Mumla banka soymaya kalktı!

AliA

Guru
Onursal Üye
Hem güvenlik görevlisi, hem de görevli polislerin şüpheli pakete yaklaşımı, yürekleri ağza getirdi.Eyüp Rami Kuru Gıda Hali'ndeki bir banka şubesine mesai saati bitiminde giren kimliği belirsiz bir kişi, üzerinde bomba olduğunu söyleyerek, kasada bulunan parayı istedi. Koli bandıyla sarılı 10 santimetre uzunluğundaki paketi cebinden çıkararak patlatma tehdidinde bulunan soyguncuya bankanın güvenlik görevlisi müdahale etmek istedi. Bunun üzerine paniğe kapılan kimliği belirsiz soyguncu, parayı alamadan dışarı çıkarak kaçtı. Kaçarken, elinde bulunan paketi yere atan zanlı izini kaybettirdi. Bu sırada banka personeli de olayı hemen polise haber verdi.

Olay yerine gelen polis ekibi, bomba olduğu iddia edilen paketin çevresine güvenlik şeridi çekerken, bankada bulunan personelden de zanlının eşgali hakkında bilgi aldı. 1.80 boyunda, esmer, üzerinde gri gömlek ve yüzünde de yara bandı olduğu belirtilen zanlının yakalanması için polis geniş çaplı araştırma başlatırken, paketin incelenmesi için de olay yerine bomba uzmanı polisler çağrıldı.

Bu sırada olay yerine gelen bazı sivil polisler, bomba imha uzmanını beklemeden bomba süsü verilmiş pakete yaklaştı. Üzerlerinde herhangi bir koruyucu elbise olmayan ve güvenlik şeridinin içine giren polisler bomba süsü verilmiş paketin yanına kadar yaklaştı. Ellerindeki cep telefonunun ışığıyla paketi aydınlatan polisler kalemle kontrol etti. Hiç bir güvenlik önlemi almadan bomba süsü verilmiş paketi incelemeye çalışan polisler herkesin yüreğini ağzına getirdi.

Daha sonra olay yerine gelen bomba imha uzmanı, koruyucu kıyafetlerini giyerek pakete yaklaşarak inceleme yaptıç Yapılan incelemede paketin içerisinde üç adet mum olduğu ve içine kablo konularak koli bandıyla sarıldığı tespit edildi.

DHA
 
Üst