Mühendisim hangi laptop ?

hasburcan

Üyecik
Arkadaşlar mühendisim autocad programları olsun tasarım programları olsun ağır programlar kullanıyorum ama elimdeki pc yeterli değil .. laptop almayı düşünüyorum fakat karar veremedim , bütçede bi kısıtlama yok almışken en iyisini alayım (tabikide 4,500tlden fazlada olmasın).. uzun yıllar gitsin ve çok ısınmasın ekran kartı ve hdd,ekran genişliği benim için çok önemli .Tavsiyelerinizi bekliyorum

S4B0T4J

Profesör
Bir PC yi uzun yıllaaar gitsin diye almanızı tavsiye etmem. Daha eve gelmeden bozulup değişime uğramadan garantiye gidenler var. Programlarınızı kaldırıcak birşey kullanın. Uzun yılları geçin:) Ayrıca laptop tavsiye etmiyorum bu tür programlarda.

Bilgili99

Profesör
Microsoft ile uzun yıllar aynı donanımı kullanmak mümkün bir olay değil maalesef donanım üreticileri MS kullanmaya zorluyor MS te her yeni sürümünde daha fazla donanım isteyen sistemler geliştiriyor yazılımcılarda bu tekel zincirinde geri durur mu onlarda hep en son Windows sürümüne uyumlu yazılım geliştiriyor. Bu durumda başta da dediğim gibi MS ile uzun yıllar kullanamazsınız bu düşünceden vazgeçip ona göre değerlendirme yapmanızı tavsiye ederim çünkü fazla para versenizde en fazla 4-5 yıl kullanabileceksiniz.

voluman

Üyecik
lenevo thinkpad x220 al geç, ayrıyetten mühendissin bikere pc den anlaman lazım bi seçenek oluşturman lazım kafanda

mila12

Dekan
Onursal Üye
aslında kafamda HP - DV7-6C00ET,SONY - F24P1E/B(sony vaio) var ikisi arasında gidip geliyorum

ayrıca mac al diyen arkadaşlar bazı programlar mac pcye yüklenmiyor tasarım şirketide mace çıkarmıyor yoksa bende çok seviyorum ..sonuçta şu iki pc arasında kaldım

Pavilion serilerinden uzak dur derim.F

Fiyatı yüksektir ama workstation serileri iyidir bu konuda. Ayrıca 4 yıl yerinde servis garantisi var.

http://www.birhpistiyorum.com/Produ...OErRF8m4A9KSjw==&PID=GOnPJxN1l9Cq5ycAUs9v/g==

Hedgehog!

Doçent
Arkadaşlar mühendisim autocad programları olsun tasarım programları olsun ağır programlar kullanıyorum ama elimdeki pc yeterli değil .. laptop almayı düşünüyorum fakat karar veremedim , bütçede bi kısıtlama yok almışken en iyisini alayım (tabikide 4,500tlden fazlada olmasın).. uzun yıllar gitsin ve çok ısınmasın ekran kartı ve hdd,ekran genişliği benim için çok önemli .Tavsiyelerinizi bekliyorum

Kesinlikle Dell Precision serisi bir notebook al derim.

M4600 ve M6600 serilerini bir bak derim.

Bu ürünler bahsetmiş olduğun programları ve daha bir çok programı çalıştırabildiğine dair sertifikalara sahiptir.

BEFEGA

Profesör
aslında kafamda HP - DV7-6C00ET,SONY - F24P1E/B(sony vaio) var ikisi arasında gidip geliyorum

ayrıca mac al diyen arkadaşlar bazı programlar mac pcye yüklenmiyor tasarım şirketide mace çıkarmıyor yoksa bende çok seviyorum ..sonuçta şu iki pc arasında kaldım

Çoğu tasarım programı Mac'te var.

Şirket Mac'e çıkarmıyor derken ?

Mac'te ve PC'de yaptığınız iş aynı değil mi ? Orasını ben tam anlayamadım.

O.Z.

Asistan
geçen sene 3-4 sene öncesinin ortalama bir laptopunda catia v5r18 ile hem tasarım hem de Cam yapabiliyordum. hatta analiz dahi yaptırdığım oluyordu. kaldı ki autocad catia'nın yanında devede kulak kalır.
i5 işlemci ve üzeri, nvidia 540m ve üstü ekran kartlı bir makina rahatlıkla bir kaç sene işini görür.
oyun oynamayacaksanız gerek yok, mühendislik programları donanım sektörüne hizmet eden programlar değiller.

engerex

Dekan

İlk mesajda yazdıklarınla seçtiğin ürünler çelişiyor. Bunların ekran kartları orta seviye dahi değil anca günü kurtarır. Zaten günlük kullanım bilgisayarları bunlar. Aslında senin Nvidia Quadro, ATI FireGL ekran kartlarına bakman lazım. Onlara ulaşman zor olduğundan Nvidia 660M ve ATI 7750 altına bakman yanlış olur.

HP Dell vs. markaların tasarım için özel serilerine bakman lazım. @Hedgehog! işini görecek iki ürün tavsiye etmiş. Onlara da bir bak.