Müjde Ar'dan CHP'ye destek :D

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

okaliptus01

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Müjde Ar'dan CHP'ye destek

Müjde Ar CHE'ye destek için Tekin'i ziyaret etti, 'Öymen' krizini değerlendirdi.
17 Kasım 2009 / 17:08

202068.jpg

Sanatçı Müjde Ar'dan, CHP'nin Cumhuriyet Halk Evleri'ne (CHE) destek geldi. Bugün CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'i ziyaret eden Müjde Ar, "Gönüllü olarak CHE'lere destek verecğim. Evleri ziyaret edip, kadın ve çocuklara yardımcı olmaya çalışacağım" dedi. Ar, gazetecilerin sorusu üzerine Onur Öymen'e gelen tepkileri haklı bulduğunu da söyledi.
MÜJDE AR'DAN KATKI BEKLİYORUZ
Sanatçı Müjde Ar ve eşi Ercan Karakaş, İstanbul İl Merkezi'nde CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'i ziyaret etti. Saat 15:00'te Tekin'in makamına gelen çift, yaklaşık bir saat Gürsel Tekin'le görüştü. Bir süre basına kapalı olarak gerçekleşen görüşme sonrasında, Müjde Ar ve Gürsel Tekin, AKŞAM'ın sorularını yanıtladı. Müjde Ar'ın ziyaretinden memnun olduğunu söyleyen Tekin, "Kendisi beğendiğimiz, sevdiğimiz, Türkiye'nin sevdiği bir sanatçı. Kendisiyle zaman zaman telefonda konuşuyoruz ama bugün fiilen bizi ziyarete gelmiştir. Kendisinden katkı bekliyoruz" dedi. Kendisinin CHP'li olduğunu söyleyen Müjde Ar, "Ben de gönüllü destek vermek için buradıyım. İlk desteğimiz Cumhuriyet Halk Evleri'ne olacak. Evleri ziyaret edeceğiz. Evlerdeki kadınlara, çocuklara yardımcı olmaya çalışacağım. Ayrıca Kurban Bayramı'nda kurban bağışı için bu evlere destek olacağım. ilk ziyaretimiz bu cuma günü saat 11:00'de Kağıthane CHE'ye olacak" diye konuştu.
GÜRSEL BEY'İ ÇOK BEĞENİYORUM
İstanbul İl Merkezi'ne ilk kez geldiğini söyleyen Ar, "partinizin üyesi misiniz" sorusuna, "Resmi üye değilim. Daha olmadım. Yaparlar heralde" yanıtını verdi. Müjde Ar'ın gülerek bu yanıtı vermesi üzerine Ercan Karakaş da, "Müjde, hep bir eve bir siyasetçi yeter der" sözüyle tamamladı. Ar, "CHP İstanbul'un çalışmalarını nasıl buluyorsunuz" sorusuna ise, "Çok başarılı buluyorum. Özellikle Gürsel Bey'i çok beğeniyorum. O yüzden buradayım ve kendisini destekliyorum. Her türlü projede elimden geldiğince benim de çabam olacak" yanıtını verdi.
ÖYMEN'E GELEN TEPKİLER HAKLI
Müjde Ar, "Onur Öymen'in Dersim'le ilgili sözlerine ne diyorsunuz" sorusuna ise, "Biz de zaten bu soruyu bekliyorduk. Öymen'i bir tepki geldi. Tepkilerin haklı olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı. Ar, "Sizce gereğini yapmalı mı" sorusuna ise, "Siyasetçi olmadığım için bu konuları cevaplamam" dedi.
SANATÇI ARKADAŞLARIMI TEŞVİK EDECEĞİM
Ar, CHE'ye destek konusunda şunları söyledi: "CHE olarak 5 yerimiz var. Çok daha yayılması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle Anadolu'ya yayılması gerekir. Güzel bir proje. Ancak bu gibi projeler kendi güçleriyle gerçekleştirilemiyor. O yüzden muhakkak destek olmak gerekiyor. Bütün sanatçı arkadaşlarımı bu işe teşvik etmeye çalışacağım. Bu gibi proje yayılırsa siyasetin daha fazla anlam kazanacağına inanıyorum."

Kaynak:

watchers

Doçent
Reaksiyon puanı
9
belki millet vekili adayım olur bak nasıl oluyor ozaman

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...