Motor Arıza Lambası Yanıp Duruyor Sürekli

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Arkadaşlar 2012 model Ford Connect 1.8 GLX 110 beygirlik modelinin en fulü olan araç var yaklaşık 2 senedir bizde sürekli bakımını yapıp kullanıyoruz kilometresi de fazla yok. Bir kaç gündür araçta hissettiğim bazı sorunları söyleyeyim. Bazen yolda giderken ayagım gaz pedalında bile olsa birden gaz kesiyor araba hafiften silkeliyordu daha sonra bu silkeleme sorunu biraz daha arttı. Bugün de hem motor arıza lambası yakıyor hemde küçük ekran da motor arızalı ibaresi bulunuyor. Bu iki ibare çıkınca araba resmen gitmiyor sanki arkadan birisi çekiyor gibi ama aracı stop edip geri çalıştırınca lambalar sönüyor lambalar sönünce araba resmen uçuşa geçiyor çok sürmeden ( ortalama 10 dakika ) sonra yine aynı lamba yanıyor ve motor arızalı yazısı çıkıyor çıkınca araba yine gitmiyor. Bu sorunu neden yapar acaba? Hor kullanılmayan bir araba bu arada. Şuan pek çalıştırmıyoruz arabayı ne olur ne olmaz diye.

Edit: Ben bu konuyu araştırırken araç çoktan yapılmış bana haber verilmemişti babam tarafından :) Belki aynı sorunu yaşayan vardır diyerek devam ediyorum. Aracın turbo hortumu patlamış hortum değişimi yapılarak sorun şuan için çözülmüş arıza lambası vs yanmıyor. Toplamda 70 TL'ye yaptırılmış. 50 TL hortum 20 TL işçilik.

Son düzenleme: