MSI RX580 driver güncelleme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

tunaerkoc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 3 ay kadar önce "MSI RX580 ARMOR 8G OC" modelini aldım. Kutudan çıkan driver ile sorunsuzca yükledim. Sonrasında yeni driver indirip kurmak istediğimde işlem henüz yarısına gelmeden bilgisayar kilitleniyor. Garanti olsun diye bilgisayara format atıp direkt yeni driveri kurmak istediğimde de sonuç maalesef aynı oldu. Bu sorunun yanında sistem ilk açılışta driver yükleme işlemindeki gibi kilitleniyor. Sistemi tekrar başlattığımda düzeliyor. Bu sorunu her açılışta yapmıyor. Şu anda kutusundan çıkan ilk driveri kullanıyorum. Ara sıra açılıştaki donma sorunu hariç oyunlarda (Witcher 3'te 60 FPS, Call Of Duty WW2 50-60 FPS) sorun yaşamıyorum. Yüksek sıcaklıklarda sorunsuz kullandığım kart açılışta sistemi neden kilitler veya basit bir driver güncellemesini neden yapamaz anlamış değilim. Şu anda kutudan çıkan driveri kullanıyorum ve açılışlarda kilitlenme sorunu devam ediyor, bilgisayara reset atmam gerekiyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sistemim;

• i7 3770K
  • Corsair Vengeance DDR3 1600 MHz 9-9-9-24 4x8 GB
  • Corsair Force GT 120 GB SSD
  • Asus Maximus V Formula
  • Thermaltake 600W PSU

Salawdaha

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Yaklaşık 3 ay kadar önce "MSI RX580 ARMOR 8G OC" modelini aldım. Kutudan çıkan driver ile sorunsuzca yükledim. Sonrasında yeni driver indirip kurmak istediğimde işlem henüz yarısına gelmeden bilgisayar kilitleniyor. Garanti olsun diye bilgisayara format atıp direkt yeni driveri kurmak istediğimde de sonuç maalesef aynı oldu. Bu sorunun yanında sistem ilk açılışta driver yükleme işlemindeki gibi kilitleniyor. Sistemi tekrar başlattığımda düzeliyor. Bu sorunu her açılışta yapmıyor. Şu anda kutusundan çıkan ilk driveri kullanıyorum. Ara sıra açılıştaki donma sorunu hariç oyunlarda (Witcher 3'te 60 FPS, Call Of Duty WW2 50-60 FPS) sorun yaşamıyorum. Yüksek sıcaklıklarda sorunsuz kullandığım kart açılışta sistemi neden kilitler veya basit bir driver güncellemesini neden yapamaz anlamış değilim. Şu anda kutudan çıkan driveri kullanıyorum ve açılışlarda kilitlenme sorunu devam ediyor, bilgisayara reset atmam gerekiyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sistemim;

• i7 3770K
  • Corsair Vengeance DDR3 1600 MHz 9-9-9-24 4x8 GB
  • Corsair Force GT 120 GB SSD
  • Asus Maximus V Formula
  • Thermaltake 600W PSU
Donduktan sonra resetlediğinde "Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi" hatasını alıyor musun ?

tunaerkoc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır hiçbir hata almıyorum. Açılışta kilitlenirse sadece reset atıyorum, tekrar başladığında sorunsuz çalışıyor.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,181
Kitlenince ses çıkışından tuhaf sesler geliyor mu?

tunaerkoc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır ses gelmiyor. Bazen normal açılıyor 3-5 dkk sonra kilitleniyor. Ancak ses gelmiyor.