MSI R7 240 2GB 128Bit Isınma vb. Sorunlar

ErenVortex

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Merhaba benim bir arkadaşım var arkadaşımın msi r7 240 2gb 128 bit ekran kartı var son zamanlarda çok sıkıntı çıkarmaya başladı mesela bugün arkadaşımla sohbet ederken arkım google chrome girdi ekran kartı 85 dereceye fırladı sonra arkadaşım bu soruna bi çözüm buldu fanı ard arda kapatıp açtı 10 15 defa sonra düzeldi ancak 15 dakika sonra tekrar aynısı oldu arkadaşımın babasıda ekran kartı almıyor bu sorunun sebebi ne olabilir veya çözümü nedir yazan olursa çok mutlu olurum herkese iyi günler.

Son düzenleyen moderatör:

walledia

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6,931
Bu soruna çok kez denk geldim, genelde fanlar yeterli hızda dönmüyor yada CPU termal macunu değişmesinden gerekiyor. İlk önce termal macunu yenileyin, ardından da Afterburner programı ile fanın hızını yükseltmeyi deneyin. Yine düzelmediyse fanı yağlamanızı tavsiye ederim. Yine düzelmiyorsa da MSI servisine gönderilmesi gerekiyor.

ErenVortex

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Bu soruna çok kez denk geldim, genelde fanlar yeterli hızda dönmüyor yada CPU termal macunu değişmesinden gerekiyor. İlk önce termal macunu yenileyin, ardından da Afterburner programı ile fanın hızını yükseltmeyi deneyin. Yine düzelmediyse fanı yağlamanızı tavsiye ederim. Yine düzelmiyorsa da MSI servisine gönderilmesi gerekiyor.
arkadaşım fan hızını 100e çekince yanık kokusu geliyor

ErenVortex

Asistan
Reaksiyon puanı
40
daha 1 hafta önce ekran kartının tozunu alıp yağladılar ayrıca işlemcileri i5 7500T işlemcisinde bir sıkıntı yok sıkıntı ekran kartında.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Termal macunu yenilemiş miydiniz?
yazdığım gibi 1 hafta önce termal macununu yenilediler ayrıca tozunu alıp fanı yağladılar ayrıca arkımın babası 20 yıllık bilgisayarcı.

arkadaşıma diyorum rx 560 alın diye babası ona rx alınmaz o ucuz güçlü ama kısa ömürlü demiş sizce doğrumu bu ?

Sanırım çözümü yok bunun kimsenin cevap vermediğine göre.

Son düzenleme: