Murataltug Üyesinin Hakaretleri..!

Bu konuyu okuyanlar

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
İlk olarak benim çok değer verdiğim bir üyenin ve konusu ile ilgili ("En son okuduğunuz kitap..?" başlıklı konu). Okumadığını kesinkes inandığım, günde en az iki adet kitap tanıtımı, reklamı yapan murataltug isimli üyenin şikayet konusudur. Bir diğer sebep de bu üyenin kendisini raporlasam bile bi şey elde edemeyeceğimi yazmış olması! Kendi konularını istediği kadar şişirebilir belki, belki mesaj kasma hastalığı vardır, orasını bilemedim ama ortak konularda, sevilen sayılan konularda bu hastalığını, bu inadını kusma zamanı ve yeri değildir, olmamalı. Kaldı ki forum kurallarına göre mesaj kasmak veya konuda konunun özüne aykırı mesaj yazmak ve bunda inat etmek yasak değil midir?

Şimdi konuda yazılan mesajlara bir bakalım:

ScreenHunter 32.png

Kendisini sadece bu yönde davranmasının hoş olmadığını ve bu duruma artık sinir olduğumu yazınca bana küfür etme tehditi ile cevap yazıyor! Ve ceza almıyor. "küfür etsem değmezsin" sözü artık küfür edilmiş demektir bi bakıma veya küfürden daha kötü anlamlar içerir! Ama ceza almadı.

ScreenHunter 33.png

"Ses etme, sessiz ol" cümleleri ve mesaj sonunda başka bir tehdit!
Konuyu kirletmeden özele davet ettim ki dert nedir, kin nedir bi bilelim iyice...
ScreenHunter 34.png

Şimdi daha kötülerine hazır olun! Özel konuşmaları sırf bu şahsın hastalıklı kafa yapısını tanımanız açısından veya bilmeniz için paylaşıyorum (ana-babaya ve hatta soya sopa kadar hakaret ve küfür tehditi...):

ScreenHunter 35.png

ScreenHunter 36.png

ScreenHunter 37.png

ScreenHunter 38.png

ScreenHunter 39.png

En son ki düzeltilmiş mesajdır.

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
İlk olarak benim çok değer verdiğim bir üyenin ve konusu ile ilgili ("En son okuduğunuz kitap..?" başlıklı konu). Okumadığını kesinkes inandığım, günde en az iki adet kitap tanıtımı, reklamı yapan murataltug isimli üyenin şikayet konusudur. Bir diğer sebep de bu üyenin kendisini raporlasam bile bi şey elde edemeyeceğimi yazmış olması! Kendi konularını istediği kadar şişirebilir belki, belki mesaj kasma hastalığı vardır, orasını bilemedim ama ortak konularda, sevilen sayılan konularda bu hastalığını, bu inadını kusma zamanı ve yeri değildir, olmamalı. Kaldı ki forum kurallarına göre mesaj kasmak veya konuda konunun özüne aykırı mesaj yazmak ve bunda inat etmek yasak değil midir?

Şimdi konuda yazılan mesajlara bir bakalım:

Ekli dosyayı görüntüle 157729
Kendisini sadece bu yönde davranmasının hoş olmadığını ve bu duruma artık sinir olduğumu yazınca bana küfür etme tehditi ile cevap yazıyor! Ve ceza almıyor. "küfür etsem değmezsin" sözü artık küfür edilmiş demektir bi bakıma veya küfürden daha kötü anlamlar içerir! Ama ceza almadı.

Ekli dosyayı görüntüle 157730
"Ses etme, sessiz ol" cümleleri ve mesaj sonunda başka bir tehdit!
Konuyu kirletmeden özele davet ettim ki dert nedir, kin nedir bi bilelim iyice...
Ekli dosyayı görüntüle 157731

Şimdi daha kötülerine hazır olun! Özel konuşmaları sırf bu şahsın hastalıklı kafa yapısını tanımanız açısından veya bilmeniz için paylaşıyorum (ana-babaya ve hatta soya sopa kadar hakaret ve küfür tehditi...):

Ekli dosyayı görüntüle 157732
Ekli dosyayı görüntüle 157733

Ekli dosyayı görüntüle 157734

Ekli dosyayı görüntüle 157735

Ekli dosyayı görüntüle 157737
En son ki düzeltilmiş mesajdır.
Hocam neden tartıştınız ? Modlar veya yönetici ile konuşsaydınız keşke. Tartışmaya gerek yoktu.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Hocam neden tartıştınız ?
Konunun en başında yazdım, "En son okuduğunuz kitap" başlıklı konuya okumadığına inandığım günde en az iki kitap tanıtımı, reklamı konusunda kendisinden bilgi istedim, eğer reklam ve tanıtım ise, gerçekten attığığı kitapları okumamış ise konuyu özünden saptırdığı düşüncesiyle tartışma başladı.

Modlara raporladım hem de bir çok kez ama herhangi bir şey değişmedi ve bu konuşmalara mecbur kaldık...

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
Bahsettiğiniz konu ve mesajları raporlar mısınız? Bizzat kontrol edeceğim ve gereken varsa yapacağım.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Mesaj kasıyor diye tartışma çıkarmak ve hakaret etmek ne gereksiz bir şey. Böyle bir nedenden bunlara ne gerek var ki? Eğer rahatsız oluyorsanız yok say yapın geçin ya da raporlayın. Boşuna kendinizi sinir etmeyin veya üzmeyin.
Bir de mesaj kasmıyor ki bence. Sadece güzel bilgiler falan paylaşıyor. Böylece daha çok yeni şeyler öğreniyoruz. Bilgi paylaştıkça güzeldir. Başkaları da öğrenir. ?
Sabotaj ediyor veya dürüstlüğe sığmayacak hareketler yapıyor demekte abartı. Gidip başka konulara ayıp şeyler veya konu ile alakasız şeyler yazmıyor. Ya da kendini komik zannedip konuları bozmuyor bazıları gibi.
Ama keşke öyle cevap vermeseymiş ve siz de hakaretle ona cevap vermişiniz, o da hata.
Böyle her nedenden insanlar sinirlenip hakaret ederse birbirine ne barış olur ne huzur olur dünyada.

Son düzenleme:

sappien

Asistan
Reaksiyon puanı
326
Forumda küfürün, hakaretin her türlüsü yasak ama son SS'te yazdığın neredeyse 2 cümleden biri hakaret. Forum kuralları çerçevesinde karşı tarafın sana hakaret etmesi senin de ona hakaret edebileceğin anlamına gelmiyor. Ceza bariz bir şekilde tek taraflı verilmiş. @Fakehero Bu altını özellikle çizdiğim cümleler bir cezayı haketmiyor mu?

21.png

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Forumda küfürün, hakaretin her türlüsü yasak ama son SS'te yazdığın neredeyse 2 cümleden biri hakaret. Forum kuralları çerçevesinde karşı tarafın sana hakaret etmesi senin de ona hakaret edebileceğin anlamına gelmiyor. Ceza bariz bir şekilde tek taraflı verilmiş. @Fakehero Bu altını özellikle çizdiğim cümleler bir cezayı haketmiyor mu?

Ekli dosyayı görüntüle 157743

Evet sadece tartışmayı başlatana değil devam ettiren ve hakaretle cevap verenlerede ceza verilmeli.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397

Ekli dosyayı görüntüle 157743

Evet sadece tartışmayı başlatana değil devam ettiren ve hakaretle cevap verenlerede ceza verilmeli.
İlgili mesaj zaten raporlanmış durumdadır. Benim özel mesajlara uyarı verme gibi bir yetkim yok maalesef. Bunu admin yapabiliyor. Cezası verildiğinde uçuşan üyelerde görürsünüz.