Anket Mount & Blade: Svadya'nın Kayıp Varisi - 2. Bölüm

Beğendiniz mi?

 • Evet

  Kullanılan: 4 100.0%
 • Hayır

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Geliştirilmeli

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Okumadım

  Kullanılan: 0 0.0%

 • Kullanılan toplam oy
  4
 • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Penetrator God

Doçent
Katılım
14 Ocak 2020
Mesajlar
639
Çözümler
1
Reaksiyon puanı
455
Puanları
63
Yaş
25


1621868471648.png


23 Mart 1257 tarihinde Arther daha çiçeği burnunda yeni yetişmekte olan bir delikanlıydı. O yıl Suno şehrinin Kontu Klargus tüm ülkedeki soyluların davet edildiği bir ziyafet verdiğini ve sonrasında da büyük bir turnuva düzenlediğini duyurdu. Kayıt listesi sadece üst tabakadaki insanlardan oluşuyordu. Ancak Arther alt tabakadan bir asker olduğu halde arenadaki üstün başarılarından dolayı bu büyük müsabakada yer almaya hak kazanmıştı.

Galip gelen kişiye cezbedici ödüller verilecekti. Arther için ise bu turnuvanın anlamı daha büyüktü. Arther aşık olduğu Kont Klargus'un güzeller güzeli kızı Leydi Nelda'yı hünerleriyle etkilemek istiyordu. Şölen günü seyirciler akın etmişti. Dövüşlerin yapılacağı alan varlıklı soylular, fakir halk ve hatta civar köylerden bile her tür insanla dolup taştı. Kalabalık heyecandan çıldırmıştı. Gerçekten görülmeye değer bir manzaraydı.

Dövüşçüler son hazırlıklarını yaptı ve sahaya çıktı. Arther pek çok tur yıkılmadan ayakta kalmış ve onu izleyen herkesin sevgisini kazanmıştı. Yarışmanın son düellosunda Kont Meltor'un genç oğlu Clais ile Arther karşı karşıya gelmiş. Arther, Clais'i at üzerindeki kargılı düelloda yenmiş. Clais ikinci bir defa yenilmemeye kararlıymış. Şerefini yeniden kazabilmenin umutsuzluğu içinde, Clais, sportmenliğe yakışmayacak bir biçimde Arther'e çelme takmış ve onu yere düşürmüş, bunu yaparken de Arther'in miğferini başından çekip almış.

Ardından Clais Arther'ın kimliğiyle ilgili hakaretler savurmaya başlamış. Onun soysuz olduğunu ve önceki turların geçersiz olduğunu, bundan dolayısıyla kazanan kabul edilemeyeceğini ilan etmiş. Ama tüm bu rezilliğe rağmen kalabalık Arther'ı alkışlıyormuş. Clais öfkelenmiş, çünkü sıradan bir adama yenilmiş ve bu yüzden utanç duyuyormuş. Clais gözü dönmüş bir şekilde Arther'ı dizleri üzerine çökmeye zorlamış. "Yerini bil köpek!" diye bağırmış ve botundan çıkardığı hançerle Arther'ın boğazını kesmeye çalışmış. Hızlı bir hamleyle Arther, Clais'in elini tutup çevirmiş ve hançeri almış. Daha sonra hançeri yere saplayıp çıplak elleriyle Clais'i herkesin gözleri önünde temiz bir meydan dayağı atmış.

Rezil, kepaze olan Clais arenada sürünecek delik aramış. Günün tek yenilmez dövüşçüsü olarak kalan Arther, turnuvanın getirdiği ödülleri ve şanı kazanmış. Ancak hiçbiri umrunda değilmiş. Onun aklında sadece aşkı Nelda varmış. Tabi önceki bölümde bahsettiğimiz gibi aralarında geçenler gizli olduğundan bunu halka açık bir şekilde yaşayamıyorlardı. Kimselere görünmeden görüşmüşler ve hasret gidermişler.

Birkaç gün sonra yapılan bu Büyük Turnuva'nın rövanş maçının olacağı söylenmiş. Kazanan ile kaybeden bir kez daha karşılaşacaklarmış. Muhtemelen Turnuva Başı'sı Clais ve babasının ısrarları yüzünden bu etkinliği tekrarlamak zorunda kaldı. Arther arenada günlük antrenman ve dövüş talimini yaptığı bir gün. Ulağın biri ona bir mektup getirmiş. Mektupta sadece tek bir satır yazılıymış, "Leydi Nelda" diyormuş ve zarfında ise bir adres varmış. Arther ne olduğunu anlamak için zarfta yazan yere mektubu yollayanlarla buluşmaya gitmiş.

Onu orada Kont Clais karşılamış. Arther onu görünce çok şaşırmış. Clais'ten mektubu ve onu buraya çağırmasının sebebini açıklamasını istemiş. O da Leydi Nelda ile olan yasak aşklarından haberinin olduğunu ve şimdilik ondan başka kimsenin bilmediğini ama bunun her an değişebileceğini söylemiş. (Nasıl Öğrendiği Kayıtlarımızda Yok) Sadece yapılacak rövanş maçında kasten ona kaybedecek olursa Kont Klargus'un bunu öğrenmeyeceğini garantileyebileceğini belirterek Arther'ı tehdit etmiş. Duydukları karşısında şoka uğrayan Arther kendini düşündüğü için değil Leydi Nelda'nın iyiliği için Clais'in teklifini kabul etmek zorunda kalmış.

Arther bu olanlardan Nelda'ya hiç söz etmemiş ve rövanş maçının yapılacağı güne kadar sessizce beklemiş. Dövüş günü gelip çatmış. Arther aynen Clais'e söz verdiği gibi bilerek yenilmiş. Clais sahte zaferiyle övünüp seyircilere şov yaparken, Arther o anlarda aşkı Nelda'nın güvende olduğunu bilerek mutlu olmuş. Ancak Clais, Arther gibi anlaşmaya sadık kalmamış ve Kont Klargus'un da izleyiciler arasında olduğunu fırsat bilerek Nelda ile Arther'ın aralarındaki ilişkiyi fantastik cümleler ve abartılı hareketlerle ifade etmiş.

Arther'ın, Nelda'yı kirlettiğini bile söylemiş. Gerçekte aralarında böyle bir münasebet olmamıştı. Gizlice buluştukları dönemlerde de aksine Nelda'yı durduran hep Arther oldu. İtibarı iki paralık olan Klargus köpürmüş Arther'ı asılacağı günü kadar bekleyeceği zindana attırmış. Nelda'yı ise kaledeki odasına kilitlettirmişti. Birkaç hafta çeşitli işkence ve aç bırakılmadan sonra bir anda Arther serbest bırakılmış.

Arther ölümü beklerken böyle bırakılmasının ardındaki gerçeği öğrendikten sonra idam edilmediğine sevinsemi yoksa üzülsemi bilememiş. Darağacından kurtulmuş ama bunun bedeli çok büyükmüş ve ödeyen kişide Leydi Nelda olmuş. Kont Clais, Arther'a yaptığı gibi onuda tehdit etmiş. Eğer onunla evlenmeyi kabul ederse Arther'ı serbest bıraktıracağını söylemiş. Bu durumda Leydi Nelda Arther'ın yaşaması için kendini feda etmiş. Aynı Arther'ın onun için yaptığı gibi.

Tabi Arther'a bu durum Clais'in emriyle gardiyan tarafından tam tersi aktarılmış. Aslında Nelda onunla ilk başta eğlence için birlikte olmuş. Şimdi de artık sıkıldığı için bütün bu olanları Clais ile birlikte planlayıp ondan kurtulmaya çalışmış. Duyduklarına inanamayan Arther ikna olmak için düğün gününe kadar şehirde beklemiş. İlerleyen aylarda Suno şehrinin meydanında halka açık bir törenle Clais ile Nelda'nın nikahı kıyılmış.

Buna şait olan Arther, Nelda hakkında ona anlatılan tüm yalanların gerçekliğinden emin olmuş ve bir daha dönmemek üzere orayı terk etmiş. Gerçekleri bilmediği için yüreği Nelda'ya kin ve nefretle dolmuş. Yaşanan olaylar onu derinden yaralayıp etkilemiş, onu değiştirmiş. Kaybettiklerini ve çektiklerini umursamamış, Arther'ı yıkan Nelda'nın onun sevgisine ihaneti olmuş. Ve bir gün adını Kalradya diyarında tekrar duyurup Svadya tahtındaki hak ettiği yeri alarak intikamını alacağına yemin etmiş...
 
Son düzenleme:

ExpertGamer90

Profesör
Katılım
25 Aralık 2020
Mesajlar
1,510
Reaksiyon puanı
2,707
Puanları
11323 Mart 1257 tarihinde Arther daha çiçeği burnunda yeni yetişmekte olan bir delikanlıydı. O yıl Suno şehrinin Kontu Klargus tüm ülkedeki soyluların davet edildiği bir ziyafet verdiğini ve sonrasında da büyük bir turnuva düzenlediğini duyurdu. Kayıt listesi sadece üst tabakadaki insanlardan oluşuyordu. Ancak Arther alt tabakadan bir asker olduğu halde arenadaki üstün başarılarından dolayı bu büyük müsabakada yer almaya hak kazanmıştı.

Galip gelen kişiye cezbedici ödüller verilecekti. Arther için ise bu turnuvanın anlamı daha büyüktü. Arther aşık olduğu Kont Klargus'un güzeller güzeli kızı Leydi Nelda'yı hünerleriyle etkilemek istiyordu. Şölen günü seyirciler akın etmişti. Dövüşlerin yapılacağı alan varlıklı soylular, fakir halk ve hatta civar köylerden bile her tür insanla dolup taştı. Kalabalık heyecandan çıldırmıştı. Gerçekten görülmeye değer bir manzaraydı.

Dövüşçüler son hazırlıklarını yaptı ve sahaya çıktı. Arther pek çok tur yıkılmadan ayakta kalmış ve onu izleyen herkesin sevgisini kazanmıştı. Yarışmanın son düellosunda Kont Meltor'un genç oğlu Clais ile
Arther karşı karşıya gelmiş. Arther, Clais'i at üzerindeki kargılı düelloda yenmiş. Clais ikinci bir defa yenilmemeye kararlıymış. Şerefini yeniden kazabilmenin umutsuzluğu içinde, Clais, sportmenliğe yakışmayacak bir biçimde Arther'e çelme takmış ve onu yere düşürmüş, bunu yaparken de Arther'in miğferini başından çekip almış.

Ardından Clais Arther'ın kimliğiyle ilgili hakaretler savurmaya başlamış. Onun soysuz olduğunu ve önceki turların geçersiz olduğunu, bundan dolayısıyla kazanan kabul edilemeyeceğini ilan etmiş. Ama tüm bu rezilliğe rahmen kalabalık Arther'ı alkışlıyormuş. Clais öfkelenmiş, çünkü sıradan bir adama yenilmiş ve bu yüzden utanç duyuyormuş. Clais gözü dönmüş bir şekilde Arther'ı dizleri üzerine çökmeye zorlamış. "Yerini bil köpek!" diye bağırmış ve botundan çıkardığı hançerle Arther'ın boğazını kesmeye çalışmış. Hızlı bir hamleyle Arther, Clais'in elini tutup çevirmiş ve hançeri almış. Daha sonra hançeri yere saplayıp çıplak elleriyle Clais'i herkesin gözleri önünde temiz bir meydan dayağı atmış.

Rezil, kepaze olan Clais arenada sürünecek delik aramış. Günün tek yenilmez dövüşçüsü olarak kalan Arther, turnuvanın getirdiği ödülleri ve şanı kazanmış. Ancak hiçbiri umrunda değilmiş. Onun aklında sadece aşkı Nelda varmış. Tabi önceki bölümde bahsettiğimiz gibi aralarında geçenler gizli olduğundan bunu halka açık bir şekilde yaşayamıyorlardı. Kimselere görünmeden görüşmüşler ve hasret gidermişler.

Birkaç gün sonra yapılan bu Büyük Turnuva'nın rövanş maçının olacağı söylenmiş. Kazanan ile kaybeden bir kez daha karşılaşacaklarmış. Muhtemelen Turnuva Başı'sı Clais ve babasının ısrarları yüzünden bu etkinliği tekrarlamak zorunda kaldı. Arther arenada günlük antreman ve dövüş talimini yaptığı bir gün. Ulağın biri ona bir mektup getirmiş. Mektupta sadece tek bir satır yazılıymış, "Leydi Nelda" diyormuş ve zarfında ise bir adres varmış. Arther ne olduğunu anlamak için zarfta yazan yere mektubu yollayanlarla buluşmaya gitmiş.

Onu orada Kont Clais karşılamış. Arther onu görünce çok şaşırmış. Clais'ten mektubu ve onu buraya çağırmasının sebebini açıklamasını istemiş. O da Leydi Nelda ile olan yasak aşklarından haberinin olduğunu ve şimdilik ondan başka kimsenin bilmediğini ama bunun her an değişebileceğini söylemiş. (Nasıl Öğrendiği Kayıtlarımızda Yok) Sadece yapılacak rövanş maçında kasten ona kaybecek olursa Kont Klargus'un bunu öğrenmeyeceğini garantileyebileceğini belirterek Arther'ı tehdit etmiş. Duydukları karşısında şoka uğrayan Arther kendini düşündüğü için değil Leydi Nelda'nın iyiliği için Clais'in teklifini kabul etmek zorunda kalmış.

Arther bu olanlardan Nelda'ya hiç söz etmemiş ve rövanş maçının yapılacağı güne kadar sessizce beklemiş. Dövüş günü gelip çatmış. Arther aynen Clais'e söz verdiği gibi bilerek yenilmiş. Clais sahte zaferiyle övünüp seyircilere şov yaparken, Arther o anlarda aşkı Nelda'nın güvende olduğunu bilerek mutlu olmuş. Ancak Clais, Arther gibi anlaşmaya sadık kalmamış ve Kont Klargus'un da izleyiciler arasında olduğunu fırsat bilerek Nelda ile Arther'ın aralarındaki ilişkiyi fantastik cümleler ve abartılı hareketlerle ifade etmiş.

Arther'ın, Nelda'yı kirlettiğini bile söylemiş. Gerçekte aralarında böyle bir münasebet olmamıştı. Gizlice buluştukları dönemlerde de aksine Nelda'yı durduran hep Arther oldu. İtibarı iki paralık olan Klargus köpürmüş Arther'ı asılacağı günü kadar bekleyeceği zindana attırmış. Nelda'yı ise kaledeki odasına kilitlettirmişti. Birkaç hafta çeşitli işkence ve aç bırakılmadan sonra bir anda Arther serbest bırakılmış.

Arther ölümü beklerken böyle bırakılmasının ardındaki gerçeği öğrendikten sonra idam edilmediğine sevinsemi yoksa üzülsemi bilememiş. Darağacından kurtulmuş ama bunun bedeli çok büyükmüş ve ödeyen kişide Leydi Nelda olmuş. Kont Clais, Arther'a yaptığı gibi onuda tehdit etmiş. Eğer onunla evlenmeyi kabul ederse Arther'ı serbest bıraktıracağını söylemiş. Bu durumda Leydi Nelda Arther'ın yaşaması için kendini feda etmiş. Aynı Arther'ın onun için yaptığı gibi.

Tabi Arther'a bu durum Clais'in emriyle gardiyan tarafından tam tersi aktarılmış. Aslında Nelda onunla ilk başta eğlence için birlikte olmuş. Şimdi de artık sıkıldığı için bütün bu olanları Clais ile birlikte planlayıp ondan kurtulmaya çalışmış. Duyduklarına inanamayan Arther ikna olmak için düğün gününe kadar şehirde beklemiş. İlerleyen aylarda Suno şehrinin meydanında halka açık bir törenle Clais ile Nelda'nın nikahı kıyılmış.

Buna şait olan Arther, Nelda hakkında ona anlatılan tüm yalanların gerçekliğinden emin olmuş ve bir daha dönmemek üzere orayı terk etmiş. Gerçekleri bilmediği için yüreği Nelda'ya kin ve nefretle dolmuş. Yaşanan olaylar onu derinden yaralayıp etkilemiş, onu değiştirmiş. Kaybettiklerini ve çektiklerini umursamamış, Arther'ı yıkan Nelda'nın onun sevgisine ihaneti olmuş. Ve bir gün adını Kalradya diyarında tekrar duyurup Svadya tahtındaki hak ettiği yeri alarak intikamını alacağına yemin etmiş...
Ben Arther'in yerinde olsam Kont Clais'i, buluştukları yerde öldürürdüm.
 

Penetrator God

Doçent
Katılım
14 Ocak 2020
Mesajlar
639
Çözümler
1
Reaksiyon puanı
455
Puanları
63
Yaş
25
Ben Arther'in yerinde olsam Kont Clais'i, buluştukları yerde öldürürdüm.

Buluşma Clais'in istediği yerde yapıldığı için orada tek başına beklemiyordu tabii ve etrafında bir sürü adamı vardı ama Arther tek başınaydı. Onu öldürse bile Clais bir kont olduğu için krallıkta aranan bir suçlu haline gelecekti ve babasıyla düşman olacaklardı daha sonradan Nelda ile aralarında yaşanan yasak aşk ortaya da çıkabilirdi. Amacı sevdiği kızı korumaktı o yüzden onun için fedakarlık yaptı.
 

ExpertGamer90

Profesör
Katılım
25 Aralık 2020
Mesajlar
1,510
Reaksiyon puanı
2,707
Puanları
113
Buluşma Clais'in istediği yerde yapıldığı için orada tek başına beklemiyordu tabii ve etrafında bir sürü adamı vardı ama Arther tek başınaydı. Onu öldürse bile Clais bir kont olduğu için krallıkta aranan bir suçlu haline gelecekti ve babasıyla düşman olacaklardı daha sonradan Nelda ile aralarında yaşanan yasak aşk ortaya da çıkabilirdi. Amacı sevdiği kızı korumaktı o yüzden onun için fedakarlık yaptı.
3. Bölümde göreceğiz. Birazdan oyuna girip Kont Clais ile savaşacağım. :D
 

Son mesajlar

Üst