Muhabbet kuşu buldum!

Bu konuyu okuyanlar

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Balkona yeşil mi yeşil bir kuş kondu. Hiç yoktan balık almışken yanına kuşumuz oldu.

Sahibini bulmakta zor olacak..

Su verdim fakat gıda konusunda emin olamadım. Malum yasak var, evden ne verebilirim yemek?

// Güncelleme

Veteriner müşterimi aradım. Kızımı bildiği için ishal ve hasta olma durumuna karşı Dora'nın vitamin ve Enterogerminasından verdirdi.

O sırada bir akrabamda muhabbet kuşu olduğu aklıma geldi. Ondan yem alayım düşüncesi ile polis müşterimi aradım ve durumu izah ettim. O da kendisinde de muhabbet kuşu olduğunu yem için kendisine gelebileceğimi söyledi. Böylece yolda çevirme olması halinde daha az ceza riskim olacaktı.

Kısaca her şey iyi gitti. Yemi aldım, eve girdim, vitamin desteği sağladık. Birde bu gecelik yuva yapabilirsek ne mutlu Deniz'e :)

Son düzenleme:

glossofobhia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Hayırlı olsun iyiki sizin balkona gelmiş yoksa kargalara av olurdu :) marul yerler,yeşilliği severler başka ne verebilirsiniz bilmiyorum şok market varsa çevrenizde maması bulunuyor market saat kaça kadar açık bilmiyorum.

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,155
İnanır mısınız 5 ay önce aynısı bana da oldu. Yeşil, evcildi. 2 ay bizimle kaldı ama sonra kaçtı maalesef. Marul, bezelye veya salatalıkla besleyebilirsiniz ama çok yerse ishal olabilir. Banabi ve Getir'de yemleri satılıyor diye biliyorum.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Balkona yeşil mi yeşil bir kuş kondu. Hiç yoktan balık almışken yanına kuşumuz oldu.

Sahibini bulmakta zor olacak..

Su verdim fakat gıda konusunda emin olamadım. Malum yasak var, evden ne verebilirim yemek?
Çok geldiler de hiç yakalayamadık:) Yengemler bahçede yakalamış bakmıştı uzun süre.Yiyecek olarak marul,havuç,elma,yeşilliklerden verebilirsiniz.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Siz yapacağınızı yapmışsınız. Yaptıklarınızı okuyunca, insan gerçekten çok mutlu oluyor. ? Bu zamanda, böyle iyi insanlar görmek çok güzel.
Benim de muhabbet kuşum var ve hep ilgilenirim. Yani o kafesi ya da evi derim ben, olmadığı sürece gece olunca, ışıklar kapalı olunca, durmadan uçabilir kuş.
Umarım sahibi bulunur.