Muhalefet muhalefet değil diye düşünüyorum ??

Bu konuyu okuyanlar

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Merhaba arkadaşlar bende herkes gibi siyaseti yakından biri olarak son dönemlerde kafama takılan soru muhalefetle iktidar aynı elden yönetiliyor gibi geliyor bana artık..sizce ??

Yoksq ben mi delirdim..

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Muhalefet kendisine bile muhalefet.Ne yaptıklarını kendileri de bilmiyor.
Doğru dersin ya, valla Kemal amcamın birbirine zıt o kadar demeçleri var ki haddi hesabı yok. Dün söylediklerini bugün inkâr ederler. Hem Kemal amcam Tayyip Reyiz'i 18 yıldır iktidarda tutan yegane muhalefet reyizi olurlar kendileri. Saygımız sonsuz vesselam! :)

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Doğru dersin ya, valla Kemal amcamın birbirine zıt o kadar demeçleri var ki haddi hesabı yok. Dün söylediklerini bugün inkâr ederler. Hem Kemal amcam Tayyip Reyiz'i 18 yıldır iktidarda tutan yegane muhalefet reyizi olurlar kendileri. Saygımız sonsuz vesselam! :)
Bende bunu anlamıyorum işte ayni elden mi yönetiliyorlar

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Muhalefet iktidara muhalefetlik yapmıyor, muhalefet ülkeye muhalefetlik yapıyor. 20 yıldır kazanamıyorsun bari ülkeye yapabileceğin tek iyi şeyi yap ve istifa et yerine adam akıllı biri gelsin. Gerçi siyasetlen ilgili konuşuyoruz pek mümkün değil bu..

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Doğru düşünüyorsun. Ülkenin iyiliğini düşünmesi, "halk"ına yardımlar yapması gerekirken yaptıkları tek şey iktidar ne söylerse tersini demek. Şuanda dünyadaki en kolay iş muhalefet olmak bence. Çünkü dediğim gibi karşı taraf sağ diyorsa sol diyorsun, olur diyorsa olmaz diyorsun, yaparız diyorsa yapamazsınız diyorsun, AK diyorsa kara diyorsun...

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Olay şudur ki, bu ülkede yıllardır muhalefet görevini yürüten, iktidardır. Evet aynen öyle. Hem iktidar hem muhalefetlik görevini tek başına yürütüyor ve x2 oy point kasmış oluyorlar :)

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Olay şudur ki, bu ülkede yıllardır muhalefet görevini yürüten, iktidardır. Evet aynen öyle. Hem iktidar hem muhalefetlik görevini tek başına yürütüyor ve x2 oy point kasmış oluyorlar :)
O kadar icraatleri sol taraf yani asıl muhalefet mi yapıyor?

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
İşte onları iktidar yapıyor, üstüne eyyy muhalefet siz ne yaptınız size muhalefete muhalefetlik yapıyor :D

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
İşte onları iktidar yapıyor, üstüne eyyy muhalefet siz ne yaptınız size muhalefete muhalefetlik yapıyor :D
Ama asıl muhalefet yapılanları eleştiriyor. Erdoğan onların kendilerini eleştiriyor. :) Fark bu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Onların yaptıklarını eleştirmemesinin sebebi yaptıkları bir şey olmadığından dolayı :D

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
ben iktidar ve muhalefetin aynı elden yönetldiğini düşünüyorum yoksa bu kadar tersini konuşması normal değil..

Doğru düşünüyorsun. Ülkenin iyiliğini düşünmesi, "halk"ına yardımlar yapması gerekirken yaptıkları tek şey iktidar ne söylerse tersini demek. Şuanda dünyadaki en kolay iş muhalefet olmak bence. Çünkü dediğim gibi karşı taraf sağ diyorsa sol diyorsun, olur diyorsa olmaz diyorsun, yaparız diyorsa yapamazsınız diyorsun, AK diyorsa kara diyorsun...
ben iktidar ve muhalefetin aynı elden yönetldiğini düşünüyorum yoksa bu kadar tersini konuşması normal değil..

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398

Gerçeği iktidar konuşuyor. Muhalefeti görüyorsun, her konuşmasında tükürdüğünü yalıyor. (Kendini yalanlıyor.)

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Muhalefet muhalefet değil de yönetim yönetim mi?
Muhalefet bu kadar kötü olurss yönetim değişmez.. hiç kendine çeki duzen vermiyor hadi akp demokratik değil ya chp adam 10 yıldır basta ben artik ıktidarın değişmesinin gerektiğini düşünüyorum ama bu muhalefetle mümkün değıl adamlar sanki bilerek yapiyor... buda bende aynı elden yönetiliyorlar algisi oluşturmaya başladı..

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Muhalefet bu kadar kötü olurss yönetim değişmez.. hiç kendine çeki duzen vermiyor hadi akp demokratik değil ya chp adam 10 yıldır basta ben artik ıktidarın değişmesinin gerektiğini düşünüyorum ama bu muhalefetle mümkün değıl adamlar sanki bilerek yapiyor... buda bende aynı elden yönetiliyorlar algisi oluşturmaya başladı..
Evet demokrasiden dem vuran kılıçtaroğlu o kadar tepkiye rağmen koltuk bırakmıyor. CHP değişim zaten lazım. Muhalefet ne kadar güçlüyse yönetim o kadar güçlü.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Zaten böyle skandal bir partinin 18 yıl iktidar kalabilmesinin sebebi daha skandal muhalefettir. Adamlar resmen Tayyip iktidarda kalsın diye uğraşıyorlar.
Düşünsenize Kemal ile Tayyip kankaymış :D Bazen düşünmüyor değilim.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Gerçek Kemal Kılıçdaroğlu 2003'de vefat etmiştir. Bugün sizin tanıdığınız Kemal Kılıçdaroğlu Tayyip tarafından ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürkümüzün partisi, cumhuriyetimizin kurucusu, demokrasimizin yegane bekçisi, Cenabı Hakkın Partisi Cehepemizi bölmek , ölene dek Tayyibi iktidarda tutmak amacıyla görevlendirilmiş bir ajandır. Soyadı da Kılıçdaroğlu değil Kılışdardır...

İroni bir yana bu muhalefetten bir halt olmaz...

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Gerçek Kemal Kılıçdaroğlu 2003'de vefat etmiştir. Bugün sizin tanıdığınız Kemal Kılıçdaroğlu Tayyip tarafından ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürkümüzün partisi, cumhuriyetimizin kurucusu, demokrasimizin yegane bekçisi, Cenabı Hakkın Partisi Cehepemizi bölmek , ölene dek Tayyibi iktidarda tutmak amacıyla görevlendirilmiş bir ajandır. Soyadı da Kılıçdaroğlu değil Kılışdardır...

İroni bir yana bu muhalefetten bir halt olmaz...
Doğru olmaz

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Evet demokrasiden dem vuran kılıçtaroğlu o kadar tepkiye rağmen koltuk bırakmıyor. CHP değişim zaten lazım. Muhalefet ne kadar güçlüyse yönetim o kadar güçlü.
Bilir misin sevgili Samet, yarım asrı çoktan geride bırakmış biri olarak bugüne kadar memleket yararına muhalefet yapanı hiç görmedim. Mutlaka siyasi çıkarlar öncelenir. Mesela CHP'den bir vekil geçtiğimiz yıl, "Biz muhalefetiz, iktidar iyi bir şey yapmış dahi olsa ona muhalefet etmek zorundayız" demişti.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Özkancım hoşgeldin abicim, senin yokluğunda Görkem'in zulümlerine maruz kaldık. :D Bir daha gitme olur mu? :)

:D Bazı konularda Cevap yazınca kaldıramayan bazı şahıslar hakaret ediyor kafasına göre sayıp sövüyor ama tartışma yaratma gerekçesi ile onunla birlikte bende 1 hafta ban alıyorum ceza sistemimiz efsane olduğu için...

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Ya şimdi yorum yapıcam da hangi muhalefetten bahsediyoruz ben onu şeyedemedim.