Msi GE72Vr 6rf Apache Pro screen tearing sorunu..

Bu konuyu okuyanlar

Emremeister

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 10 ay önce bir laptop almış bulunuyorum. MSI GE72VR 6RF APACHE PRO Gtx1060 ve core i7 6700Hq 2.6 mhz + 16 gb ram olmasına rağmen ekranda dalgalanmalar ve çok garip fps düşüşleri gözlemliyorum. İlk aldığım hafta düzgün çalıştı 300 fps almıştım Cs GO da. Fakat o ilk haftadan sonra ne olduysa hiçbir şey düzgün gitmemeye başladı. Bu arada bilgisayarımın ısısı da gayet normal 50 60 arası oyun oynarken :). Fakat bu sorun çok canımı sıkıyor. Arkadaşım aynı bilgisayar ile 300 fps alıyor en yüksek ayarlarda. Ben ise en düşükte 150-200 arası alıyorum ayrıca ekranda kırılmalar ve dalgalanmalar oluyor. V-sync i kapattım nvidia ekran kartından açıkken sınırlar fps imi düşürür diye fakat açıkkende kapalıykende değişen hiçbir şey olmadı. Ayrıca araştırmalarıma dayanarak her şeyin güncel olduğunu driverlerın defalarca silinip kaldırıldığını da ekleyeyim. Isınma problemi de yaşamamam cabası. Üstelik hiçbir şekilde çözüme kavuşturamadım. Görünürde bir sıkıntı yok ama acaba ikili ekran kartından mı kaynaklı diyeceğim ama oyunlarda nvidianın çalıştığından eminim. Çok ama çok garip bir durum. Böyle bir sistemin böyle oyun oynatmayacak şekilde FPS inin düşük olması ve ekranda kırılmalar (tearing) oluşması... Yardımlarınızı esirgemeyin lütfen. Uzun zamandır bu problemden muzdaribim. :(. Ne yapmalıyım dostlar?

Emremeister

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar yardım edebilecek kimseler yok mu?