MP3'lerimi MP4'e çevirmek istiyorum ama nasıl?

enesce

Üyecik
Bu soru soruldu mu cevaplandı mı bilemiyorum, göremedim. Soruldu ve yanıtlandıysa kusura kalmayın!
Bilgisayarımda yaklaşık 19 gb.lık bir mp3 arşivim var. Baktım da çok fazla yer kaplıyor gereksiz yere...
Bir şekilde duymuştum mp4 formatına dönüştürürsem daha az yer kaplar diye. Gerçi bunu da sadece media player'de dinleyebiliyormuşum.
Olsun farketmez dedim. Ama bunu Nero'dan bir deneyeyim dedim. Nero Cd'den olmadıkta mp3'leri tek tek ekleyince yapıyor sanırım. ben de binlerce müziği tek tek yapamam. Bunun kısa bir yolu yok mu? İlla mp4 formatı olcak diye bir şey yok. Yeter ki benim müziklerimin fazla yer kaplamasını engellesin ve ses kalitesinde de büyük oranda kayıp vermesin...
Yardımınız ve öneriniz için şimdiden teşekkürler...
 

m1903

Profesör
Eğer Nero 7 kullanıyorsanız StartSmart'ı açın(nero 6dada aynıdır diye tahmin ediyorum).
Nota resmine tıklayarak ses bölümüne geçin.Oradan SES DOSYALARINI ENKODE ET'e tıklayın.Bütün mp3 dosyalarınızı seçip yeni açılan programa sürükleyip bırakın.mp3leriniz listede yer alana kadar biraz bekleyin.Ardından listedeki tüm mp3leri seçin ve İstenilen dosya biçiminden dönüştürmek istediğiniz türü daha sonrada ayarlaradan codec ayarını yapın.kaydetmek istediğiniz klasörü seçin ve ardından GİT'e tıklayın.
 

enesce

Üyecik
M1903 bilgin için teşekkürler.. Ben mp3 lerimi alfabetik olarak klasörlere sıralamıştım. Klasör klasör bile sürükleyemiyorum. Hepsini açıp sürüklüyorum. Guya bu sıkıntıdan kurtulmak istemiştim.. Ama yine de sağol..
 

hozer

Asistan
arial audio converter diye bir program vardı... gayet güzel bir ses çevirme programı idi... Tavsiye edebilirm...
ama mp4'e çevirmek saçma geliyor çünkü mp4 bir video biçimi... VCD filmleri mesela 700 mblık dosyayı mp4 şeklide 100 mb kadar sıkıştırabilindiğini biliyorum... ama bu oran ses için geçerli mi bilmiyorum...
 

hozer

Asistan
ve ayrıca benden tavsiye hiç uğraşma abi... 19 gb abi kolay kolay bitmez çevrilmesi... İstersen iyi bir işlemcin olsun sana kafayı yedirtir canını sıkar... kalite fazla kayboldan çevirmek istiyorsun bu da en fazla 14-15 gb kadar yer kaplar yani elde edeceğin kar 4-5 gb... bence değmez abi..
 
Mp3 zaten yeteri kadar sıkıştırılmış ve kaliteli bir formattır.Mp4 ise video formatıdır ve sesde içerir.Mp4 "wav" dosyasını sıkıştırma yeteneğine sahiptir.Mp3 Pro yada ogg formatını denemelisin ama mp3'de bile çok ciddi kalite kayıpları yaşanırken bu önerdiğim diğer formatlar dahada kayba neden olabilirler.Seçim senin gereksiz birşey çevirmeni hiç önermiyorum.Tabi yinede sen bilirsin ;)
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
sa kardesim 1 kisi bana yardım ederse sevinirim.

Ben FACEBOOK'a video yükLemeye calısıyorum ama mp4 formatında istiyosa bnde mp3 olduqu icin yardım ederseniz mp3'ü mp4'e cevirmek istiyorum ...
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
internet mp4 dönüştürücü indir ben indiriyorum
 

mekolac44

Doçent
hacılar convert olayına bir açıklık getirin en iyi convert programı xilist soft ultimate converter bence
 

Lecter

Üyecik
mp3 zaten sıkıştırılmış bir format olduğu için daha fazla sıkıştırılmayacağını düşünüyorum.
 
mp3 zaten sıkıştırılmış bir format olduğu için daha fazla sıkıştırılmayacağını düşünüyorum.

Daha fazla sıkıştırılabilir :) mp3 bir sıkıştırma algoritması, her sıkıştırmada veri kaybı olur. CD kalitesindeki bir ses mp3 formatında olabilir, telefon kalitesindeki ses de öyle.
 

zerkara

Asistan
Format Factory isimli program işini görür. Ancak mp3'den mp4'e çevirdikten sonra daha az yer kaplar mı onu açıkçası bilmiyorum. MP3'ü sıkıştırma konusuna gelirsek mp3 zaten sıkıştırılmış bir formattır. O yüzden daha fazla sıkıştıramazsın demiyorum ancak müziği tamamen bozabilir ya da kalitesi istediğin gibi olmaz. O yüzden mp3'ü sıkıştırmak imkansız bana göre.
 

MrtAltg

Dekan
Onursal Üye
yanlış biliyorsam düzeltin mp3 ses dosyası değilmi ? yada mp4 video dosyası ?mp4 den mp3 desek anlıyacamda tersi biraz sıkıntı yapıyor
MP3, MPEG-1 Audio Layer 3'ün kısaltmasıdır. Ses dosyasıdır ve bir sıkıştırma algoritması kullanarak dosya boyutunu oldukça küçük tutar. Ancak kullandığı bu algoritma kayıplıdır.
MP4, MPEG-4 Part 14'ün kısaltmasıdır. MP4'ün temel aldığı MPEG-4 Part 12 ise Apple'ın MOV dosya türünü temel alır. MP3 bir algoritmadır ama MP4 bir depo (Container) formatıdır. İçinde ses ve video barındırabilen bir standarttır. İçerisine farklı codec'lerde medya konulabilir. Böylece farklı cihazlar tarafından açılabilir.
 
Üst