MSI Ölü pixel çıkması durumunda ne yapar?

Bu konuyu okuyanlar

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Arkadaşlar selamlar, geçen MSI Optix MAG273R model monitör almıştım. Bugün elime ulaştı, montajını yapmadan, ambalajını sökmeden testini yaptım.

Sadece mavi renkte görünen ölü pixel çıktı. Monitör hoşuma gittiği için ve fiyatı uygun geldiği için almıştım. Fakat bu monitörü garantiye göndermeye çekiniyorum.

Çünkü ben iade taraftarı değilim, daha çok değişim/onarım taraftarıyım.

Monitörü hepsiburada'dan aldım. Bu ölü pixel ilerde sorun oluşturur diye geç olmadan talep oluşturdum.

Kısaca sorun şudur;
Ben bu monitörü servise göndersem tahmini olarak iade mi yaparlar? Yoksa değişim veya onarım mı yaparlar?

Not: Ölü pixel sayısı 1 adettir. Sadece mavi renkte görünmekte.

Screenshot_20201120_144829.jpg

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
1 piksel olduğu için büyük ihtimalle bir şey yapmazlar. Garanti şartlarına göre 3 veya daha fazla ölü piksel olması lazım.

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
1 piksel olduğu için büyük ihtimalle bir şey yapmazlar. Garanti şartlarına göre 3 veya daha fazla ölü piksel olması lazım.
Saçma bence, her konuda destek verilmeli. Hadi değişim veya iade yapılmıyorsa en azından sorun olan kısma müdahale etmek gerekir. Parayı veren biziz, uğraşan yine biziz maalesef...

desdinaa

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Saçma bence, her konuda destek verilmeli. Hadi değişim veya iade yapılmıyorsa en azından sorun olan kısma müdahale etmek gerekir. Parayı veren biziz, uğraşan yine biziz maalesef...

merhaba hocam ben msi optix mag241cv monitör aldım 2. el olarak 15 gün önce almışdı aldığım arkadaş satma sebebide gayet mantıklıydı aslında yeni bir sistem toplamış ve 2k ips monitör almadığına pişman olmuş o sisteme kendisinin web tasarım ile uraşdığını söyledi ben bunu alırken test yapdım tecrübesiz olduğum içinmi fark edemedim yoksa yenimi çıkdı emin değilim ancak sonuçda alalı 2 ay oldu ve bugün 1 adet ölü pixel fark ettim sağ alt köşede msi ı aradaım 3-5 civarı olduğunda müdahale ederler artarsa göndermeniz daha mantıklı olur dedi ordaki bayan sende durum nedir garantiye gönderdinmi yada pixel sayısı arttımı

Son mesajlar