MSI G41M-P31 ve Xeon modlu bios yükleyememe

Bu konuyu okuyanlar

mrtosba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar herkesin bayramı kutlu olsun güzel günler görürüz umarım şimdi sorunuma gelecek olursam ? elimizde Msi g41m - p31 model anakart ve Intel Xeon - 5450 model işlemci var herkesin bildiği gibi modlu bios yüklü olması lazım ama biz yükleyemedik.

Eski sürüm M-Flash biraz değişik yapamadım diğer türlü usb belleği bootble yaparak afudos yardımıyla atmayı denedim çok güzel ilerlerken "ROM file size incorrect" hatası verdi.

Son çare olarak AFUWIN ile yüklemeyi denedim yine "ROM file size incorrect" hatasını verdi yine Xeon ile uğraşanlar bilir "ismailTPC_Hastanesi" adlı youtube kanalına sahip abimiz bu türde modlu bioslar yayınlıyor.

Benim dikkatimi MSI G41M-P31, G41M-P26 ve G41M-P33 COMBO model anakartlarda hep "MS-7592" kodu var benim düşüncem şu; ismailTPC_Hastanesi'nin P26 ve P33 COMBO için hazırladığı romlardan birini alıp afudos üzerinden biosu yüklemek.

Tabi çok derin bilgim olmadığı için böyle düşünüyorum yaparsak ankart elimizde kalır mı bilmiyorum bilmediğim için burdayım zaten yaardımlarınızı bekliyorum yeniden bayramınız kutlu olsun.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Bayramınız mübarek olsun :).
Uyumsuz BIOS anakartı çöp edebilir hocam. Dikkat edin.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Mflash dan niçin olmuyor. Ne gibi hata verdi.

mrtosba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mflash dan niçin olmuyor. Ne gibi hata verdi.
hocam usb diski görüyor ama içindeki dosyaları görmüyor eski m flash değişikmiş
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bayramınız mübarek olsun :).
Uyumsuz BIOS anakartı çöp edebilir hocam. Dikkat edin.
haklısınız ama şu an içinde çöp zaten anakart çöpe atıcam yani ya kendi modlu biosunu yükleyeceğim ya da başka anakart alacağım

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Usb belleği fat32 yapıp biosu o şekilde yazdırmayı deneyin olmadı cmos anahtarından silersin

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Anakart üstünde cmos yazan 3 bacaklı bir erkek pin girişi olmalı yanlış hatırlamıyorsam biosu oradan kısa devre yaprak resetleyebilirsin anakart kitapçığını bakmak lazım (=

mrtosba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Anakart üstünde cmos yazan 3 bacaklı bir erkek pin girişi olmalı yanlış hatırlamıyorsam biosu oradan kısa devre yaprak resetleyebilirsin anakart kitapçığını bakmak lazım (=
"cmos jumper" onu kastediyorsunuz siz