geçmek istiyorum.
Çoğunlukla Rock ve Metal dinliyorum. (Arada Techno ve Jazz kaçamakları yapıyorum) Tercihen şimdilik kulak üstü istiyorum daha sonrasında para biriktrip kulak içi alacağım. Aux kablosu ile beraber kablosuz kullanabileceğim bir kulaklık olursa çok iyi olur. Bütçem ortalama 500, çok çok iyidir derseniz 50 - 70 TL daha esnetebilirim. Tiz daha ağırlıklı olan ya da Hybrid kulaklıklar öneririseniz sevinirim, lütfen JBL marka kulaklık önermeyiniz. İstediğim özelliklere sahip çok eskiden bakmış olduğun Anker Soundcore Q10 var, sizce bu kulaklık iyi midir ya da bundan daha iyisi var mıdır? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler<3

Reaksiyon puanı
3,027
Dinlediğin türde tiz sesler ağırlıklı. Ayrıca srücü genişliği de çooook önemli o yüzden kafa üstü kulaklık sana en iyi deneyimi yaşatır. 500 TL'ye kablosuz olup da AUX ile bağlantı seçeneği de veren fazla kulaklık yok ama Anker Q10 sanırım bunu yapabiliyordu, emin değilim. Kendisi f/p konusunda başarılı.

Ben müzik yaparken AKG kulaklık ve referans monitör tercih ediyorum, çünkü iyi mix yapabilmek için çok tiz sesler veriyor. AKG'nin stüdyo için olmayan, dinleme kulaklıkları da tiz ağırlıklıdır. AKG Y500'ü önerebilirim, tabii kendisi biraz eskide kaldı ve benim başka denediğim AKG dinleme kulaklığı yok. Güncel AKG kulaklıklara göz atabilirsin, tiz konusunda iyiler.

Pulficar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Dinlediğin türde tiz sesler ağırlıklı. Ayrıca srücü genişliği de çooook önemli o yüzden kafa üstü kulaklık sana en iyi deneyimi yaşatır. 500 TL'ye kablosuz olup da AUX ile bağlantı seçeneği de veren fazla kulaklık yok ama Anker Q10 sanırım bunu yapabiliyordu, emin değilim. Kendisi f/p konusunda başarılı.

Ben müzik yaparken AKG kulaklık ve referans monitör tercih ediyorum, çünkü iyi mix yapabilmek için çok tiz sesler veriyor. AKG'nin stüdyo için olmayan, dinleme kulaklıkları da tiz ağırlıklıdır. AKG Y500'ü önerebilirim, tabii kendisi biraz eskide kaldı ve benim başka denediğim AKG dinleme kulaklığı yok. Güncel AKG kulaklıklara göz atabilirsin, tiz konusunda iyiler.
Bahsetiğiniz kulaklığa baktım ve dediğiniz gibi biraz eski. Küçük ayrıntıları hoşuma gitti mesela kulaklığı çıkarınca şarkıyı durdurması çok hoş fakat günümüz teknolojisine biraz geride kalıyor. Anker Q10 günümüze daha fazla ayak uydurabiliyor. Ek olarak ergonomi açısından Anker'i tercih ederim. Kulaklığın kulağın etrafını sarması deneyimi dahada arttıryor bence. Konuyu açmaktaki 2. sebebimde Anker Q10un üstüne çıkabilecek daha iyi kulaklık üretildi mi diye sormaktı. Cevabınız için teşekkür ederim <3

Reaksiyon puanı
3,027
Bahsetiğiniz kulaklığa baktım ve dediğiniz gibi biraz eski. Küçük ayrıntıları hoşuma gitti mesela kulaklığı çıkarınca şarkıyı durdurması çok hoş fakat günümüz teknolojisine biraz geride kalıyor. Anker Q10 günümüze daha fazla ayak uydurabiliyor. Ek olarak ergonomi açısından Anker'i tercih ederim. Kulaklığın kulağın etrafını sarması deneyimi dahada arttıryor bence. Konuyu açmaktaki 2. sebebimde Anker Q10un üstüne çıkabilecek daha iyi kulaklık üretildi mi diye sormaktı. Cevabınız için teşekkür ederim <3
Rica ederim, keyifli dinlemeler ?

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Tiz ağırlıklı dediğin için Tin t2 önerebilirim. Ama bass da önemli diyorsan Blon BL 03. Blon genel olarak daha dengeli sese sahip.

Ayrıca Kz zs 10 pro ve Kz ZSX modelleri var önerebileceğim. Zs 10 da tizler daha baskın. Zsx de ise bass ve mid daha iyi. Ayrıca tizler hafiften yumuşatılmış. Fakat hala sesinin biraz parlak olduğunu düşünüyorum.

Kafa üstü önerebileceğim model yok. Çünkü genelde kulak içi kulaklıkları araştırmıştım. Kafa üstü kulaklıklarla ilgili pek bilgim yok.

Pulficar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Cevabınız için çok teşekkür ederim ileride kulak içi kulaklık alacağım zaman mesajınızı dikkate alacağım. Kz zs 10 pro arkadaşımda var ondan deneyimledin, dediğiniz gibi tizler daha baskın uzun süreli dinlemede beni yoruyor. Yeniden çok teşekkür ederim<3

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Screenshot_2021-06-16-12-47-54.png
Screenshot_2022-02-14-00-44-40.png

ekolayzer böyle olunca daha iyi oluyor intum inbh01 ile bile metal iyi oluyor gm5p daha iyi ses veriyor şuan mikado md3012 ile çalıyor ...

Pulficar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Anker Q10 almadan önce TaoTronics Soundsurge 85'i düşündünüz mü? Tercih etme sebebiniz neydi? Cevabınız için teşekkürler<3