Msn 2009 Sorunları

Bu konuyu okuyanlar

maske500

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bende messenger 2009 var.arkadaşlarımla görüntülü konuşma yapmaya çalıştığımda karşı taraf kendi kamerasında kendini görüyor ama ben bi türlü göremiyorum.sadece kamera alanında bi beyazlık başka bi şey yok.bide ben veya karşı taraf görüntülü arama yada tek tarafın kamerasını açmayı denediğimiz de ise davetler gitmiyor gelmiyor.ben yolluyorum görüntülü arama davetini arkadaşım bana hadi yollasana diyor.böyle acayip cayip sorunlar var.daha bitmedi.:D benim yazdığım bazı iletiler de gitmiyor karşı tarafa.acaba 8.5 ile 9 uyumsuzluğu filan mı var.zira arkadaşım 8.5 kullanıyor.deli olacam ya valla.:mad:

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Evet sürüm uyumsuzluğu var. Gerçekten.

Bana da çok oldu ama görüntülü konuşmada değil diğer konularda...

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Yok ben katılmiyorum sürüm uyumsuzluğu olacağına, güvenlik duvarı firewall filan varsa o engelliyor olabilir...

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yok ben katılmiyorum sürüm uyumsuzluğu olacağına, güvenlik duvarı firewall filan varsa o engelliyor olabilir...

Evet bu da olabilir.

Bu sorunun çözümü güvenlik duvarı olabilir fakat sürüm uyumsuzluğu var :)

Denemek isteyen varsa ö.m atsın. Şuan bende 8.1 var 9 olanları beklerim :D

Görüntülü konuşmalarda sürüm sorunu %100 yapar demedim haa :)

desende_asi

Doçent
Reaksiyon puanı
7
bende messenger 2009 var.arkadaşlarımla görüntülü konuşma yapmaya çalıştığımda karşı taraf kendi kamerasında kendini görüyor ama ben bi türlü göremiyorum.sadece kamera alanında bi beyazlık başka bi şey yok.bide ben veya karşı taraf görüntülü arama yada tek tarafın kamerasını açmayı denediğimiz de ise davetler gitmiyor gelmiyor.ben yolluyorum görüntülü arama davetini arkadaşım bana hadi yollasana diyor.böyle acayip cayip sorunlar var.daha bitmedi.:D benim yazdığım bazı iletiler de gitmiyor karşı tarafa.acaba 8.5 ile 9 uyumsuzluğu filan mı var.zira arkadaşım 8.5 kullanıyor.deli olacam ya valla.:mad:

Msn plus yada discoovery beta falan kullanıyorsan bu sorun olabiliyor... Sebebp bunlardan biri değilse CCleaner gibi bir programla internet geçmişini temizlediğinizde sorun düzelebiliyor..
Ayrıca bende olan bir sorun var iki tarafta da msn 9 olduğu zaman görüntülü konuşma açınca kamera görüntüleri çok bulanık oluyor bunu sadece ki tarafta da msn 9 olunca yaşıyorsunuz... Bence sürüm hatası... Msn 9 için yeni bir güncelleme falan yapılmalı herşeyi çok güzel ama bu tp sorunlardan dolayı msn 8.5 e geri döndüm...

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşım bu gibi sorunların başlıca nedenleri senin 9.0 kullanıp karşı tarafın 8.5 veya daha alt sürümler kullanmasından kaynaklanıyor.Başka bir neden arama.

maske500

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bakıyım bi ya plus yada başka ek program kullanmıyorum.güvenlik duvarı avira premium suite var.ama o engelliyorsa bile nasıl o engeli kaldırabilirim.

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Güvenlik duvarı bölümündeki özel durumlar seçeneinden bi kontrol edebilirsin.engel varsa,üzerine bir kere tıkla ve sil.

ErmanMutlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kameranın driverını bulup onu kurun.Düzeliyor.Microsoft otomatik vmicro diye birşey kuruyor kamera da.Ben öyle çözmüştüm.

busre

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sürüm uyumsuzluğu değildir çünkü ben de 9 kullanıyorum 8.5 kullananlarla hiç bir sorun olmuyor bu olsaydı bende de olurdu:huh:

kopukucurtma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar msn imde maiilerimi açmak için (e posta gelen kutunuzu açar)'ı tıkladığımda beni şu adrese yolluyor http://login.live.com/login.srf?id=2&svc=mail&cbid=24325&msppjph=1&lc=1046 ve tekrar msn adres ve parolamla giriş yapmak zorunda kalıyorum.düne kadar böyle birşeyle karşılaşmadım ne yapmam lazım acaba
araçlar secenekler güvenlik hotmaili denetlerken veya microsoft un etkin olduğu diğer Web sayfalarını acarken mutlaka paralo sor yazan yerdeki işaretide kaldırdım

maske500

Doçent
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar msn imde maiilerimi açmak için (e posta gelen kutunuzu açar)'ı tıkladığımda beni şu adrese yolluyor http://login.live.com/login.srf?id=2&svc=mail&cbid=24325&msppjph=1&lc=1046 ve tekrar msn adres ve parolamla giriş yapmak zorunda kalıyorum.düne kadar böyle birşeyle karşılaşmadım ne yapmam lazım acaba
araçlar secenekler güvenlik hotmaili denetlerken veya microsoft un etkin olduğu diğer Web sayfalarını acarken mutlaka paralo sor yazan yerdeki işaretide kaldırdım
varsayılan tarayıcın ie değil.

kopukucurtma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar msn imde maiilerimi açmak için (e posta gelen kutunuzu açar)'ı tıkladığımda beni şu adrese yolluyor http://login.live.com/login.srf?id=2...pjph=1&lc=1046 ve tekrar msn adres ve parolamla giriş yapmak zorunda kalıyorum.düne kadar böyle birşeyle karşılaşmadım ne yapmam lazım acaba

varsayılan tarayıcın ie değil.

varsayılan tarayıcımı ie olarak değiştirdim ama sorun yine aynı :(

forsaken1x

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Eski msn kullanmanı tavsiye ederim. MSN 2009 yapısı itibari ile alışılması zor ve çok karmaşık bir sürüm. 8.1 yada 8.5 ile devam edebilirsin msne.

kopukucurtma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

arkadaşlar benim gibi aynı sorunu olanlar ve olacaklar için yazıyorumm..sistem geri yükleme yaptım ve sorunum çözüldü.ama nedenini hala bilmiyorum...niçin böyle bi problemle karşılaştım:thumbup1:

enigma340

Asistan
Reaksiyon puanı
7
ya arkadaşlar ben msni açtığımda mesela ali isimli arkadaşım açık onun üstüne çift tıklıyorum ve slm yazıyorum ardından pencereyi kapatıyorum . tekrar açmak istediğimde aynı pencere açılmıyor sinir olacam ya ltfen yardım

Charlie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,

Aylardır MSN'imde bir sorun yaşıyorum. Arkadaşlarımla konuşurken çoğu msjlarım gitmiyor ya da onlardan alamıyorum. Msjınız iletilmemiştir tarzı bir uyarı da gelmiyor. Sanki birbirimizin msjlarını okumuşuz da cevap vermiyormuşuz gibi bir durum söz konusu oluyor. MSN'imi birkaç kez silip farkı versiyonlarını baştan yükledim ama herhangi bir değişiklik yok. Bu durumdan kurtulabilmek için ne yapmam gerekli? Ya da aynı sorunu yaşayıp da bana yardım edebilecek var mı? Teşekkürler...