MSI 27" optix mag274r Vs viewsonic vx2758 2k monitör tercihi

Bu konuyu okuyanlar

ballyg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
MSI 27" optix mag274r
viewsonic vx2758 2k

Şimdi ben bdo oynuyorum görüntü renk kalitesi benim için inanılmaz önemli bu yüzden kesinlikle ips olmalı ekran, 27 inç ve 144 hz olsunda istiyorum buraya kadar iki üründe isteklerimi karşılıyor

Msi monitör 3k tl viewsonic 3.3ktl

Özellikler tamamen aynı ama msi 1080p viewsonic 1440p

Sistemim 2070 super ve ryzen 5 3600x yani 2k çok rahat oynatır diye düşünüyorum Ve fiyatlarda yakınken özellikler aynıyken 2k monitörü almak daha mantıklı gibi geliyor ama msi ın tasarımı çok iyi ve ucuz malda her zaman bi bit yeniği ararım acaba viewsonic qhd için ucuz mu? Bu monitör dandik midir? Ben 1080p kaliteli bir monitörü 1440p kalitesiz bir monitöre tercih ederim sizce kalite olarak böyle bir fark var mıdır? Hangisini almalıyım yazarsanız sevinirim.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
MSI 27" optix mag274r
viewsonic vx2758 2k

Şimdi ben bdo oynuyorum görüntü renk kalitesi benim için inanılmaz önemli bu yüzden kesinlikle ips olmalı ekran, 27 inç ve 144 hz olsunda istiyorum buraya kadar iki üründe isteklerimi karşılıyor

Sistemim 2070 super ve ryzen 5 3600x yani 2k çok rahat oynatır diye düşünüyorum Ve fiyatlarda yakınken özellikler aynıyken 2k monitörü almak daha mantıklı gibi geliyor ama msi ın tasarımı çok iyi ve ucuz malda her zaman bi bit yeniği ararım acaba viewsonic qhd için ucuz mu? Bu monitör dandik midir? Ben 1080p kaliteli bir monitörü 1440p kalitesiz bir monitöre tercih ederim sizce kalite olarak böyle bir fark var mıdır? Hangisini almalıyım yazarsanız sevinirim.
IPS olanı alın. 2'side IPS ise 2K olanı alın. Renk kalitesi için IPS öneririm.

ballyg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
IPS olanı alın. 2'side IPS ise 2K olanı alın. Renk kalitesi için IPS öneririm.
İkiside ips ikiside 144hz 27”
Ama viewsonic in tasarımı kötü duruyor ve msi çok iddialı duruyor

Sırf kağıt üstünde viewsonic 2k diye onu mu almalıyım

ölü piksel olayıdır yırtılma olaylarıdır vs msi daha profesyonel bir deneyim sunmaz mı?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Burada önemli olan renk gamutlarındaki destek. Ancak oyun da oynadığın için kontrast oranı önemli. Siyahların daha siyah gibi olması oyunlarda önem taşıyor. O sebeple VA panel öneririm. Kaliteli VA panellerin renk gamutlarındaki destek oranı epey yüksek oluyor o yönden sıkıntı yaşamazsın zaten. Bu ürünü önerebilirim.
Bu ürün de zaman zaman 3500 TL altına iniyor takip edebilirsin.
Bu ürünün de DCI-P3 gamut desteği epey iyi ama şu an stoklarda yok. En son 3250 TL'den satılıyordu.

ballyg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Burada önemli olan renk gamutlarındaki destek. Ancak oyun da oynadığın için kontrast oranı önemli. Siyahların daha siyah gibi olması oyunlarda önem taşıyor. O sebeple VA panel öneririm. Kaliteli VA panellerin renk gamutlarındaki destek oranı epey yüksek oluyor o yönden sıkıntı yaşamazsın zaten. Bu ürünü önerebilirim.
Bu ürün de zaman zaman 3500 TL altına iniyor takip edebilirsin.
Bu ürünün de DCI-P3 gamut desteği epey iyi ama şu an stoklarda yok. En son 3250 TL'den satılıyordu.
Şöyle söyliyim benim oynadığım oyun saf grafik - texture. Oyun mmo rpg olduğu için ips panelle göz banyosu yapmak istiyorum.

siz benim attığım iki ürünü kıyaslayacak olursanız aynı fiyata aynı özelliklerde kaliteli msi ı mı tercih ederdiniz yoksa 2k olan ama tipinde pek hayır olmayan viewsonic’i mi? :D

emin:)

Profesör
Reaksiyon puanı
1,124
MSI 27" optix mag274r
viewsonic vx2758 2k

Kanka bütçen ne kadar onu söyle ona göre bir monitör öneriyim.

ballyg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kanka bütçen ne kadar onu söyle ona göre bir monitör öneriyim.
3500 e kadar çıkabilirim

ips 27” 144hx 1ms mümkünse 2k ama bu özelliklere sahip msi monitörü 5bin tl viewsonic monitörü 3k tl ben bu farkı anlamaya çalışıyorum aslında yoksa yukarda belirttiğim msi ın 1080p monitörünü istiyorum gibi...

ballyg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

GhosT57

Profesör
Reaksiyon puanı
4,911

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Şöyle söyliyim benim oynadığım oyun saf grafik - texture. Oyun mmo rpg olduğu için ips panelle göz banyosu yapmak istiyorum.

siz benim attığım iki ürünü kıyaslayacak olursanız aynı fiyata aynı özelliklerde kaliteli msi ı mı tercih ederdiniz yoksa 2k olan ama tipinde pek hayır olmayan viewsonic’i mi? :D
Tamam işte bende onu diyorum. IPS paneller renk gamutlarını yüksek oranda desteklediği için renkleri daha güzel. Ancak renk gamutu yüksek bir VA panel alırsanız yine IPS'e yakın deneyim elde edersiniz. Önemli olan DCI-P3 ve sRGB gibi gamutlarının ne kadar desteklendiği. VA panellerde kontrast oranı yüksek olduğu için oyunlarda daha iyi oluyor üstelik. Gerçek IPS panelleri tasarımla uğraşmadığınız sürece almanıza çokta gerek yok. Oyun içerisinde o kadar fark etmeyecek çünkü. Bu 300 ile giden Ferrari'den inip 320 ile giden Ferrari'ye binmek gibi bir şey. Teoride daha iyi görünse de pratikte işinize yaramayacak. Şu tarz bir IPS monitör almadığınız sürece o deneyimi çok fark etmeyeceksiniz. Ben size işin teknik tarafını anlatmaya çalışıyorum. Buna göre ihtiyaçlarına daha uygun bir monitör seçmeniz size kalmış. He zaten texture kalitesi istediğiniz için 1080p monitör yerine 2K çok daha iyi olur ki attığım monitörlerin hepsi hem 2K hem de iyi panellere sahipler.