Mozilla ve Google'ın arasına Chrome mu girdi?

spybot

Guru
Onursal Üye
Mozilla, Google'ın Chrome'u öne çıkarma çabasından duyduğu rahatsızlığı bakın nasıl anlatıyor...

Chrome vs. Firefox: Mozilla ile Google arasındaki ilişki gerginleşiyor.

Açık kaynak kodlu tarayıcı Firefox'un arkasındaki Mozilla vakfı, Chrome'un çıkmasından bu yana ana para kaynağı Google ile olan ilişkilerini anlamlı ama gergin buluyor.

Mozilla şefi John Lilly ABD bilgisayar dergisi ComputerWorld'e yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Anlamlı ve mükemmel bir ortaklığımız var. Fakat geçen süre zarfında bu ortaklığın olması gerekenden daha karmaşık hale dönüşmediğini söylersem yalan söylemiş olurum."

IT firmalarının bazı alanlarında işbirliği yapması ve diğerlerinde ise rakip olmasının normal olduğunu belirten Lilly, artık Mozilla'nın da ülkeye göre farklı arama motoru sunucuları ile beraber çalışmayı ve mobil-tarayıcı alanına daha fazla konsantre olmayı hedeflediğini de sözlerine ekledi.

Google bu sene içerisinde kendi web tarayıcısı olan "Chrome"u piyasaya sürdü. Bu aydan itibaren artık Chrome da "Google Pack" uygulama paketinde standart uygulamalardan biri olacak. Şu anda pakette yer alan Firefox'un akıbetinin ne olacağı ise uzun bir süredir merakla bekleniyor...

http://www.chip.com.tr/konu/Mozilla-ve-Google-in-arasina-Chrome-mu-girdi_10155.html
 

PRoMeTuS

Profesör
firefox bana önceden beri çok kötü geliyordu. yok şu app ı yükle fln filen format atmaya korkar olduydum ya, ama chrome çok akıllı bi yüklüyon başka bişiye gerk kalmıyo zaten videoda anlatmış gerçektn güzel bişi..
 

WobWoy

Üyecik
ısrarla chrome'u kullanmaya devam ediyorum ama firefox'u da silemiyorum. firefox daha kullanışlı sanki yada alışkanlık.
 

nsgnc

Profesör
Chrome çok güzel fakat firefox kadar gelişmiş değil. Eklenti desteği yok bildiğim kadarıyla. Ayarlarıda çok sınırlı.
 

Son mesajlar

Üst