Bu konuyu okuyanlar

Katılım
24 Mayıs 2017
Mesajlar
7,167
Reaksiyon puanı
625
Puanları
113
Yaş
23
Murat Dedeman öldü mü  Murat Dedeman kimdir, kaç yaşında


Murat Dedeman kimdir, kaç yaşında? arama motorunda araştırılıyor. Türk turizminin önde gelen şirketlerinden Dedeman Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman hayatını kaybetti. Dedeman, geçirdiği açık kalp ameliyatı sonrası kaptığı enfeksiyon nedeniyle yoğun bakımda tutuluyordu...
Murat Dedeman kimdir, kaç yaşında? vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Dedeman, geçirdiği açık kalp ameliyatı sonrası kaptığı enfeksiyon nedeniyle yoğun bakımda tutuluyordu. Türk turizminin önde gelen şirketlerinden Dedeman Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman vefat etti..

MURAT DEDEMAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?
Ünlü İş Adamı Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman 1951 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir.TED Ankara Koleji ardından Ankara İktisadi ve İdari İlimler Akademisinden mezun olmuştur. Üniversite eğitiminin ardından babası Mehmet Kemal Dedeman'ın yanında iş hayatına atılmıştır. Uzun süre Dedeman Topluluğunun bir çok yönetim kademesinde görev alan Murat Dedeman 1992 senesinden bu yana Dedeman Holding'in Yönetim Kurulu Başkanlık görevini sürdürmektedir.

Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman, yoğun bakıma kaldırıldı

Bugüne kadar Türkiye'nin bir çok bölgesinde eğitim ve sağlık yatırımları ilede gündeme gelen Murat Dedeman TUGEV, SKAL, TUROB, TUSIAD, Umut Vakfı Kurucu Mütevellisi olmanın yanı sıra Kayseri İli Yardım Derneği, TED Ankara Kolejliler Derneği, TED İstanbul Koleji Vakfı, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı, TABA gibi sosyal, sportif, kültürel, mesleki dernek ve vakıflarda Yönetim Kurulu Üyeliklerine sahiptir. Ayrıca 6 Nisan 2007 yılında Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir.Hobileri arasında tenis doğa sporları ve kayak olan Murat Dedeman bir süre Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığı yapmıştır.

1980 yılında Şanver Hanım ile evlenmiş ve evliliği 2004 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden Rıfat ve Banu isimlerinde iki evladı vardır. Ardından 6 sene Ukrayna asıllı Olga Shylova ile bir birliktelik yaşamış bu birlikteliğindende 2010 doğumlu Sofia Satin isminde bir kızı vardır.
2018 yılında ise kendi sahip olduğu Gayrettepe'deki Dedeman Otel'de Sevda Zengin ile evlenmiştir. Ankara doğumlu iş adamı Murat Dedeman baba tarafından aslen Kayseri'lidir.

Kaynak Akşam
 
Üst