Mouselerin Sol Yanındaki Tuşlar Ne Işe Yarıyor?

Bu konuyu okuyanlar

MrFOX320

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
24
Herkese merhabalar yeni bir mouse aldım oyun oynama için kullanacağım ama tabiiki internette gezinmek içinde kısacası bundan sonra o fareyi kullanacağım her iş için. Farenin sol kısmında 2 tane tuş var herhalde DPİ tuşu fln diyorlarmış sonraki sayfaya fln geçiyor diyolar ama benim bu konu hakkında bilgim yok. Oyun oynarken reload için işe yarıyor diyende vardı. Bilen varsa bu tuşlar ne işe yarıyor?

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
anladım peki nasıl atayabiliriz özel bir uygulaması yada programı mı var yoksa oyun içi ayar fln mı
Oyun içi ayarlarda istediğin tuşu değiştirebilirsen istediğine atarsın. Değilse macro uygulaması gerekli. Mouse un kendine ait olmayan programlarda çalışmayabilir, stabil olmayabilir.

Son düzenleme:

lBeratl

Asistan
Reaksiyon puanı
215
İleri ve geri gitme tuşu / oyunlarda ayarlara gir istediğin şeyi belirle ve tuş ayarla deyıp o yanındakı tuşa tıkla

MrFOX320

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
24
İleri ve geri gitme tuşu / oyunlarda ayarlara gir istediğin şeyi belirle ve tuş ayarla deyıp o yanındakı tuşa tıkla
şimdi oldu tmm teşekkürler şu an oyundayım tek tek deniyorum soldaki tuşlardan birine reload atadım oluyo sasğolun

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
anladım peki nasıl atayabiliriz özel bir uygulaması yada programı mı var yoksa oyun içi ayar fln mı
Mouse'un kendi yazılımı var ise oradan her ayarı yapabilirsin ve her cihazda sabit kalır o ayarlar.