Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Katılım
24 Mayıs 2017
Mesajlar
7,164
Reaksiyon puanı
626
Puanları
113
Yaş
25
Galatasaray’da gerçekleşen olağan seçimli genel kurulda 20 sandıktan 16’sı açıldı. En yakın rakibi Dursun Özbek’in 1051 oy önünde bulunan Mustafa Cengiz, Galatasaray’da resmen yeniden başkan seçildi.
Galatasaray’ın bugün düzenlediği Olağan Seçimli Genel Kurul tamamlandı. Galatasaray Lisesi’nde gerçekleştirilen genel kurulda başkanlığa, mevcut başkan Mustafa Cengiz seçildi.

Cengiz, diğer başkan adayları Dursun Özbek, Ozan Korkut ve Ali Fatinoğlu’nu geride bırakarak, bir dönem daha Galatasaray başkanı olma hakkını elde etti. Cengiz, 16’ncı sandığın açılmasının ardından matematiksel olarak başkanlığı garantilerken, daha sonra açılan 4 sandık sadece sonucu değiştirdi.

Başkanlığa seçilen Cengiz, 20 sandıkta kullanılan 4 bin 803 oyun 2525 alırken, Dursun Özbek 1361, Ozan Korkut 659, Ali Fatinoğlu ise 207 oy aldı.

Mustafa Cengiz, başkanlığa seçilmesinin ardından kendisine gelen tebrikleri kabul etti. Diğer başkan adayları Dursun Özbek, Ozan Korkut ve Ali Fatinoğlu, Cengiz’in farkı açmasının ardından sandıklarının tamamının açılmasını beklemeden salondan ayrıldı.Ozan Korkut daha sonra yeniden salona gelerek başkan Mustafa Cengiz ve yönetimini tebrik etti. Korkut’a kendisinin listesinde yer alan Adnan Öztürk de eşlik etti.

Tevfik Fikret Salonu’nda yapılan sandık açılımı sırasında Mustafa Cengiz’in sandıklardan üstün çıkması, salonda büyük coşkuyla karşılandı. Salonda bulunan genel kurul üyeleri, gri listenin ağırlıklı çıktığı sandıkların açıklanmasının ardından tezahüratlarda bulunarak Cengiz’e destek verdi.

MUSTAFA CENGİZ’DEN İLK AÇIKLAMA

Başkanlığı resmileşmesinin ardından konuşan Cengiz şu ifadeleri kullandı;

“Bu seçimi büyük bir özveriyle yöneten sevgili Divan Kurulu Başkanı ve üyelerine teşekkür ediyorum. Bütün çalışanlara tek tek teşekkür ediyorum. Var olsunlar, sağ olsunlar. Bugün tarihi bir ana tanıklık ettiniz. Bu tarihi anı sosyologlar inceleyecek. Klişeler paramparça oldu, ezberler bozuldu. Liselisi, lisesizi herkes kendi özgür değerlendirmesiyle oy verdi. Diğer adaylara oy atanların da oyları bizim için çok değerlidir. Biz zorunlu olarak belli renklerde kravatlar giydik. Ancak hepimiz Galatasaray’ız ve sarı kırmızıyız”“İNŞALLAH SİZİ UTANDIRMAYIZ”

“Biz burada 20 Ocak’taki tepki oylarının tercih oylarına döndüğünü ve Galatasaray Genel Kurulu’nun kendi kaderini nasıl tayin ettiğini, bağımsızca, hiçbir maddi ve manevi baskının altında kalmadan ifade edeceğini gösterdi. Bugün somut olarak buna tanıklık ettiniz. Hepinize teşekkür ediyorum. İnşallah biz sizi utandırmayız. Biz inşallah bize oy vermeyenlerin, iyi ki verdik demesine neden olmadan, bize oy verenlerin de başını eğdirmeden Galatasaray’ın sonsuz başarıları için mücadele edeceğimize söz veriyoruz”

“Burada nasıl bir güç olduğumuzu tümüyle gösterdik. Store’lara koşalım. Seçim çalışmaları nedeniyle şampiyonluğu tam kutlayamadık. Artık davullar çalsın ve biz bunu kutlayalım. Hayırlı uğurlı olsun. Saygılar sunuyorum”

MUSTAFA CENGİZ’İN LİSTESİ

Asil üyeler: Abdürrahim Albayrak, Yusuf Günay, Murat Ece, Kaan Kançal, Mahmut Recevik, Okan Böke, Dilek Kutlu, Dorukhan Acar, Ömer Cansever, Emre Erdoğan.

Yedek üyeler: Metin Karakaya, Banu Vahapoğlu Akgün, Erol Özmandıracı, Özgür Savaş Özüdoğru, İlber Aydemir.ÖZBEK TEBRİK ETMEDEN AYRILDI

Galatasaray’da yeniden başkan seçilen Mustafa Cengiz, tebrikleri kabul etti. 4. sandığın açıklanmasının ardından salondan ayrılan Ozan Korkut, 15. sandığın açıklanmasının ardından tekrar salona geldi ve Mustafa Cengiz’i tebrik etti.

Galatasaray için hayırlı olmasını dileyen Korkut, “Mustafa Cengiz’i tebrik ederim” ifadelerini kullanarak kısa bir açıklama yaptı. Korkut’un salona tekrar dönerek Başkan Mustafa Cengiz’i tebrik etmesi salonda büyük alkış aldı.

Ali Fatinoğlu da 7. sandığın açıklanmasının ardından bir diğer başkan adayı Ali Fatinoğlu da Mustafa Cengiz’i tebrik ederek Galatasaray Lisesi’nden ayrılmıştı. Fatinoğlu’nun bu hareketi de alkış aldı. Bir diğer başkan adayı Dursun Özbek ise oy kullandıktan sonra Galatasaray Lisesi’nin bahçesinde sandıkların açılmasını bekledi.

Dursun Özbek, gün boyu bahçede kurmayları ve yardımcılarıyla birlikte beklerken, 11. sandığın açıklanmasının ardından okuldan ayrıldı.

CENGİZ 3 YIL DAHA GÖREVDE

Olağan genel kurulda yeniden başkanlığa seçilen Mustafa Cengiz, 3 yıl süreyle bu görevi üstlenecek. Ocak ayında gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda başkanlık görevini Dursun Özbek’ten devralan Cengiz, söz verdiği üzere 4 ay sonra olağan genel kurulu toplarken, üyelerin yeniden tercihi olmayı başardı.

Genel kurulda başkanlığa bir kez daha seçilen Mustafa Cengiz, 20 sandığın 18’inde en fazla oyu alan isim oldu. Yalnızca 4 ve 20. sandıklarda Dursun Özbek’e geçilen Mustafa Cengiz,diğer 18 sandıktan ilk sırada çıktı.

ÖZBEK, OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULDAKİ OYUNU YAKALAYAMADI

Sarı-kırmızılı kulüpte yaklaşık 2,5 yıl başkanlık yapmasının ardından ocak ayında gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda koltuğunu Mustafa Cengiz’e devretmek zorunda kalan Dursun Özbek, o seçimdeki oy oranının gerisinde kaldı. Mustafa Cengiz’in 1703 oyla başkan seçildiği olağanüstü genel kurulda kullanılan 3458 oyun 1623’ünü alan Özbek, 4780 oyun kullanıldığı bu seçimde ise1361 oyda kaldı.

1.SANDIK SONUÇLARI:2.SANDIK SONUÇLARI:3.SANDIK SONUÇLARI:4. SANDIK SONUÇLARI:5.SANDIK SONUÇLARI:6.SANDIK SONUÇLARI:7. SANDIK SONUÇLARI:8. SANDIK SONUÇLARI:9. SANDIK SONUÇLARI:10. SANDIK SONUÇLARI11. SANDIK SONUÇLARI:12. SANDIK SONUÇLARI:️13. SANDIK SONUÇLARI:

14. SANDIK SONUÇLARI:15. SANDIK SONUÇLARI:16. SANDIK SONUÇLARI:17.SANDIK SONUÇLARI:18. SANDIK SONUÇLARI:19. SANDIK SONUÇLARI:

20. SANDIK SONUÇLARI:ALİ FATİNOĞLU ALKIŞLARLA SALONDAN AYRILDI

Galatasaray Kulübü başkan adaylarından Ali Fatinoğlu, 7’nci sandık sonuçlarının ardından Olağan Seçimli Genel Kurul’un yapıldığı salondan alkışlar eşliğinde ayrıldı. 7’nci sandık sonunda toplamda 78 oy alan başkan adayı Ali Fatinoğlu, çıkışta yaptığı kısa açıklamada, “Kim Galatasaray’ı daha iyi yönetilecekse o seçilsin. Projelerimin hepsi Galatasaray’ın emrindedir. Ben bir süre kendi işlerime döneceğim. Ondan sonra bakacağım” ifadelerini kullandı.


Galatasaray Kulübünün olağan genel kurul toplantısı saat 10.00’da başladı…

Sarı-kırmızılı kulübün 101. dönem yönetiminin belirleneceği genel kurul, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleştiriliyor.

Genel kurulda ilk olarak kongre divan başkanlığına Metin Aslan seçildi.

Mustafa Cengiz, Dursun Özbek, Ozan Korkut ve Ali Fatinoğlu’nun başkanlık yarışı vereceği kongrede, saygı duruşu ile İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, sandık görevlilerinin onaylanması işlemine geçildi. Saat 15.00 itibariyle oy kullanma işlemi sona erdi ve toplam 4 bin 801 üyenin oy kullandığı açıklandı.

Başkan adayları oy kullanımının başlamasından önce konuşmalarını gerçekleştirdi…

Galatasaray başkan adayı Mustafa Cengiz: “Özgür karar ve kanaat, Galatasaray kongre üyelerine ait. Bana oy verecek olan ya da vermemeyi tercih eden herkese teşekkür ediyorum”

Galatasaray başkan adayı Ali Fatinoğlu: “Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kupasını Galatasaray müzesine getirmeyi biz çok istiyoruz. Umarım bu kupayı getirmek de bize nasip olur.”

Galatasaray başkan adayı Dursun Özbek: “Bu seçimde, ben ve arkadaşlarım Galatasaray’ı üreten bir Galatasaray yapmak için aday olduk. Takımımız şampiyonluğa koşarken, seçim çalışması yapmadık ve kısa sürede projelerimizi anlatmaya çalıştık.”

Galatasaray başkan adayı Ozan Korkut: “Sadece fikirlerimizi projelerimizi ve vizyonumuzu anlattık. Boş vaatlere girmeden, doğruları söyledik. Kırıcı söylemlerden uzak durduk. Ekibim 6 ayrı başkanla çalışmış, 24 yıl tecrübesi olan üyelerden oluşmakta.”


Başkan adaylarından Mustafa Cengiz 9 numaralı sandıkta,Dursun Özbek 3 numaralı sandıkta,Ozan Korkut 10 numaralı sandıkta,Ali Fatinoğlu ise 14 numaralı sandıkta oyunu kullandı.Galatasaray’da başkan adaylarının oy kullanacakları sandık numaraları belirlendi.

Mustafa Cengiz: 9

Dursun Özbek: 3

Ozan Korkut: 10

Ali Fatinoğlu: 14

Genel kurulda kongre divan heyetinin oluşturulup, açılışın yapılmasının ardından seçimlere geçilecek. Kongrede, kayıtları açık olup, aidatlarını yatırmış 8 bin 181 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor.

Üyelerin oylarını kullanabilmeleri için Galatasaray Lisesi’nde 20 sandık kurulacak ve saat 15.00’te oy kullanma işlemi sona erecek.

– Başkanlık için 4 aday

Galatasaray’ın olağan genel kurulunda 4 başkan adayı yarışacak.

Mevcut başkan Mustafa Cengiz ve ocak ayında yapılan olağanüstü genel kurulda koltuğunu kaybeden Dursun Özbek’in yanı sıra Ozan Korkut ile Ali Fatinoğlu üyelerden oy isteyecek.

Genel kurul üyeleri Mustafa Cengiz için gri, Dursun Özbek için sarı, Ozan Korkut için kırmızı, Ali Fatinoğlu için de mor renkli oy pusulalarını kullanacak.

– Adayların listeleri

Yeni dönemde başkanlığa talip olan 4 adayın yönetim kurulu aday listelerinde şu isimler yer alıyor:

Mustafa Cengiz:Asil üyeler: Abdürrahim Albayrak, Yusuf Günay, Murat Ece, Kaan Kançal, Mahmut Recevik, Okan Böke, Dilek Kutlu, Dorukhan Acar, Ömer Cansever, Emre Erdoğan.

Yedek üyeler: Metin Karakaya, Banu Vahapoğlu Akgün, Erol Özmandıracı, Özgür Savaş Özüdoğru, İlber Aydemir.

Dursun Özbek:Asil üyeler: Metin Öztürk, Nasuhi Sezgin, Taner Aşkın, Rıza Tevfik Morova, İbrahim Ziyal, Levent Yaz, Osman Kocaman, Ercüment Erdem, Niyazi Yelkencioğlu, Dikran Gülmezgil.

Yedek üyeler: Cenk Eyüboğlu, Osman Aral, Fırat Uygur, Ceyda Üçer, Kayhan Berberoğlu.

Ozan Korkut:Asil üyeler: Tuncer Hunca, Şener Macun, Burak Elmas, Adnan Öztürk, Fehmi Naci Cansun, Başar Yücel, Cem Ersan, Mete İkiz, Reşit Sinanlı, İsmail Gökhan Esin.

Yedek üyeler: Burak Altınbaşak, Tuba Toprak Tuncel, Tunca Hazinedaroğlu, Cenk Soyer, Cemal Murat Akar.

Ali Fatinoğlu:Asil üyeler: Deniz Gün Enön, Kemal Ersin Pirinç, Remzi Tözün, Ahu Yaşar Aydın, Levent Karadeniz, İbrahim Bozan, Cemal Dayıoğlu, Pınar Altuğ Tüfekçioğlu, Cenk Gönenç, Ali Araptarlı.

Yedek üyeler: Denizhan Ege, Arda Nal, Çetin Öner, Gürhan Ozanoğlu, Esat Akbülbül.
BAŞKAN ADAYLARI OYLARINI KULLANDI

Galatasaray Lisesi'nde gerçekleşen olağan seçimli genel kurulda başkan adayları oylarını kullandı. Dursun Özbek 3, Mustafa Cengiz 9, Ozan Korkut 10 ve Ali Fatinoğlu 14 numaralı sandıklarda oy verme işlemini yaptı. Oy kullandıktan sonra açıklama yapan Dursun Özbek, “Galatasaray için hayırlı olmasını diliyorum. Bu seçimde kazananın Galatasaray olmasını istiyorum” derken, mevcut başkan Mustafa Cengiz ise, “Galatasaray'da demokratik bir yarış oluyor. Sonuç ne olursa olsun, kazanan Galatasaray olacaktır. Gizli oy ve açık sayımın yapılıyor olması, Galatasaray'daki demokrasiyi ortaya koyuyor” açıklamasını yaptı. Ozan Korkut da sandık başında basın mensuplarına açıklamada bulunurken, “Galatasaray'daki demokratik seçimin güzelliği, seçimin bayram havasında geçmesini sağlıyor” ifadelerini kullandı.


Mustafa Cengiz yeniden Galatasaray Başkanı seçildi
 
Üst