Muharrem İnce: ′Kılıçdaroğlu'nun adayı Abdullah Gül'dü, ben Akşener sayesinde Cumhurbaşkanı adayı oldum′

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
2018 yılında aday gösterildiği Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin konuşan İnce, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun adayı kesinlikle Abdullah Gül’dü. CHP’den birini asla düşünmüyordu. Bütün arzusu Abdullah Bey’i aday göstermekti. Ama onun bu planını Meral Akşener bozdu. Açık söylüyorum ben Akşener sayesinde aday oldum."

formica

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
347
2018 yılında aday gösterildiği Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin konuşan İnce, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun adayı kesinlikle Abdullah Gül’dü. CHP’den birini asla düşünmüyordu. Bütün arzusu Abdullah Bey’i aday göstermekti. Ama onun bu planını Meral Akşener bozdu. Açık söylüyorum ben Akşener sayesinde aday oldum."
Kılıçdaroğlu ana muhalefetin başında olmamalıydı. Bu arada ben eskiden buraya yazamıyordum şimdi neden yazabiliyorum anlamadım.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Belki de CHP bu zamana kadar Kemal Kılıçdaroğlu yüzünden oy kaybediyordur. Ana muhalefet lideri olabilecek kadar liderlik vasfında sahip değil bence. Bunun sonucu olarak da CHP'De bölünmeler yaşanacak.
Bu kadar başarısızlığa rağmen hala devam ediyor bir de Abdullah Gül'ü aday çıkarmak nedir ya?

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Chp nin tarafsızlığı kılıçdaroğlu nokta

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933

Bence yüzde yüz dediği gibidir KK dan beklenir.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Benim mantığımın almadığı bir şey var. Zamanında sayıp sövdükleri böyle Cumhurbaşkanı mı olur eşi kapalı başkan mı olur deyip. Cumhurbaşkanı seçtirmemek için 367 sorununu ortaya atan CHP değilmiydi ? Daha sonra referanduma gidelim dendimi gene karşı çıkan CHP değilmiydi. Cumhurbaşkanının halk seçsin deyince karşı çıkan CHP değilmiydi =? Hatta daha ileri gideyim eşi kapalı diye Cumhurbaşkanı resepsiyonlarına katılmayanlar CHP'liler değilmiydi. Askeri Hastaneye eşi kapalı diye almayan böyle düşünen insanlar değil miydi =?

5-6 yıl geçti herşey unutuldu Abdullah Gül AK PAK oldu ve CHP için çatı aday olması istendi :D Açıkçası ben bir CHP'li olsam bu teklifi yapmaya utanırım. Hadi teklif yapıldı ve CHP adına çatı aday oldu gene söylüyorum bir CHP'li olsam elim gitmez yani Abdullah Gül'e oy vermeye o kadar eleştirdik yanlış olur yakışmaz diye. Bu kadar keskin ve ters dönüşler bence siyasete bile yakışmayan işler...

Hadi diyelim Abdullah Gül o seçimde veya önümüzde ki seçimlerde Çatı adayı olsun. Seçilse CHP çizgisinde ve mantığında hareket edeceğine inanan var mı gerçekten. GEnçlik yıllarından tut 50'li yaşlarına kadar ömrü SAĞ görüşü savunmakla ve CHP zihniyeti ile mücadele ile geçmiş adam Cumhurbaşkanı olana kadar herşeye tamam tamam sizsiniz deyip sonra tınlamazsa ne olacak :p