MSI'dan 8 Ekran Kartı Yuvalı Anakart: Big Bang Marshal

Demnesia

Profesör
MSI'dan 8 Ekran Kartı Yuvalı Anakart: Big Bang MarshalBig Bang Marshal ismini taşıyacak olan XL-ATX form yapısındaki anakart, diğer türdeşlerinde olduğu gibi P67 yongaseti tarafından güçlendirilecek ve Intel'in LGA1155 soket yapılı işlemcileri ile kullanılacak.
Kullanıcılara melez ekran kartı kullanımı sağlamak için Lucidlogix HydraLogix yongasına yer veren anakartta gördüğümüz gibi tam 8 adet PCI-Express x16 yuvası mevcut. Bunların hepsini doldurmak isteyen çılgınlar varsa eğer onlara hepsi birarada aktif edilirlerse x8 olarak çalışacakları notunu düşelim. :) Ve bu arada modelin dilersek kullanmayacağımız ekran kartı yuvalarını pasif hale getirmemiz için gerekli tuşu da barındırdığını hatırlatalım.
Military Class II sınıfı bileşenlerin kullanıldığı modelde 24 fazlı güç tasarımına yer veren MSI, kararlılığı daha da sağlama almak için 2 tane 8-iğneli işlemci güç bağlantısını da eksik etmemiş. 3 tane BIOS'un bulunduğu anakartta, tek tuşla hızlı ve pratik hızaşırtma desteği sunan OC Genie II tuşu ve yine kararlılık odaklı voltaj ölçüm noktaları da mevcut. Anakart üzeri güç, yeniden başlatma ve BIOS sıfırlama tuşları da cabası.
Bunların yanısıra belirtebileceğimiz diğer teknik detaylar arasında, 4 tanesi SATA III ve 2 tanesi de eSATA olmak üzere toplamda 12 adet SATA bağlantısını, 8 tane USB 3.0 yuvasını, çift Gigabit Ethernet bağlantısını, 7.1 kanal ses desteğini ve UEFI BIOS'u sayabiliriz.


Kaynak
 

erenberk

Rektör
Emektar
Slotların dördü dolunca dördü boş kalmak zorunda kalacak :D Gereğinden fazla yapmışlar...
 

Demnesia

Profesör
Aslında pratik olarak 4 kart takılabilir, şimdiki son model kartlar 2 slot kaplıyor. Bu anakartı kimsenin düşük seviyeli ekran kartı takmak için almayacağı aşikar :D
 

morglin

Öğrenci
24 fazlı güç, 8 tane USB 3.0, 8 PCI-E x16, 3 bios? maşallah ne diyeyim :) tam Sandy Bridge hesaplamalarına girmişken üstüne geldi de çok geldi yani :)
 

nicktenban

Doçent
Ben anlamıyorum , 8600 gt modelleri bile takılsa 2 slot doluyor. GTX sersi ve radeon 5000 6000 serisi gibi herhangi bir orta segment ve üst segment ekran kartı takılsa diğer çoğu yuva boş kalacak. Bu yuvalara eski 64 bitlik fansız ve soğutucusuz 128 mb lık dümdüz incecik ekran kartları taksak ancak hepsini doldurabiliriz. Yoksa msı yapımcısına götürsek o bile mantık bulup takamaz. Ne saçma bir iş. Biri beni aydınlatsın.
 

kowalskii

Profesör
Arkadaşlar, illaki son kullanıcı (bizler) için düşünmeyin olayı. Maden sektöründe kullanılan bazı programlar normal ekran kartları değil :) Ya da daha basit OtoSAN nın tasarımcıları ve mühendislerinin kullandığı bilgisayar parçaları bizim kullandığımız gibi basit değil. Onlar için belki çok iyi ve biçilmiş kaftandır.

Muğla daki bir maden şirketinden örnek üç boyutlu ocak tasarı çizim dosyası aldım. Adamın bilgisayarı çok farklı ve güzel görünüyordu. Benim ekran kartı GT 220 M (1 GB - 2,7 GB paylaşımlı) olmasına rağmen çizim onda kasmadı bende kastı :D sonra içinde bir milyondan fazla veri olduğunu öğrenince anladım, kasar :D :D
 

Demnesia

Profesör
Arkadaşlar, illaki son kullanıcı (bizler) için düşünmeyin olayı. Maden sektöründe kullanılan bazı programlar normal ekran kartları değil :) Ya da daha basit OtoSAN nın tasarımcıları ve mühendislerinin kullandığı bilgisayar parçaları bizim kullandığımız gibi basit değil. Onlar için belki çok iyi ve biçilmiş kaftandır.

Buna benzer sürüyle ağır grafik işi var.
 
tek slot kaplayan soğutucu takan olursa. sıvı soğutmalı olanlar mesela. 8 GPU çalışır mı? çalışırsa manyah olur heral.
 

tr_alparslan

Asistan
Uçak similatör makinalarında da geniş çaplı ekran kartlarına ihtiyaç var ufkunuzu açın hemen küçümsemeyin. MSI 3 günlük firma deilki boş yere ürün çıkarsın.
 
Üst