Mouse tuşu yapıştı. Nasıl düzeltirim?

Bu konuyu okuyanlar

met_sa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar.
Bundan bir hafta önce ikinci el Rampage X-RAPIER mouse aldım. Satıcı kablosunun açıldığını ama kullanıma engel olmadığnı söyledi, ben de aldım. 1 hafta civarı kullandım ve gayet memnun kaldım ama mouse ani dönüşlerde ve ters çevirdiğim zaman bağlantı kopup yeniden bağlanıyordu, ben de kablonun açık ve oynayan yerine japon yapıştırıcı ile sabitlemek istedim ama nasıl olduysa farenin sol clickinin üstüne geldi ve click tamamen yerine yapıştı yani sol click kullanılmaz halde.
Elimde yerine takabilecek bir click ve kablo var. Piranha'nın X7 faresinin içini açtığım zaman kablonun lehimli olduğunu gördüm; X-RAPIER'ınki ise soket tipinde ama kablonun renklerinin hepsi aynı. Kısacası ben bu örgü kablo ve tıkı lehimletmek istesem nerede yaptırabilirim? Lütfen biriktir yenisini al demeyin. Maalesef şu an mümkün değil.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,400
Tamir olabileceğini sanmıyorum geçmiş olsun.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Merhabalar.
Bundan bir hafta önce ikinci el Rampage X-RAPIER mouse aldım. Satıcı kablosunun açıldığını ama kullanıma engel olmadığnı söyledi, ben de aldım. 1 hafta civarı kullandım ve gayet memnun kaldım ama mouse ani dönüşlerde ve ters çevirdiğim zaman bağlantı kopup yeniden bağlanıyordu, ben de kablonun açık ve oynayan yerine japon yapıştırıcı ile sabitlemek istedim ama nasıl olduysa farenin sol clickinin üstüne geldi ve click tamamen yerine yapıştı yani sol click kullanılmaz halde.
Elimde yerine takabilecek bir click ve kablo var. Piranha'nın X7 faresinin içini açtığım zaman kablonun lehimli olduğunu gördüm; X-RAPIER'ınki ise soket tipinde ama kablonun renklerinin hepsi aynı. Kısacası ben bu örgü kablo ve tıkı lehimletmek istesem nerede yaptırabilirim? Lütfen biriktir yenisini al demeyin. Maalesef şu an mümkün değil.
Sol kısmın yapışkan bulaşan kısmına nazikçe ve sabırla maket bıçağı ucu ile mğdahale edebilirsin, lehim işide elektronikçi veya televizyon tamircisi yapar. (=
yada soketli olan kısma piranhanın kablosunu makasla kesip soket kısmının üst yani kablonun (eski olan)arasına sıkıştır rengi rengine uygun olarak ince uşlu bir cımbız yada benzeri ile (=

met_sa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Malesef senelerdir kalitesini kaybetmeyen tek şey japon yapıştırıcısıymış meğer. Sol tık pert dediğinz şeyi denedim ama faydası yok . Benim için önemli olan şey kablonun tamir olması idi sol yık çalışmaz ise onun yerine başka tuşa atayabilirim . Tek sorun şu an piranhanın mousunu kullanıyorum ve yalnış yapma lüksüm yok . ama dediğiniz şeyi denerim .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamir olabileceğini sanmıyorum geçmiş olsun.
Neden