Muhteşem Otomobil Bugatti Veyron

MysteЯio

Profesör
Onursal Üye
[video=youtube_share;DaF_K1R6PoI]http://youtu.be/DaF_K1R6PoI[/video]

National Geographic Mega Fabrikalar: Muhteşem Otomobil Bugatti Veyron
 

Jibbs

Doçent
videoyu baştan sona izledim..
yok böyle bir makina.. yolda giderken havalanıp ucacakmış gibi his uyandırıyor nasil bir makyaj nasıl bir dizayn tasarım ..
bununla bir insana çarpsan sonucu gerçekten merak ediyorum
 

StReeTsTyLe

Asistan
konuya bi bakim dedim ,ardından videonun girişini izlerim kapatırım dedim ama bi baktım hepsini izlemişim bitmiş bile çok keyifli bir belgesel iyi paylaşım..
 

pcwolf

Dekan
407ye km/sye çıkıp 10snde durmak ne demek yav o nasıl fren öyle.. Bir de motoru denerken egzozun havalandırma sistemini yakması ayrı bir hayranlık.
 
Mükemmeldi. Bir solukta izledim.

--- Mesaj Güncellendi ---

Ya yeniden hayran oldum. Param olsa okadar düşünmeden alırım ha. Vallahi hakkını veriyor her parçası yaa.
 

bLaCkSouL

Profesör
max hız 437 km/h , ortalama 434 km/h diye biliyorum :thumbup:

Veyron'u test eden meşhur ingiliz programı vardı. İki aracı da test etmişlerdi. İlki 407 km/s yapmıştı. İkinciyi test ederken iki adam test ediyordu. İlkini test eden adam 410 km/s yapabilmişti. Ardından başka biri bu aracın daha hızlı gideceğini iddia edip o da test etmiş ve 430 km/s gibi bir hıza erişmişti. Wikipedia sayfasında da bunu doğrular nitelikte bilgi var.

Yeni modelinin ismi de Bugatti Veyron Super Sport'muş.

http://en.wikipedia.org/wiki/Bugatti_Veyron_Super_Sport#Top_speed
 
Ya zaten videoda söylüyor. Çok çok üst hızlarada çıkabilir diyor. Yol tutuşunda sorun çıkabilir diyor. Bu yüzden maksimum seviyede en iyi yol tutuşu 407 km/h olarak belirlenmiş bilgisayarlar tarafından.

3000 Beygir gücüne rahatlıkla çıkıyormuş zaten motor. Hatta verdiği örnek çok hoşuma gitti. :D:D 100 aile bir kış boyu bu motorun çalışması ile ısınabilir demişti. :D:D:D
 
Üst