Mozilla Firefox 17.0 Final

Bu konuyu okuyanlar

Militarist

Müdavim
Reaksiyon puanı
130
firefox.png

Mozilla Firefox 17.0 Final Windows
Mozilla Firefox 17.0 Final Final Linux
Mozilla Firefox 17.0 Final MacOS

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Android sürümü de çıkmıştı sabah yükledim, Paylaşım için teşekkürler

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Birde sürüm hakkında bilgi verilse daha iyi olur. Zaten otomatik güncelleme geliyor. Bu bilgiler insanlar için daha önemli bence.

Militarist

Müdavim
Reaksiyon puanı
130
Birde sürüm hakkında bilgi verilse daha iyi olur. Zaten otomatik güncelleme geliyor. Bu bilgiler insanlar için daha önemli bence.

Onu şuradan takip edeceksiniz. http://www.mozilla.org/tr/firefox/new/

Ben opera kullanıyorum. Bunu da kurdum. Kurcaladım değişiklik metin belgesini bulamadım klasörlerde. Nerede olduğunu birisi söylerse buraya eklemeye çalışırım.

EnverYigit

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
firefoxnu.jpg

Mozilla Firefox 17 beraberinde bazı yenilikler getiriyor.

Özellikle video oynatmak için tıklama yapılması gereken alanlar konusunda hazırlanmış kullanıcı izni düzenlemeleri sayesinde çeşitli pluginlerin kullanıcı onayı olmadan oynatılmasının önüne geçilmiş. Ayrıca daha büyük ikonların kullanılması sayesinde Firefox’un kullanımı da daha kolay hale getirilmiş.

İrili ufaklı pek çok hatanın da düzeltildiği Firefox 17’de 20’den fazla performans iyileştirmesi yer alıyor ve özellikle yeni sekme açılması konusunda oldukça yol katedilmiş.

Mac kullanıcıları için ne yazık ki üzücü haberler de var. Firefox 17 ile Mozilla Mac OS X 10.5 desteğini kaldırıyor. Bir üst Firefox versiyonuna geçmek isteyen kullanıcılar Mac OS X versiyonlarını da yükseltmek zorundalar.

Yeni Firefox 17’yi denemek isteyenler aşağıda yer alan indirme bağlantılarını kullanarak çok daha hızlı, güvenli ve dinamik bir Firefox’a geçiş yapabilirler.

Sürüm Notları: http://www.mozilla.org/en-US/firefox/17.0/releasenotes/

İNDİR: http://www.mozilla.org/tr/firefox/new/

dadaist

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Firefox 17! Vay arkadaş. Bu hızla 3 haneli sürümlere de yetişiriz.

SonKraL

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Sürüm Notları:

Sosyal API ve Facebook Messenger için destek İlk revizyon
YENİ
(Blog yazısı bkz) kullanıcının izni olmadan çalışan savunmasız eklenti sürümleri önlemek için uygulanan tıklayın-to-play blocklisting
DEĞİŞTİRİLDİ
Daha büyük simgeler sayesinde Güncelleme Awesome Bar deneyimi
DEĞİŞTİRİLDİ
Mac OS X 10.5 artık desteklenmiyor
DEVELOPER
JavaScript Haritalar ve Setler şimdi iterable vardır
DEVELOPER
SVG FillPaint ve uygulanan StrokePaint
DEVELOPER
Kullanmak için Web Konsolu, Debugger ve Developer Toolbar hızlı ve kolay hale İyileştirmeler
DEVELOPER
Sayfa Müfettiş Yeni Biçimlendirme paneli DOM kolay düzenleme sağlar
HTML5
Uygulanan iframes için Sandbox özniteliği, artan güvenlik sağlayan
SABİT
Yeni Sekme sayfası çevresinde düzeltmeleri de dahil olmak üzere yirmiden fazla performans iyileştirmeleri,
SABİT
Pointer kilidi (769.150) web uygulamaları çalışmaz
SABİT
Sabit başlıklarıyla siteleri (780.345) Page kaydırma

Bilinen Sorunlar

çözümlenmemiş
Kilitlenmiş bir profili kullanarak Firefox başlatmaya çalışırsanız, o (573.369 bakınız) kilitlenmesine
çözümlenmemiş
Bazı kullanıcılar için, ana GMail penceresinde kaydırma (579.260 bakınız) normalden daha yavaş olacaktır
çözümlenmemiş
Windows: Microsoft System kullanımı güncelleme Firefox (730.285 bakınız) gelecekteki güncellemeler önleyebilir kısa bir süre sonra dinlenme işlevselliği

ByEGT

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Bazen bir sekmeyi kapatsam da Firefox'u kapatana kadar arka planda çalışma gibi bir sorunu var. Görev çubuğu önizlemesinde yenileniyor görünüyor bu sekme.

n2141n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uzun süredir firefox kullanıyordum 11.0 dan sonra bende sürekli çökmeye başladı (daha ileri bir sürümde olabilir)çıkan ileri sürümleri yükledim hep aynı bende firefox u silmeden chrome u yükledim chrome a geçtim çok da iyi bakalım 17.0 bu sorunu çözecek mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende firefoxtan vazgeçemiyorum yaw kıroom hızlı biraz ama firefoxda alternatifin çok eklenti felan :)