MSI ilk PSU modelini satışa sundu!

Bu konuyu okuyanlar

Yüksek RPM

Asistan
Reaksiyon puanı
579
MSI markasının ilk PSU modelleri Vatan Bilgisayar ve İtopya üzerinde an itibariyle satışa çıkmış durumda:

MSI PSU piyasasına yeni adım attı, ve ilk modelleri üst sınıfta yer alacak gibi görünüyor.

Şimdi özelliklerini kısaca anlatmak istiyorum:

Modeli: MPG A-GF

80 Plus Gold.

10 yıl garanti, çok uzun bir süre, MSI ürününe güveniyor.

Tamamen Japon kapasitörler var, yani en üst seviye kapasitörler kullanılmış.

Full modüler yapıda, yani sadece ihtiyacınız olan kabloyu PSU'ya takıp kasanın içerisinde bir karmaşa olmasını önleyebilirsiniz, ayrıca kabloları da ince ve düz, şık bir görünüme sahip.

Topoloji ve Düzenleme olarak DC to DC ve LLC kullanılmış, en iyisi.

Boyutlar:
Uzunluk: 160 mm.
Genişlik: 150 mm.
Yükseklik: 86 mm.

Bildiğiniz PSU'lar ile çok farkı yok, standart.

Korumalar:
  • Aşırı Gerilim Koruması (OVP)
  • Düşük Gerilim Koruması (UVP)
  • Kısa Devre Koruması (SCP)
  • Aşırı Güç Koruması (OPP)
  • Aşırı Sıcaklık Koruması (OTP)
  • Aşırı Akım Koruması (OCP)
650W modeli 12V kanalından gücünün tamamını (650W) verebiliyor, güzel.
750W modeli 12V kanalından gücünün tamamını (750W) verebiliyor, güzel.
850W modeli 12V kanalından gücünün tamamını (850W) verebiliyor, güzel.

1611938207615.png

Kaynaklar:

Siz bu ürünler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Şahsen, PSU pazarına yeni girmiş bir markanın ilk modeli için üst sınıflara oynaması, ve 10 yıl garanti vermesinin oldukça iddialı bir girişim olduğunu düşünüyorum, MSI fiyatlandırma konusunda da ASUS'a kıyasla daha iyi davranmış, yine de 950 TL gibi bir fiyata Core Reactor 750W varken 650W'lık A650GF tavsiye etmem herhalde.

zeusmeizu

Asistan
Reaksiyon puanı
163
Yarı modüler yapıp fiyatı aşşağı çekerse baya güzel olur

zeusmeizu

Asistan
Reaksiyon puanı
163
Dediğim gibi, MSI burada üst sınıflara hamle yapmış, ekosistem kuracak arkadaşlar için, ve kablolamayı rahatlatmak için full modüler yapıda olması daha iyi.
Evet bu psu için fiyat fena değil msi için orta/yüksek sınıfa getirirse daha iyi satar malum pc fiyatları arttı güzel olmuş psu lar devamı gelirse çok daha güzel olur rgb olursada güzel olur (tutkunları çok)

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Core Reactor 750W modelinin fiyatı bence bu devirde iyi sayılır ancak MSI'da beklediğim kadar pahalı çıkmamış. Performans ve verimlilik tarafında çok fark olacağını sanmıyorum ancak MSI estetik olarak çok hoş duruyor. Yine de sırf estetik için o fark değmez gibi.

Yüksek RPM

Asistan
Reaksiyon puanı
579
Core Reactor 750W modelinin fiyatı bence bu devirde iyi sayılır ancak MSI'da beklediğim kadar pahalı çıkmamış. Performans ve verimlilik tarafında çok fark olacağını sanmıyorum ancak MSI estetik olarak çok hoş duruyor. Yine de sırf estetik için o fark değmez gibi.
Sentetik testler çıktığı anda 4 tane ürün ile karşılaştırma konusunu açacağım zaten, orada göreceğiz artık fiyatını hak edip etmediğini.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Bende gördüm ve beğendim. O fiyata 650W+80 Gold bir de MSI olması çok iyi bence. Bende yakında değiştireceğim, kasa ile PSU'yu. Onu da seçeneklerimin arasına koydum.

Bir de tekrar teşekkürler. Bu güzel PSU'lar ile ilgili verdiğin bilgiler için. ?

Yüksek RPM

Asistan
Reaksiyon puanı
579
Onu da seçeneklerimin arasına koydum.
Daha incelemeler çıkmadığı için bu PSU hakkında yorum yapamayacağım.

Ama bence MSI 650W almak yerine aynı fiyatta XPG Core Reactor 750W alın, Core Reactor kalitesini kanıtlamış taş gibi bir ürün, tavsiye ederim:

Rakipleri ile arasında performans olarak fazla fark yok ve daha ucuz:

Hazırladığım PSU Tier List V2 üzerinde de en üst sınıfa koydum, gayet iyi bir ürün.
Bir de tekrar teşekkürler. Bu güzel PSU'lar ile ilgili verdiğin bilgiler için. ?
Rica ederim.

Son mesajlar