Müziğin Doa'sı

Bu konuyu okuyanlar

BoSS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Müziğin Doa'sı !<br /><br /><br />Türkiye'nin ilk R&B albümü yolda. 23 yaşındaki genç müzisyen Doa çıkacak ilk albümü ile Türkiye'de R&B tanımını değiştirecek. Küçüklüğünden bu yana müzik dinleyerek büyüyen sanatçı Türkiye'nin yeni yıldızı olacak. Çok konuşulacağı ve dinleneceği şimdiden belli olan star ruhlu Doa, bestelerini kendisi yapıyor, şarkı sözlerini konuşma dili ile yazıyor. Hayatından, dolayısıyla yaşıtlarının hayatlarından, onların dili ile bahsediyor. Türkiye'nin rapstarı Ceza'ya göre Doa, Türkiye'de R&B müziğin öncüsü olacak. Doa ise yaptığı müzikten şöyle bahsediyor: "R&B, hadi deyince yapılabilen bir müzik değil.Bu her tür için geçerli. Hissetmek gerekiyor. Ben çocukluğumdan beri bu müziğin içinde büyüdüm."<br /><br />Nisan ayının ikinci haftası müzik marketlerde yerini alacak albümde Doa'ya "Müziğin Doa'sı" isimli parçada rapstar Ceza eşlik ediyor. 1 Mayıs 2008 Perşembe günü "Balans Music Hall"da gerçekleşecek olan albüm tanıtım konserini takiben "Müziğin Doa'sı" adlı turneye start verilmiş olacak. Taşoda Ses ve Müzik Tasarım tarafından yayınlanacak olan bu albüme "MTV Türkiye" tam destek veriyor. Geçtiğimiz aylarda "Badem & Özlem Tekin - Kalpsiz" isimli videoya çekilen klibin genç yönetmeni "Dağhan İş" (praxisidea.com) tarafından Ceza ile olan parçaya birde klip çekilmiş. Türkiye'de sadece bir adet bulunan ve saniyede 1200 kare görüntü alabilen üstün özellikli ekipmanların kullanıldığı bu klip 31 Mart Pazartesi günü ilk defa MTV Türkiye'de yayınlanacak.<br /><br />Doa biyografisi ...<br /><br />Gerçek adı Doğa Üstündağ olan Doa, 1984 Ankara doğumlu; ancak kendini bildi bileli İzmir’de yaşıyor. Çocukluğundan beri hayatında hep müzik var. On yaşından beri piyano çalıyor. Ailesinin dinlediği blues ve jazz plaklarıyla büyüyen Doa, ortaokuldan bu yana R&B, soul ve rap müzik dinlemekte. İlk kez çocukken Mariah Carey’in parçalarıyla şarkı söylemeye başladı. Blues piyano dersleri alan Doa, Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri Bölümü mezunu. Prodüktörü Anıl Savaş Kılıç, Doa’yı 2003 yılında eline geçen bir demo parçada keşfetti. Sanatçı o günden bu yana, Organize İşler filmindeki Hisset adlı parçada yer aldı ve albüm için elliye yakın beste yaptı. 2007’de albüm için stüdyo çalışmalarına başladı.<br /><br />Doa için .. dediler :<br /><br />Billboard'den Zeynep Yayınoğlu: "Onu ilk dinlediğimizde Türkiye’de kime rakip olabilir diye uzun süre düşünmek zorunda kaldık. İtiraf edelim, bulamadık."<br /><br />Rolling Stone Genel Yayın Yönetmeni ve Sabah Gazetesi Yazarı Mehmet Tez: "Herkes Doa’dan söz ediyor. Ama kimsenin bir fikri yok. İlk ya da son fark etmez, Doa başarılı. Kendine has bir sesi ve tarzı var. Besteleri de beğendim. Pek yakında dergi ve gazetelerde görmeye başlayacaksınız. Not edin."<br /><br />http://www.youtube.com/watch?v=SczwvoXjJrE<br /><br />Kaynak

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181
Kaynak rica edebilir miyim ?

Düzenleme : Teşekkürler ;)