Muhabbet kuşum hakkında bilgi almak istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Merhabalar resimde ki muhabbet kuşunu yeni aldım. Duydum ki erkek olanları konuşurmuş anlayan varmı aranızda sizce bu muhabbet kusu erkek mi?
IMG_20201031_183319.jpg
IMG_20201031_183400.jpg

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Anladım. Hiç kuşum olmadı da o yüzden dedim.
Ama Yavru olduğu için küçüklükten alışırsa daha iyi konuşuyor. Dişi Erkek olmasını sormamın sebebi de erkekleri konuşuyor dişileri 1 2 kelime anca söylüyor.

404 Error

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,511
Çok tatlıymış. ? Maşallah.
Bende de var muhabbet kuşu.
Ama gerçekten bilmiyorum dişi midir erkek midir.Bu forumda bildiğim kadarıyla kuşlarla ilgilenen ve çok fazla bilgi sahibi olan yok.

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Çok tatlıymış. ? Maşallah.
Bende de var muhabbet kuşu.
Ama gerçekten bilmiyorum dişi midir erkek midir.Bu forumda bildiğim kadarıyla kuşlarla ilgilenen ve çok fazla bilgi sahibi olan yok.
Doğrudur efendim pek ilgilenen yok ama şansımı denemek istedim. ??
Büyüdükçe insana daha da alışıyorlar cok seviyorum ama işte hastalanma ihtimalleri fazla o yüzden cok temiz, titiz davranmak gerek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkür ederim inşallah Erkektir. Zamanla tam belli olacakmış cere renginden ortaya çıkıyormuş

404 Error

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,511
Büyüdükçe insana daha da alışıyorlar cok seviyorum ama işte hastalanma ihtimalleri fazla o yüzden cok temiz, titiz davranmak gerek.

Teşekkür ederim inşallah Erkektir. Zamanla tam belli olacakmış cere renginden ortaya çıkıyormuş
Evet haklısınız.Bir de yemine ve suyuna da iki de bir bakmak lazım.
Ve de kuşu da salmak iyi olur.Benimkisi dışarı çıkınca uçuyor, konuşuyor ve olduğu yerde durmuyor. ?

Yani çok mutlu oluyor hep. ?

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580

Erkek zaten %95, belli olmuş işte.
2 çift kuşum var ondan biliyorum. 1 çift yumurladı 2 ay önce falan. şu an 4 tane yavrusu var. Kafesten aldık yavruları, şimdi bir daha yumurtladı. Diğer çiftte yumurtladı fakat yumurtalarından yavru çıkmadı :(

Omereyiol

Asistan
Reaksiyon puanı
71
İnternete muhabbet kuşu 1saat.....dedirtme yazarsanız 1haftada istediğiniz kelimeyi söyler ben öyle öğretmiştim erkek muhabbet kuşu 21kelime söyleyebiliyordu, ayrıca muhabbet kuşu eğitimi için adem oğuz youtube kanalına bakmanızı öneririm,ben oradan bakarak kuşuma merdiven çıkma,el sıkışma gibi şeyler öğretmiştim

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Erkek zaten %95, belli olmuş işte.
2 çift kuşum var ondan biliyorum. 1 çift yumurladı 2 ay önce falan. şu an 4 tane yavrusu var. Kafesten aldık yavruları, şimdi bir daha yumurtladı. Diğer çiftte yumurtladı fakat yumurtalarından yavru çıkmadı :(
Teşekkür ederim. Bir akrabam yumurtalar canlı mı cansız mi diye telefonun flaşını açıp yumurtayı da onun üzerine koyuyor ve içi belli oluyordu. İçi eğer karardıysa yumurtadan yavru çıkmayacağı anlamına geliyormuş

İnternete muhabbet kuşu 1saat.....dedirtme yazarsanız 1haftada istediğiniz kelimeyi söyler ben öyle öğretmiştim erkek muhabbet kuşu 21kelime söyleyebiliyordu, ayrıca muhabbet kuşu eğitimi için adem oğuz youtube kanalına bakmanızı öneririm,ben oradan bakarak kuşuma merdiven çıkma,el sıkışma gibi şeyler öğretmiştim
Çok güzel teşekkür ederim efendim.

Omereyiol

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Teşekkür ederim. Bir akrabam yumurtalar canlı mı cansız mi diye telefonun flaşını açıp yumurtayı da onun üzerine koyuyor ve içi belli oluyordu. İçi eğer karardıysa yumurtadan yavru çıkmayacağı anlamına geliyormuş

Çok güzel teşekkür ederim efendim.
Rica ederim,sorunuz olursa seve seve cevaplarım

emaarist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Bu kuş yavru olduğu için ilk tüy dökümüne kadar cinsiyetini tam olarak anlamak zor. Ama size bir taktik vereyim. kuş tünekteyken eğer iki ayağının arası çok açık duruyorsa dişidir. Yada göğsünde boynunun altından ayakların ortasına giden bir tüy ayrımı varsa yine dişidir. Eğer iki ayağanın arası darsa yani yan yana duruyorsa erkektir. Bir de böyle gözlemleyin.