Msi Z270 Gaming M5 Anakart İnceleme

Bu konuyu okuyanlar

Gtx1070

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Msi Z270 Gaming M5 Anakart İnceleme

images

Led aydınlatmayla donatılmış en iyi anakart olmaya aday Msi Z270 Gaming M5'i inceleyeceğiz. 6. ve 7. jenerasyon işlemcileri destekleyen anakartın teknik detaylarını açıklama kısmında bulabilirsiniz. Voltaj Regülatörü 11 faz olan bu anakart 2. jenerasyon USB 3.1 ile donatılmış portlara da sahip. Güncel teknolojileri destekleyen anakart özellikle 7700K gibi bir işlemci için biçilmiş bir kaftan.

Siyah ve grinin esintileriyle donatılmış anakart tasarım olarak ilk temasta ben buradayım dedi. Karbon kaplama son model hızlı bir araca benzettiğimiz anakart ultra dayanıklı ve hız aşırtmaya karşı tepkili özel bir materyal ile pekişmiş. Özellikle sınırları zorlarken hassas anakartlar gibi sönük kalmadı aksine esip gürleyebilrdi.
Güncel depolama çözümleriyle pekişmiş anakartta turbo m.2'nin nimetlerinden de faydalanabileceksiniz. Özellikle Nmve SSd için ayrılmış kısımda metal bir muhafazaya sahip olması bizi şaşırttı. Aynı dayanıklılığı Pci Exp ve bellek slotlarında da görebiliyoruz. Dahili amfi ve geliştirilmiş ses kodeklerine sahip ses kartına zaten söyleyecek bir söz bulamıyoruz. Testlerde rahatlıkla yüksek omajlı kulaklıkları bile besleyebildi. Canlı yayında kullandığım kulaklığı özellikle seçmiştim ve ses kalitesinin hakkını verebildi. Anakartta en çok dikkat çeken kısım isme bağlantı noktalarının bile üstün bir güvenlik anlayışı ile pekişmesi diyebiliriz. Adamlar titanyum bobin yapmış daha ne olsun? Tam anlamıyla güç ve ısı yönetimi için üst kalite malzemeler kullanılmış. Vrm tasarımını koruyan plakalar ise daha elit metal bir malzeme ile pekişmiş. Zaten elinizi dokunduğunuz an anlıyorsunuz. Eleketriksel dalgalanmalara, bilimum problemlere karşı güçlendirilmiş Z270 çipsetli anakartımız oyunculara özel bios'u ile de dikkat çekmekte.

Tasarım olarak tam puan alan kart Açıkçası kullandığım anakartlar arasında tepkisini en çok beğendiğim kart oldu. 7350K gibi bir işlemciyi 4.9 GHz hızlarında rahatlıkla kaldırabildiğine göre 7700K'yı hayal bile etmek istemiyorum. Yüksek voltaj değerlerindeyken bile kart banamısın demedi.

Anakartı 1.5 haftadır kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaratmadığını söyleyebilirim. Gerçekleştirdiğim sentetik test sonuçlarına şöyle bir göz atalım. Özellikle Sata ve Usb performansına baktığımda farklı bir kontrolcüde aldığım düşük skorlar yerine karşılaştığım daha yüksek skorlar potansiyelini ortaya koyar nitelikte. Özellikle geekbench ve aida testlerinde beni fazlasıyla tatmin eden kart, i3 işlemcinin sınırları zorlayıp i5 potansiyelinde çalışabildiğinin bir kanıtı. Eğer çift ekran kartı kullanıp maksimum performans almak istiyorum diyorsanız da buna tam yanıt verebilecek bir kart olmuş.

Uzun lafın kısası sınırları zorlamayı seviyorsanız ve 7.jenerasyonun tam potansiyelinden faydalanmak istiyorsanız bu anakart tam size göre.