Mount & Blade Bannerlord ekran kartı ısınma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

BEKLEHEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben dahil 3 arkadaşım ile beraber aldık oyuna girdikten bir süre sonra ekran kartlarımızın aşırı ısındığını gördük her birimiz de aynı problemi yaşıyoruz normalde 30-40-50 gibi ısı değerlerine sahip olan ekran kartım bannerlord da 70 e çıktı mesela lanucher açtım ısı 21 iken birden bire hızlanarak 25-27 derecelere girdi . __[[biliyorum oyun henüz erken erişim belli ki bazı optimizasyon problemleri yaşıyor ama ilk çıktı gün alıp oynamış olan bir arkadaşımız bizlere "NE OLDUYSA İLK HOTFİX DEN SONRA OLDU" demişti google da biraz gezindikten sonra aynı konu hakkında konuşanları gördüm]]__ bu yüzden sormak isterim ki oyunda belirtiğim gibi bir sıkıntımı var yoksa herhangi bir ayarı kapatıp ısı problemini çözebilirmiyiz ((sistemi yazamadım zaten sistemsel bir sıkıntı değil kesinlikle okuduğunuz için sağolun))...

resim 1 = Bannerlord açık değil iken
resim 2 = Bannerlord Lanucher açık iken
resim 3 = Bannerlord da 3 dk nın ardından (dolaştım ve arenaya girdim)

asdasdasdcvxzc.jpg
Ek Açıklama 2020-04-22 051736.jpg
Ek Açıklama 2020-04-22 052453.jpg

BEKLEHEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Açınca yük altina giriyor kart, nerede sorun ben anlayamadım.

Cevap verdiğin için sağol sorun şu ki tabiki belli bir yük binecek ekran kartına.

olmaması gereken bir yük ve ısınma problemi var .

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
71 derece çok ekstrem bir sıcaklık değil. Başka oyunlarda bu kadar ısınmıyorsa kart büyük ihtimalle beta sürecinden kaynaklanıyordur.

BEKLEHEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
71 derece çok ekstrem bir sıcaklık değil. Başka oyunlarda bu kadar ısınmıyorsa kart büyük ihtimalle beta sürecinden kaynaklanıyordur.

Cevap için teşekürler doğru 71 derece o kadarde yüksek bir rakam değil ayrıca oyun erken erişim olur böyle vakalar benim aslında demek istediğim her hangi bir ayarı düşürür yada kapatırsak bu ısının düşmesini az da olsa sağlayabilirmiyiz

Son mesajlar