MSİ GTX 1050 Ti ve Foxconn G41MXE anakart uyumlu mu?

Bu konuyu okuyanlar

ByJester

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba, yukarıda da belirtmiş olduğum gibi GTX 1050 Ti'ı sistemimde kullanabilir miyim?
Sistemim:
Anakart: Foxcon G41MXE
PSU: 300W / 12V kanalında 252 W.
İşlemci: Xeon E5450 (almayı düşünüyorum)
RAM: 4 GB Kingston 1333 MHz.

Ekran kartı Örnekler:

Bu ekran kartlarını seçmemin sebebi 300 w psu ile çalışıyor olması en azından ekstra güç girişi istememesi .

Burdaki sorum anakartım bu ekran kartlarını ve ya herhangi birisini destekler mi herhangi bir uyumsuzluk sorunu yaşar mıyım?
2. sorum bu anakarta 4x4 8 gb ram takabilirmiyim.
Ek olarakda bu ekran kartlarını aktif bir hdmi to vga dönüştürücüsü ile kullanabilirmiyim.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,139
Uyumlu

Edit- ram desteklemesini anakartın sitesinden bakmak lazım. eğer siteden anakartı bulursanız :D

Hdmi + Vga çevirici sorun çıkarmaz.
Ben kullanıyorum. 17" vga monitörde Gtx 1060

ByJester

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Uyumlu

Edit- ram desteklemesini anakartın sitesinden bakmak lazım. eğer siteden anakartı bulursanız :D

Hdmi + Vga çevirici sorun çıkarmaz.
Ben kullanıyorum. 17" vga monitörde Gtx 1060
"eğer siteden anakartı bulursanız " siteyi bulabilsem bakıcaktım :D
bildiğim kadarı ile foxconun sitesi kapandı :(
ama şu an 1050 ti ı taksam sorun yaşamadan kullanırım değilmi ? irdeleyerek sormamın sebebi bütçem kısıtlı yani ekran kartını aldıktan sonra uymama gibi bi sorun çıkar ise bir sonraki maaşımı beklemek zorundayım korona sebebi ile çalışamadığım içinde maaşımın yatması 3 4 ayı bulur gibi :D

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,139
Açık siteleri ama anakartlara ait bir şey bulunmuyor :)

Bütçeyi altyapı kurma adına yatırmışlar sanırım.
Big data filan zırvalıyorlar sitelerinde

Sen sisteminde Sorun yaşayacağını sanmam. Rahat rahat kullanırsın dert etme.

ByJester

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Açık siteleri ama anakartlara ait bir şey bulunmuyor :)

Bütçeyi altyapı kurma adına yatırmışlar sanırım.
Big data filan zırvalıyorlar sitelerinde

Sen sisteminde Sorun yaşayacağını sanmam. Rahat rahat kullanırsın dert etme.
anladım ekran kartı çalışır deilmi ? çünki zaten elime para geçer geçmez anakart ve psu yu değiştireceğim şimdi 2 3 ay beni idare etsin yeter .

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,139
Anakart sorun çıkarmaz pek ama Güç kaynağını değişebilirsin. Deepcool 400 Watt yeterde artar o sisteme.
Yok bana uymaz daha sistemi komple değişecem diyorsunuzsa Bir tık üstü FSP 500 watt lara bakın derim.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Tavsiyem rx 570 daha performanslı bir kart

ByJester

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Tavsiyem rx 570 daha performanslı bir kart
dostum peki anakartım 10 yıllık bu yüzden 1050 ti ın üstünü almaktan çekiniyorum.
Anakart sorun çıkarmaz pek ama Güç kaynağını değişebilirsin. Deepcool 400 Watt yeterde artar o sisteme.
Yok bana uymaz daha sistemi komple değişecem diyorsunuzsa Bir tık üstü FSP 500 watt lara bakın derim.
knk dediğim gibi psu şimdilik idare etsin değiştireceğim sen şimdilik idare edermi onu de oynadığım tek oyun cs go ondada gpu %100 kullanılmıyor diye biliyorum .

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,139
dostum peki anakartım 10 yıllık bu yüzden 1050 ti ın üstünü almaktan çekiniyorum.

knk dediğim gibi psu şimdilik idare etsin değiştireceğim sen şimdilik idare edermi onu de oynadığım tek oyun cs go ondada gpu %100 kullanılmıyor diye biliyorum .
Forumda sıkıntılar vardı şimdi açıldı yazı bölümü.

Hee gelelim yüksek ekran kartlarına. Güç kaynağın güçlü olsaydı Gtx 1080 takıp bile kullanabilirdin.
Amma işlemci besleyemezdi o ekran kartını anakart destekliyor tüm ekran kartlarını.

Rahatça oynarsın oyunları dert etmeli bir durum yok ortada.
Ben GtX 1060 ı senin güç kaynağın gibi 300 Wattlık bir PSU ya bağlamıştım. Metro Exodus oynayınca Bir koku geldi dedim ahanda şimdi yapmazsam ayvayı yerim.
Kabloyu çektim fişten :D

Zalman 500 güç kaynağımla raatım şimdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Deneme bir iki üç

Son düzenleme:

ByJester

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Forumda sıkıntılar vardı şimdi açıldı yazı bölümü.

Hee gelelim yüksek ekran kartlarına. Güç kaynağın güçlü olsaydı Gtx 1080 takıp bile kullanabilirdin.
Amma işlemci besleyemezdi o ekran kartını anakart destekliyor tüm ekran kartlarını.

Rahatça oynarsın oyunları dert etmeli bir durum yok ortada.
Ben GtX 1060 ı senin güç kaynağın gibi 300 Wattlık bir PSU ya bağlamıştım. Metro Exodus oynayınca Bir koku geldi dedim ahanda şimdi yapmazsam ayvayı yerim.
Kabloyu çektim fişten :D

Zalman 500 güç kaynağımla raatım şimdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Deneme bir iki üç
Çok teşekkür ederim knk şimdi anladım ben olayı eyw 1050 ti alıp kullanıyorum .

ByJester

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Beyler peki bu anakarta İntel XEON E5450 takabilirmiyim ?
Birde bios modlama varmış onu nerden bulabilirim?

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,850
Merhaba, yukarıda da belirtmiş olduğum gibi GTX 1050 Ti'ı sistemimde kullanabilir miyim?
Sistemim:
Anakart: Foxcon G41MXE
PSU: 300W / 12V kanalında 252 W.
İşlemci: Xeon E5450 (almayı düşünüyorum)
RAM: 4 GB Kingston 1333 MHz.

Ekran kartı Örnekler:

Bu ekran kartlarını seçmemin sebebi 300 w psu ile çalışıyor olması en azından ekstra güç girişi istememesi .

Burdaki sorum anakartım bu ekran kartlarını ve ya herhangi birisini destekler mi herhangi bir uyumsuzluk sorunu yaşar mıyım?
2. sorum bu anakarta 4x4 8 gb ram takabilirmiyim.
Ek olarakda bu ekran kartlarını aktif bir hdmi to vga dönüştürücüsü ile kullanabilirmiyim.
LGA 775 anakart var ve DDR2 RAM slotu varsa ve 4 slotluysa 8GB olabilir 2+2+2+2 olarak onun haricinde DDR2 olup intel uyumlu 4GB RAM türkiyede bulunmuyor.

işlemci olarak X5470 öneririm BIOS modlaman da lazım ve soğutucu da alman gerekebilir 150 TL'ye.

PSU olarak dandik birşey kullanıyorsun büyük ihtimal çünkü eskiden everest genellikle vardı o yüzden VX plus 500W ile değiş.

ekran kartı olarak X5470 alacaksan ve monitör 1080P ise GTX 960 alabilirsin 2. elden.

ByJester

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
LGA 775 anakart var ve DDR2 RAM slotu varsa ve 4 slotluysa 8GB olabilir 2+2+2+2 olarak onun haricinde DDR2 olup intel uyumlu 4GB RAM türkiyede bulunmuyor.

işlemci olarak X5470 öneririm BIOS modlaman da lazım ve soğutucu da alman gerekebilir 150 TL'ye.

PSU olarak dandik birşey kullanıyorsun büyük ihtimal çünkü eskiden everest genellikle vardı o yüzden VX plus 500W ile değiş.

ekran kartı olarak X5470 alacaksan ve monitör 1080P ise GTX 960 alabilirsin 2. elden.
psu değiştireceğim lakin şu an bütçem kısıtlı korona nedeni ile çalışamıyorum bu psu beni 1 2 ay idare etmezmi ?
anakarta gelecek olursak anakartım foxcon g41mxe ddr3 slotlu anakart ve kaç gb max ram destekliyor bilmiyorum
ek olarakda bu sisteme fazla para harcamak istemiyorum zaten şu anki bilgisayarım çok kötü bu sistem beni toplayacağım sistem beni 8 9 ay idare ederse sıfır sistem toplamayı düşünüyorum.

Hamdullaharc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Foxconn g41mxe series bir ana karım var ve Intel core 2 Duo 2.93 GHz işlemci takılı hangi ekran kartı uyar buna