Yardım Muhabbet kuşum bir garip

Bu konuyu okuyanlar

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,558
2-2.5 yıldır benimle olan erkek muhabbet kuşum çok neşeli bir kuşken, cıvıl cıvıl öten bir kuşken son bir haftadır hiçbir şekilde ötmüyor, kuşu salsam bile 10-15 dakika perdenin-kapının üzerinde durup ya kafesine giriyor yada kafesinin üstüne çıkıyor. Mesela kapının üstünde duruyor sonra bir bakıyorum dalmış gitmiş. Onu öttürmek için ıslık falan çalsamda işe yaramıyor, son çare hiç önermediğim bir şey olan muhabbet kuşu sesini açsamda tepki bile vermedi. Ayrıca bu aralar kanadını ve kuyruğunu titrettiğini farkettim. Kuşla çok fazla ilgileniyorum fakat nedense böyle. Acaba bir hastalığı falan mı var? Bir kuşumu kaybettim bunuda kaybetmek istemem.

sappien

Asistan
Reaksiyon puanı
326
Hastalık başlangıcında genellikle kuşta durgunluk ve eski davranışlarını sergilememe durumu görülebilir. Kuşu en yakın veterinere götürmeni tavsiye ederim. Gideceğin veterinerin kafes kuşlarıyla ilgili bilgi sahibi de olduğundan emin ol.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,558
Hastalık başlangıcında genellikle kuşta durgunluk ve eski davranışlarını sergilememe durumu görülebilir. Kuşu en yakın veterinere götürmeni tavsiye ederim. Gideceğin veterinerin kafes kuşlarıyla ilgili bilgi sahibi de olduğundan emin ol.
Teşekkürler veterinere anca haftasonu götürebilicem sanırım.

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,248
Belki de tek olduğundandır

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
hasta kuşun hiç vakit kaybetmeden veterinere götürmen lazım 1 gün bile beklemek hastalığını çok ilerletir üzülürsün sonra