Ms Live messenger2011i yaparken çok uğraşmışmı!

Bu konuyu okuyanlar

sdmh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Selam arkadaşlar,

Messenger 2011'i yükleme hatasında bulundum. Sistemim Win 7. Messenger önce açılmıyor kilitleniyordu. Sonra güncelledim. Çalışmaya başladı. Sonra bugün birdaha denedim yine çalışmıyor. Hata kodu 80040154. Sayfadaki çözümü uyguladım. Banamısın demedi. Windows xp'deki eski sürüm takır takır çalışıyor.

http://windowslivehelp.com/solution.aspx?solutionid=f427b98c-8fc9-4e0c-9931-859ddf8caa69

MS mühendisleri çalışmayan programı yazarken acaba çok zorlanmışlar mıdır ? :hammer:
Veya çalışan eski programı çalışmayan yeni sürümle güncelleyen bizler çok mu akıllıyız? :angry:

Not : Programları setup halinde dağıtmayıp internetten kurduran ms'yi şiddetle kınıyorum:hammer:

octavarium

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Sorun 2011 surumunde degil sizin bilgisayarinizda.Yazilim sorunlu ise su ana kadar hicbir sorunla karsilasmamam microsoftun beni sevmesi degildir herhalde diye dusunuyorum :) Kurulumun cevrimici surumu oldugu gibi cevrimdisi surumu de var isterseniz isletim sistemininin derinliklerine inip .msi kurulum dosyalarini almaniz da mumkun.

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
2011 i kullanımı zor olmuş:S

mesela benim 80 arkadaşım var hepsine çevrimdışı görünüyorum.. ama ben öyle bir durum oluyor ki sadece 5 kişiye çevrimdışı geriye kalan herkese çevrim içi görünmek istedim bunun bir yolu var mı?

yani ksıa bir yolu var mı_?

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Windows Live 2011 sürümü iyi olmakla birlikte bir çok saçmalığıda beraberinde getiriyor. Bir çok kişi msn messenger ile uyum sağlamışken çok farklı değişikliklere gidildi.

Öncelikle bir çok kullanıcı Facebook kullanmadığı halde msn kullanıyor. Facebook entegresi vs.. iyi ama facebook gibi nick değişmemesi vs.. gerçekten saçma. Bir çok firma msn üzerinden destek veriyor ve bazı önemli duyuruları nickindeki değişiklik ile veriyor.

Windows Live Mail 2011 de satır arası boşlukları siliyor ki bu gerçekten çok saçma olmuş. Kurumsal gönderdiğim tüm maillerim bitişik iç içe düzensiz olarak gitmiş, sırf bu yüzden thunderbird' e geçtim ve çok mutluyum.

Msn de sadece tek taraflı kamera açma olayınıda kaldırmışlar, 2 tarafında kamerası olmak zorunda mı... buda çok saçma.

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
herkese çevrimiçi göründükten sonra kişi engelleme var mı acep? yani bu kişiye çevrim dışı görün diye.. ?

sdmh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Sorun 2011 surumunde degil sizin bilgisayarinizda.Yazilim sorunlu ise su ana kadar hicbir sorunla karsilasmamam microsoftun beni sevmesi degildir herhalde diye dusunuyorum :) Kurulumun cevrimici surumu oldugu gibi cevrimdisi surumu de var isterseniz isletim sistemininin derinliklerine inip .msi kurulum dosyalarini almaniz da mumkun.

Ne gibi bir sorunu varmış bilgisayarımın açıklar mısın?

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Size tavsiyem hiç düşünmeden eski sürüme geri dönmenizdir.