Muslera'dan Sneıjder Yoruma!

Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Yeni sezon kamp çalışmalarını Slokavya’da sürdüren Galatasaray’da Uruguaylı kaleci Fernando Muslera basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

manset-fotografi-60.jpg

Fernando Muslera sözlerine, “Sıfırdan başladık ve yeni bir sayfa açtık. Bundan önceki seneleri unutup yeni bir sayfa açıyoruz. Çok iyi bir havadayız, önümüzde hedeflerimiz var. Bu hedefler doğrultusunda camiamızı yeniden mutlu edebilmek için çalışmalarımıza başladık. İyi de çalıştığımızı söyleyebilirim” diyerek başladı.

Fernando Muslera'nın basın mensuplarının sorularına verdiği yanıtlar ise şöyle:

“MAICON ÇOK TECRÜBELİ”

Geçtiğimiz senelerde defansif anlamda sıkıntı yaşadık. Bunun içine ben de dahilimdir mutlaka. Aramıza yeni bir arkadaşımız katıldı. Maicon çok tecrübeli. Yanında da gelişmekte olan, büyümekte olan oyuncular var. Mutlaka onlara da çok yardımı dokunacaktır. Çok iyi; olumlu anlamda agresif ve savunmaya liderlik yapacak bir oyuncu. Onun da katkısıyla geçen seneki sıkıntıları yaşamayız.

“KUPALAR KAZANACAĞIZ”

Birçok kupa kazandım. Bu sene de ben, hocam ve takımın hedefi kupalar kazanmaya devam etmek. Her hocanın farklı felsefesi ve çalışma tarzı var. Bundan önceki kampları birbiriyle kıyaslamak doğru olmaz ama mücadeleci ve savaşçı takımı yaratmak isteyen bir hocamız var. Bize de bunu aşılıyor. Kupalar kazanmak istiyorsanız bu dönemi çok iyi geçirmeniz gerekiyor. Hocamızın aşıladığı düşünce bu, iyi çalışıyoruz, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kupalar kazanmaya devam ederiz.

“HATALARI MİNİMUMA ÇEKMELİYİZ”Şampiyon olmak istiyorsak son senede yaptığımız hataları minimum seviyelere çekmeliyiz. Diğer taraftan daha çok gol atmamız gerekiyor. Daha az hata yapıp çok gol atarsak şampiyonluğa ulaşabiliriz…

“FUTBOL BİR TAKIM OYUNU”

Yeni transferler çok önemli isimler. Zaten Galatasaray bir oyuncuyla anlaşıyorsa önemli, kaliteli isim olduğu için anlaşıyordur. Futbol elbette bir takım oyunu. Gomis’in gol atmasını isterseniz iyi ortalar, asistler yapmanız lazım. Yapmamız gereken takım oyununu çok iyi sergilemek…

“ÇIKAN HABERLER CANIMI YAKIYOR”

Canımı yakan konulardan biri. Arkadaşlarımın da aynı şekilde. Kulübü oyuncuların yönettiği şeklinde içeride yaşanılanlar bilinmeden yazılar yazılıyor… Öyle bir şey yok. Mutlaka referans oyuncular vardır ama futbolcunun kulübü yönetme lüksü olamaz. Öyle bir gücümüz yok. Öyle bir finansal gücümüz de yok. İnsanlar ister istemez soyunma odasında olanları bilmediği için yazılanların doğru olduğunu zannediyor. Böyle bir şey söz konusu değil.

“KARAR KULÜBÜN VE SNEIJDER'IN”

Wesley oyunculuğundan ve kalitesinden önce çok iyi bir arkadaşım. Önemli başarılara imza attık. Eğer bu konuda karar verecek kişi ben olsam kariyerinin sonuna kadar kalmasına isterim. Ama sonuçta onun ve kulübün birlikte vermesi gereken bir karar.

“LİGİN KALİTESİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”

Sadece bizi şampiyonluk adayı olarak göstermek doğru olmaz. Beşiktaş iki senedir iyi işler yapıyor ve Avrupa’da iyi işler çıkartıyor. Fenerbahçe şampiyonluk yarışından uzak kaldı ama her zaman potada olan iyi transferler yapan bir takım. Sadece üç takımı şampiyon adayı olarak göstermek de yanlış. Her geçen sene kalite yükseliyor. Trabzonspor, Başakşehir, Antalyaspor. Türkiye Ligi her geçen gün kalite kazanıyor ve rekabet seviyesi artıyor. Yurt dışında daha çok izlenebilse yabancıların Türkiye’ye daha kolay gelebileceği bir lig olur…

“SEZONU ERKEN AÇMANIN DA AVANTAJLARI VAR”

Sezonu erken açtık. Keşke daha üst yerlerde bitirip geç açsaydık. Ama bunun da avantajları var. Lig başlamadan 3-4 resmi maça çıkacağız. Bunun da ligde bize artısı olacaktır. İsveç takımını henüz tam olarak incelemedik ama rakip kim olursa olsun Galatasaray’ın Avrupa’da hep en iyi yerlerde olması gerekiyor.

“İYİ BİR YIL GEÇİRMEYİ UMUYORUM”

Bu sene için düşüncelerim olumlu. Geçen sene istediğimiz gibi geçmedi. Kısa ama güzel bir tatil yaptım. Tekrardan enerjik ve mutlu şekilde kendimi bu sezona başladım Sıfırdan başlayıp güzel bir sezon geçirmeyi umut ediyorum…

“HEP ÖNEMLİ İSİMLERLE OYNADIM”

En iyi oynadığım isim ya da defans bloğu için spesifik bir isim vermem doğru olmaz. Bugüne kadar önemli isimlerle oynadım. 4’lü oynadığımızda kendimi daha iyi hissediyorum. 3’lü oyun için daha özel oyuncularla oynamanız gerekiyor. İsim vermem doğru olmaz ama bugüne kadar hep iyi isimlerle çalıştım.

“BURADA EVİMDE GİBİ HİSSEDİYORUM”

Başkanımız bir kontrat sunsa ve ‘Hayatının sonuna kadar Galatasaray’da kalacaksın’ dese hiç düşünmeden imza atarım. Galatasaray, İstanbul ve Türkiye bana çok şey kattı. Kendimi burada evimde gibi hissediyorum. Çocuğumun doğacak olması da beni pozitif etkiler. İstanbul’da doğacak ve ileride umarım futbolcu olur ve Galatasaray’da oynar… Artık yeni bir jenerasyon var ve 18-19 yaşındaki genç kaleciler milyonlarca Euro’ya transfer olabiliyor. Bir futbolcu olarak bir takımda kalıyorsanız birçok şeyi düşünmeniz gerek. Takım kalitesi, özel hayatınız gibi… Kendimi burada evimde hissediyorum ve burada kalmamdaki en önemli etkenlerden biri bu. Volkan Demirel ile ilk günden beri güzel bir ilişkimiz olduğunu düşünüyorum. Saygı duyduğum ve duyulması gereken bir isim. Mutlaka ilerleyen zamanlarda yine görüşme ve konuşma sansımız olacaktır.

Fernando Muslera basın mensuplarının sorularını yanıtladı!