Mümin Sabredecek Acıyı Bal Eyleyecek Müteahhit Devlete Vergi Vermeyecek

Bu konuyu okuyanlar

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Kalyon İnşaat 9 milyar liralık bir ihale alıyor. Bir bakmışız 9.4 milyar lira vergi muafiyeti gelmiş o şirkete. Ne tesadüf. Kadere bak... Mümin sabretsin diyen devlet her şeyden vergi alıyor ama müteahhit cuntası iş başında. Ülkenin parası adamlara akıyor. Şükretmeye devam edin.
20201013_192706.jpg

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
OFF OFF ...

Muhalefet bu işleri ÇARPITA ÇARPITA ALGI yapmaya çalışa çalışa bıkmadı bıkmayacak gitti ya... İşin aslı nedir astarı nedir bakmak neden yok acaba ? Birde çok gizli belge gibi ekrandan foto koymuşun Resmi gazetede yayınlanan belge bu sonuçta :D

1602610203120.png

Olayın aslını anlatayım sonra konuşun. Bu Muhalif medya ve muhalifler neden böyle ?

Bakın bu ihale Yüksek Standartlı Demiryolu Hattı ihalesi devlet bu ihaleyi yap işlet devret şeklinde değil bizzat kendine yaptırıyor. Yani DEVLET DEMİRYOLLARI İÇİN YAPTIRIYOR. Ve devlet kendine yaptırdığı için parayı peşin cebinden verecek. Akıl var mantık var kendine yaptığı işe devlet neden vergi alsın ? O zaman ödemesi gereken para 9.5milyar TL değil atıyorum 12-13 milyar TL olacak. VERGİ ALDIM DİYE SAĞ CEBİNDEN ALIP SOL CEBİNE KOYMUŞ OLACAK.

NOT: Yani İşin özeti devlet kendisi için VERGİ İSTİSNASI ÇIKARIYOR ŞİRKET İÇİN DEĞİL... Yoksa şirket vergiler dahil 9.5 Milyar TL'ye yapmaya anlaşıyor.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
OFF OFF ...

Muhalefet bu işleri ÇARPITA ÇARPITA ALGI yapmaya çalışa çalışa bıkmadı bıkmayacak gitti ya... İşin aslı nedir astarı nedir bakmak neden yok acaba ? Birde çok gizli belge gibi ekrandan foto koymuşun Resmi gazetede yayınlanan belge bu sonuçta :D

Ekli dosyayı görüntüle 119627

Olayın aslını anlatayım sonra konuşun. Bu Muhalif medya ve muhalifler neden böyle ?

Bakın bu ihale Yüksek Standartlı Demiryolu Hattı ihalesi devlet bu ihaleyi yap işlet devret şeklinde değil bizzat kendine yaptırıyor. Yani DEVLET DEMİRYOLLARI İÇİN YAPTIRIYOR. Ve devlet kendine yaptırdığı için parayı peşin cebinden verecek. Akıl var mantık var kendine yaptığı işe devlet neden vergi alsın ? O zaman ödemesi gereken para 9.5milyar TL değil atıyorum 12-13 milyar TL olacak. VERGİ ALDIM DİYE SAĞ CEBİNDEN ALIP SOL CEBİNE KOYMUŞ OLACAK.

NOT: Yani İşin özeti devlet kendisi için VERGİ İSTİSNASI ÇIKARIYOR ŞİRKET İÇİN DEĞİL... Yoksa şirket vergiler dahil 9.5 Milyar TL'ye yapmaya anlaşıyor.
Bu arkadaşları ilgilendiren işin asıl tarafı değil, algı tarafı?

Ecomanya

Profesör
Reaksiyon puanı
658
Kalyon İnşaat 9 milyar liralık bir ihale alıyor. Bir bakmışız 9.4 milyar lira vergi muafiyeti gelmiş o şirkete. Ne tesadüf. Kadere bak... Mümin sabretsin diyen devlet her şeyden vergi alıyor ama müteahhit cuntası iş başında. Ülkenin parası adamlara akıyor. Şükretmeye devam edin.
Ekli dosyayı görüntüle 119611
Artık sona gelindi. Türk olmak gerçekten gurur verici türkoğlu türküm fakat böyle şeyler gözümüzün önünde bizi salak yerine koyarak yapılıyor o zoruma gidiyor. Kimse ses çıkaramıyor umarım erken seçim gelir. Umarım güzel ülkemi kurtaracak bi yol bulunur. Gerçekten herkesin durumu çok vahim. Ekmeğe bile muhtaç olacağız gibi geliyor. Üzerine bide dalga geçer gibi, mümin dünyanın şatafatına aldanmamalı acıyı bal eylemeli felan diyor ya, tvde gördükçe çıldırıyorum.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Artık sona gelindi. Türk olmak gerçekten gurur verici türkoğlu türküm fakat böyle şeyler gözümüzün önünde bizi salak yerine koyarak yapılıyor o zoruma gidiyor. Kimse ses çıkaramıyor umarım erken seçim gelir. Umarım güzel ülkemi kurtaracak bi yol bulunur. Gerçekten herkesin durumu çok vahim. Ekmeğe bile muhtaç olacağız gibi geliyor. Üzerine bide dalga geçer gibi, mümin dünyanın şatafatına aldanmamalı acıyı bal eylemeli felan diyor ya, tvde gördükçe çıldırıyorum.
Erken seçim olmazda hadi oldu diyelim, kimi seçmemizi tavsiye edersin acaba.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Hepiniz Erdoğan'dan memnun değilsiniz ama oy verecek adam bulamıyorsunuz.

Kısmen haklısın ama bu tarz yalan yanlış haber yayan sürekli teröristlerin yanında gezen Ermeni soykırımı var diyen PKK'ya el sallayan Ülke çıkarlarını 2. plana atan partilere mi oy verek ? Bu mu istediğin...
YPG-PYD terör örgütü değil diyebilen birine mi oy atak ? Esad ile barışacaz diyen birine mi oy atak ? İktidar olayım ilk iş İMF den borç alacan diyeni mi destekleyek Allah aşkına bir akıl ver bize ?

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Kısmen haklısın ama bu tarz yalan yanlış haber yayan sürekli teröristlerin yanında gezen Ermeni soykırımı var diyen PKK'ya el sallayan Ülke çıkarlarını 2. plana atan partilere mi oy verek ? Bu mu istediğin...
YPG-PYD terör örgütü değil diyebilen birine mi oy atak ? Esad ile barışacaz diyen birine mi oy atak ? İktidar olayım ilk iş İMF den borç alacan diyeni mi destekleyek Allah aşkına bir akıl ver bize ?
Çoğu markamızı satan, ekonomiyi bu hale getiren, adalette sınıfta kalmış bir hükümete mi oy vereceksiniz?

Geçen gün hatırlarsanız bir motokurye maske takmadığı için polis tarafından durduruluyor ve eniştemi arayın, teşkilatın numarasını verin diye polisi tehdit ediyor. Bu örneği verdim çünkü ülke amcası, dayısı, eniştesi tarafından işe sokulanlar, arkasını onlara dayayıp tabiri caizse "mafya" kesilen artistlerle doldu. Liyakat yok.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Çoğu markamızı satan, ekonomiyi bu hale getiren, adalette sınıfta kalmış bir hükümete mi oy vereceksiniz?

Geçen gün hatırlarsanız bir motokurye maske takmadığı için polis tarafından durduruluyor ve eniştemi arayın, teşkilatın numarasını verin diye polisi tehdit ediyor. Bu örneği verdim çünkü ülke amcası, dayısı, eniştesi tarafından işe sokulanlar, arkasını onlara dayayıp tabiri caizse "mafya" kesilen artistlerle doldu. Liyakat yok.

Bak benim öne sürdüğüm gerekçeleri bir tart birde senin sunduklarını hangisi senin için değerli ise ona göre oyunu ver BANANE zaten.
Benim için her şey para değil dinim imanım para diyebilirsen sen ona göre karar ver. ( Ekonominin muhalefetin iktidar olması ile düzelebileceğinede inanmıyorum ama neyse. )
Benim için öncelik HDP - PKK bu ülkenin başına bela olmayı bıraksın. PYD-YPG kürt devleti kuramasın. Doğu Akdenizdeki haklarımızı koruyabilmek Ermeni Soykırımını kabul etmemek Esad ile barışmamak flan var...
Veya İMF'den borç almak Parlamenter sisteme görü dönmek flan bana 2000 öncesi eski Türkiye'yi hatırlatıyor istemediğim şeyler. Yada Ayasofyayı tekrar müze yapılabilme ihtimali bile içimi ürpertiyor...

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444

Ak partiyi unut tamam, hangi partiye, hangi lidere oy verelim.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ya toplanıp sarayın önünde kendimizi yaksak aaa ateş varmış diyip elinde kestaneyle koşar bunlar laf anlatamazsın bunlara.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O inşaat firmasının bünyesinde kim var biliyor musunuz? Turkuvaz medya. Sağcılar pek sever kendilerini.

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Seçime 3 yıl var bekleyelim güzel bir rakip çıkacaktır. (Umarım)

Dünyada olan ve Türkiye'dede bence olması gereken Ana muhalefet partisi lideri Otomatikman aday olmalıdır. Ama o cesarette olmayan insanları parti başında tutuyorlar ne yazık ki :(

Şimdi akıl var mantık var partili Cumhurbaşkanı sistemindeyiz ama Cumhurbaşkanının Kemal Kılıçtaroğlu atıyor gibi birşey var :D Tüm yetkiler Cumhurbaşkanında ama CHP'den ihraç etme yetkisi var olacak seçilirse başkan :D Veya bir daha ki seçimde aday göstermeme ihtimali.

O inşaat firmasının bünyesinde kim var biliyor musunuz? Turkuvaz medya. Sağcılar pek sever kendilerini.

Bir vatandaş olarak ne fark eder senin için benim için açıklarmısın ? Devlet kendine iş yaptırıyor bu donanımda yapabiliyorsa YERLİ FİRMA YAPSIN ne zararı size ? 9.5 Milyar TL az para mı neden Yabancı firmalara yedirme sevdasındasınız acaba ?
Ayrıca bu haberi neden VERGİ AFFI GİBİ LANSE ediyorsunuz ? Bu olay Resmi gazetede yayınlanalı 3 gün oldu. Öyle bir şey olacak ve kimse görmeyecek flan mı sanıyorsunuz.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Seçime 3 yıl var bekleyelim güzel bir rakip çıkacaktır. (Umarım)
18 yıllık bir iktidarın şuan rakibi yok diyorsun yani, bu iktidar için büyük bir başarı, muhalefet için ise çok büyük bir ayıp bence.
Hem battık bittik ülke perişan diyorsunuz ama hala Erdoğan'ın rakibi yok, çok büyüksün REİS:)

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
18 yıllık bir iktidarın şuan rakibi yok diyorsun yani, bu iktidar için büyük bir başarı, muhalefet için ise çok büyük bir ayıp bence.
Hem battık bittik ülke perişan diyorsunuz ama hala Erdoğan'ın rakibi yok, çok büyüksün REİS:)
Erdoğan'ın seçimleri kazanma konusunda başarılı olduğu açık. Bunu kimse inkar etmez. Adam halkı bir şekilde ikna ediyor. 18 yıldır kaybetmiyor.

akilli55

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Çozum sunulmadikça degişen bir şey olmaz. Sabaha kadar iktidarı elestir bir adım öteye gidilemez. Önemli olan sundugun çözüm onerisini halkın kabul etmesine, onu dogru kabul etmesine baglı.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Çozum sunulmadikça degişen bir şey olmaz. Sabaha kadar iktidarı elestir bir adım öteye gidilemez. Önemli olan sundugun çözüm onerisini halkın kabul etmesine, onu dogru kabul etmesine baglı.

Ana meselemiz bu işte ama anlatamıyoruz. Körlemesine eleştir çözüm yok. Erken seçim istiyorlar daha adayları belli değil. Erken seçim olursa ittifak yapacakları Deva veya Gelecek partisi seçime bile giremeyecek şuan laf olsun torba dolsun diye seçim isteniyor...
Daha parti içi sorunları çözemiyor muhalefet ben iktidar dışında partiye oy vermek istesemde veremeyecek duruma itiyor seçmeni.
Muharrem İnce meselesi ne oldu mesela ? Saraya giden CHP'li muhabbeti ne oldu. Bu İL başkanı meselesi ne olacak Ermeni sorkırımı demesi. Üstüne Devlet sırlarını ifşa eden CHP vekil meselesi var. HDP meselesi var. Hapisteki Selahattin Demirtaşı savunma meselesi var YPG-PYD var . Nerden tutsak elimizde kalıyor CHP.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459
“Zenginler fakirlere Tanrı’dan başka bir şey bırakmadılar..." (Friedrich Nietzsche)

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Markayı söyler misin ?
Erdoğan'ın seçimleri kazanma konusunda başarılı olduğu açık. Bunu kimse inkar etmez. Adam halkı bir şekilde ikna ediyor. 18 yıldır kaybetmiyor.
Belki erdoğan bey başarılı değil rakipleri bu konuda başarısızdır ?

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Ciddi misiniz? Son 20 yılda satılanlar muhalefetin yalanı öyle mi?