MSI GL65 Prizde Pil Azalma

Bu konuyu okuyanlar

EminBatuhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Yeni laptop aldım. Ama şarjı %100 ve prize takılı halde oyun oynarken ortalama saatte %4 ilâ %6 arası pil kaybı oluyor. Bunun sebebi nedir ? Bilgisayar prizden çalıştığı için lion pil kullanılmadığından yavaş yavaş boşalıyor mu ? Adaptörde mi sorun var ? Yoksa bilgisayar pil daha uzun ömürlü olsun diye her zaman pili %100 yapmıyor mu ? Şimdiden teşekkürler herkese.

EminBatuhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Daha pc yi yeni aldım. Böyle bir ihtimal çok düşük değil mi ?

nzm.gld

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yeni laptop aldım. Ama şarjı %100 ve prize takılı halde oyun oynarken ortalama saatte %4 ilâ %6 arası pil kaybı oluyor. Bunun sebebi nedir ? Bilgisayar prizden çalıştığı için lion pil kullanılmadığından yavaş yavaş boşalıyor mu ? Adaptörde mi sorun var ? Yoksa bilgisayar pil daha uzun ömürlü olsun diye her zaman pili %100 yapmıyor mu ? Şimdiden teşekkürler herkese.
Yaşadığın durumu daha detaylı ve güzel bi şekilde yazar mısın

EminBatuhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Oyun CS Go. Şarjda iken oyun oynuyorum ve pil azalıyor. Başka hangi detayları merak ediyorsanız sorabilirsiniz hocam.

EminBatuhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bizim laptopda takili baksan bile hic pil dusmesi veya dolarken yavaslama olmuyor markasi ne bilgisayarinizin
MSI GL 65 10 nesil intel i7 işlemci ve gtx 1660ti var hocam. Şimdi farkettim pil %35 de turbo modda falan fanlar en yüksekte şarj olurken oyun oynarken pil artıyor. Ama pil %90 seviyesinde olunca pil azalıyor.

EminBatuhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Hocam şu şekilde laptop şarjını %90 95 seviyelerine düşürüp kendini korumaya alıyor. Korkman gereken bi durum yok bu genelde her laptopta var. Bu şekilde pil ömrü uzuyorç
Çok teşekkür ederim hocam. Iyi gunler dilerim.

Mehmet Aldemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
712
Benim de pille ilgili sorunum var bilgisayarı kullanmadığım zaman pil sağlığı düşüyor sadece pil de kullanıyorum bilgisayarı 2 hafta kullanmadım %76 dan %64 e düşmüş pil sağlığı prize takılı kullansam daha iyi olur değil mi?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Prize takılı iken pil göstergesi X%- Y% arasında ise muhtemelen sorun yoktur. Prizde iken X% altına iner inmez şarj moduna geçmesi ve Y% seviyeye ulaşması lazım. Aksi takdirde sorun vardır.
Y% değeri muhtemelen sizde 90% doluluk oranıdır. Bazı MSI modellerde ise X=90%, Y=100% Şarj ve dejarj döngüsü ile pil ömrü ve sağlığı korunuyor.

MSI batarya kalibrasyon aracı var, sorun yaşıyorsan, onu çalıştırmayı deneyebilirsin. Aslında batarya kalibrasyonu işlemi periyodik olarak yapılmalı.
Ürün sitesinden BIOS ile ilgi güncellemeleri kontrol edebilirsin. Durum sizi rahatsız ediyorsa, MSI müşteri hizmetleri ile iletişime geçin. Onlar size tam teknik detay ve varsa makul çözüm önerileri sunabilirler. İyi forumlar. Yeni cihazınızı güle güle kullanın.