Rehber Muhabbet kuşu bakımı

Bu konuyu okuyanlar

mustafakrk

Keep your secret, no strings attached dating
Reaksiyon puanı
16
3 tane muhabbet kuşum var. İkisi çift birisi tek. Bugün yumurtalı hazır mama yaptım. Marka olarak süper mix kullandım. İçine yarım yumurta yarım havuç ve göz kararı yem ve hazır mama koydum. Bayağı bir arttı. Dolapta saklayıp sonra kullansam olur mu? Bir de sizin tavsiye ettiğiniz ve ne sıklıkla verilmesi gereken bir mama tarfi var mı?

İkinci konu ise vitaminler ve filizlendirmeler. Herkes başka bir şey diyor. Birisi multivitamin al koy, diğeri probiyotik al haftada 2 kere ver diyor. Başks birisi filizlendirme ver vitamine ihtiyaç kalmaz diyor. Ne yapmalıyım sizce? Vitamin konusunda kafam bayağı karışık.

Üçüncü olarak kızıştırmak için mamalarına nijer ve keten tohumları koyun diyorlar. Sakıncası var mı? Yoksa mamaya ne kadar koyulmalı? Meyve ve kuruyemiş de verebilirsiniz diyorlar ama ne kadar doğru bilemedim. Verilebilirse hangileri verilmeli?

Dördüncü ve son olarak tüm bunları hangi gün vermem gereken bir takvim gibi bir şey var mı? Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_20210929_221714.jpg
    IMG_20210929_221714.jpg
    116.8 KB · Görüntüleme: 50

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,194
Biz suyuna vitamin katıyoruz. Kızıştırmak için nijer veya keten katmak yerine direkt kızıştırıcı yemlerden alabilirsiniz. Vitamini ayda haftada bir kez veriyoruz.

mustafakrk

Keep your secret, no strings attached dating
Reaksiyon puanı
16
Biz suyuna vitamin katıyoruz. Kızıştırmak için nijer veya keten katmak yerine direkt kızıştırıcı yemlerden alabilirsiniz. Vitamini ayda haftada bir kez veriyoruz.
Vitamin veriyoruz derken hangi vitaminleri ne sıklıkla veriyorsunuz? Önerdiğiniz marka var mı?