MSI Optix MAG241C Kutudan Çıkan Kablo Nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Petrichor

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Arkadaşlar bunu nasıl tanımlayacağımı bilmiyorum kafama takılan tek birşey var.

Monitörün kutusunu açtıkdan sonra içinden 1 adet Displayport,HDMI ve isimini araştımam rağmen bulamadğım bir kablo çıktı.
Resim çekmeme rağmen boyut çok büyük diyip duruyor atamıyorum.Bilgisayara takılan ağzı kare şeklinde üstünde ki sembol de aynı mause ve klavyede olan usb giriş sembolü var hem monitörüde hemde kasaya takılan ağızda benim anlamadım bunun ne işe yaradığı.Bilgisayar açıkken takıp çıkartırken birşey olmuyor anlıyamadım bunu takayım mı nedir ne değildir illa bilen biri vardır.Tam anlatamadım çünkü ismini bilmiyorum.Teşekkürler

Ayrı konu açmak istemedim birde bu antivirüslerde ki duyarlılık ne işe yarıyor? (Düşük hassasiyet,Orta hassasiyet ve Büyük hassasiyet)diye.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Çektiğin resmin boyutunu kırpıp veya farklı formatta kaydedip atabilir misin?

Petrichor

Asistan
Reaksiyon puanı
26

Ekli dosyalar

• IMG_20190913_141438.jpg
    IMG_20190913_141438.jpg
    40.8 KB · Görüntüleme: 325
  • IMG_20190913_141413.jpg
    IMG_20190913_141413.jpg
    76.1 KB · Görüntüleme: 339

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bu Mini Display Port olarak geçiyor. Normal Display Port'un laptop modellerine uyarlanmış hali diyebiliriz.

Düzeltme: Şimdi bakınca fark ettim Mini DP kablosu değil bu. Monitör USB girişlerini kullanmak için gereken kablo.

Petrichor

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Peki ben bu
Bu Mini Display Port olarak geçiyor. Normal Display Port'un laptop modellerine uyarlanmış hali diyebiliriz.

Düzeltme: Şimdi bakınca fark ettim Mini DP kablosu değil bu. Monitör USB girişlerini kullanmak için gereken kablo.
Peki ben bu kabloyu sürekli taktım bunca zaman,bu kablo ile ne yapılabilir ona göre çıkartayım.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bu kablonun diğer ucu normal USB girişi değil mi? Onu bilgisayara bağlıyorsun bu sayede monitör üzerinde USB girişlerini kullanabilirsin olay bu.

Petrichor

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Teşekkürler.Bugün biraz gerginiz galiba...
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnsan soru sormaya çekiniyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sizin cevap vermenize gerek yok Görkem bey.Denk gelen ve bilen biri yazarsa da olur.

Arkadaşlar peki monitör üzerinden kontrol derken tam anlayamadım nasıl bir kontrol sunuyor bu bana?Neleri kontrol ede biliyorum?

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Eğer gerçekten gergin olduğumu düşündüyseniz benim suçumdur kusura bakmayın :D Oradaki sorum gerçek manada soruydu herhangi bir aşağılama yoktu :D Benim görevim yardımcı olmak. Bu zamana kadar burada yardım isteyen kimseyle alay etmedim etmemde. Tekrardan kusura bakmayın olumsuz düşünceye kapılmanızı sağladığım için. Demek istediğim kablonun diğer için USB ise monitörü bu kablo ile bilgisayara bağlıyorsunuz ve monitör üzerinde USB girişlerini bilgisayarın girişiymiş gibi kullanabiliyorsunuz. Fare veya klavye takabilirsiniz yakın olduğu için.

Petrichor

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Çok teşekkür ederim.Sizin böyle bir insan olmadığınızı biliyorum nereden biliyorum çünkü bu hesap dahil diğer tüm farklı hesaplarımda tüm sorunlarıma siz yardımcı oldunuz.Sadece yazı yazarken o yazıya duyguyu geçirmek çok zordur,ya çok samimi olduğunuz insana yada sizi çok iyi tanıyan insana rahat ve beyni düşünmeye zorlamadan yaza bilirsiniz ki zaten karşıdaki kişi sizi zaten anlayacağınızı bildiğiniz için sorun olmaz.O zaman ben toparlıyorum Görkem bey benim bu kabloyu kullanmama gerek yok çünkü ben fare ve klavye mi direk kasanın arkasına takıyorum.Olur da oraya yetişmez ise bu kabloyu takarak aynı kasanın arkasına fare ve klavye mi takmış gibi monitöre takıp kullana biliyorum... Anladım sonunda galiba değil mi? :)

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Çok teşekkür ederim.Sizin böyle bir insan olmadığınızı biliyorum nereden biliyorum çünkü bu hesap dahil diğer tüm farklı hesaplarımda tüm sorunlarıma siz yardımcı oldunuz.Sadece yazı yazarken o yazıya duyguyu geçirmek çok zordur,ya çok samimi olduğunuz insana yada sizi çok iyi tanıyan insana rahat ve beyni düşünmeye zorlamadan yaza bilirsiniz ki zaten karşıdaki kişi sizi zaten anlayacağınızı bildiğiniz için sorun olmaz.O zaman ben toparlıyorum Görkem bey benim bu kabloyu kullanmama gerek yok çünkü ben fare ve klavye mi direk kasanın arkasına takıyorum.Olur da oraya yetişmez ise bu kabloyu takarak aynı kasanın arkasına fare ve klavye mi takmış gibi monitöre takıp kullana biliyorum... Anladım sonunda galiba değil mi? :)
Anlayışınız için çok teşekkür ederim :) Dediğiniz gibi yazıda duyduları aktarmak zor olduğu için bazen yanlış anlaşılmalar olabiliyor tabi doğal olarak hepimiz insanız sonuçta :)

Aynen öyle. Yani bir nevi monitörü USB çoklayıcı olarak kullanmış oluyorsunuz o kablo sayesinde.