MSI A320M Pro-VH Anakartın BIOS'unda bulunan Windows 10 WHQL seçeneği ne işe yarıyor?

Bu konuyu okuyanlar

Fight4Life

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Merhaba arkadaşlar. Sistemim:
İşlemci: Ryzen 3 1200
Anakart: MSI A320M Pro-VH
Ekran Kartı: ASUS Nvidia GTX 1050Ti 4 GB 128 Bit
RAM: CORSAIR 8GB Vengeance DDR4 2400MHz CL14
BIOS ayarlarını biraz kurcaladım ve Windows 10 WHQL diye bir seçenek gördüm. Nedir bu seçenek? Ne işe yarıyor? Açmalı mıyım yoksa açmamalı mıyım? Bir yararı var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
Merhaba arkadaşlar. Sistemim:
İşlemci: Ryzen 3 1200
Anakart: MSI A320M-ProVH
Ekran Kartı: ASUS Nvidia GTX 1050Ti 4 GB 128 Bit
RAM: CORSAIR 8GB Vengeance DDR4 2400MHz CL14
BIOS ayarlarını biraz kurcaladım ve Windows 10 WHQL diye bir seçenek gördüm. Nedir bu seçenek? Ne işe yarıyor? Açmalı mıyım yoksa açmamalı mıyım? Bir yararı var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Selam,

bu seçenek aktif olduğunda sanki UEFI modu aktif olmuş gibi devreye giriyor ve windows dışında bir işletim sistemi açılmıyor. Windows işletim sistemini kurmadan önce bu seçeneği aktif etmediysen tekrar aktif etmene gerek yok. Windows kurulmadan önce bu seçenek aktif değilse ve windows kurduktan sonra aktif ederseniz sorun yaşayabilirsiniz.

Fight4Life

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Selam,

bu seçenek aktif olduğunda sanki UEFI modu aktif olmuş gibi devreye giriyor ve windows dışında bir işletim sistemi açılmıyor. Windows işletim sistemini kurmadan önce bu seçeneği aktif etmediysen tekrar aktif etmene gerek yok. Windows kurulmadan önce bu seçenek aktif değilse ve windows kurduktan sonra aktif ederseniz sorun yaşayabilirsiniz.
Yani performansla falan hiç bir alakası yok? Anladım, teşekkürler. :)

Bera19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam,

Kb eski birşeye yazıyorum ama ben windows 10 kurduktan sonra bu seçeneği açtım sonradan kapasam da bios ekranında takılıyor pc kurtarma fln geliyor ne yapabilirim lütfen yardım