Monster Tulpar T7 V20.1.1 VS MSI GL65 9SD-033XTR

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Anonim 3

SDN Okuru
O fiyata RTX 2060 kartlı ürünler var.

Bilemedim. MSI'ın soğutma sistemi ve malzeme kalitesi daha iyi gibi. RTX 2060 ile GeForce GTX 1660TI arasında çok fazla fark var mı ki? Kusura bakmayın ikisi farklı model olduğu için bilemedim.

MSI 120 Hz
HP 60 Hz
HP'nin Hz düşük. Buda oyunlarda FPS yüksek olsa bile sanki FPS düşükmüş hissi verir.

Bu arada Monster'da 60 Hz imiş o zaman MSI benim için 1 adım daha önde

Son düzenleyen moderatör:

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954
Bilemedim. MSI'ın soğutma sistemi ve malzeme kalitesi daha iyi gibi. RTX 2060 ile GeForce GTX 1660TI arasında çok fazla fark var mı ki? Kusura bakmayın ikisi farklı model olduğu için bilemedim.

MSI 120 Hz
HP 60 Hz
HP'nin Hz düşük. Buda oyunlarda FPS yüksek olsa bile sanki FPS düşükmüş hissi verir.

Bu arada Monster'da 60 Hz imiş o zaman MSI benim için 1 adım daha önde
tabiki msi. monster fiyat performansı çok iyi ama malzeme kalitesi çok kötü bildiğin plastik hpnin ekranı 60 hz miş. 60 hz olduktan sonra rtx olsa ne olur olmasa ne olur

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Oynadığın oyunlara bağlı. Ben FPS pek oynamam, AAA oyunlar oynarım o yüzden 60 Hz olması pekte koymaz bana. Ama çok fazla CS GO, PUBG oynarım dersen 144 Hz farkını hissedersin.

S

SDN Anonim 3

SDN Okuru
Oynadığın oyunlara bağlı. Ben FPS pek oynamam, AAA oyunlar oynarım o yüzden 60 Hz olması pekte koymaz bana. Ama çok fazla CS GO, PUBG oynarım dersen 144 Hz farkını hissedersin.
Ben hem AAA hem de FPS karışık oynuyacağım. Bu arada ben ağır programlarda kullanacağım yani; Adobe Photoshop, After Effects, Fireworks, Media Encoder, İllustrator, Premiere Pro ; SolidWorks Ve daha niceleri gibi program kullanacağım.

Bunlarda sıkıntı olmaz değil mi?

Birde Adove Premiere Pro kullanırken üstte videonun ön izlemesi var ya. Ben şimdiki pc ile o ön izlemeyi kullanırken bir kasma hissi veriyor(pc 60 Hz). 144 Hz de böyle bir şey olmaz değil mi?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ben hem AAA hem de FPS karışık oynuyacağım. Bu arada ben ağır programlarda kullanacağım yani; Adobe Photoshop, After Effects, Fireworks, Media Encoder, İllustrator, Premiere Pro ; SolidWorks Ve daha niceleri gibi program kullanacağım.

Bunlarda sıkıntı olmaz değil mi?

Birde Adove Premiere Pro kullanırken üstte videonun ön izlemesi var ya. Ben şimdiki pc ile o ön izlemeyi kullanırken bir kasma hissi veriyor(pc 60 Hz). 144 Hz de böyle bir şey olmaz değil mi?
Kasma hissinin 60 Hz çözünürlükten ziyade bilgisayar gücü ile alakalı olması daha muhtemel. Çünkü bu işi profesyonel anlamda yürüten kişiler 4K 60 Hz'de çalışıyor sonuçta. Harici monitör kullanma ihtimaliniz varsa HP modelini tercih edin derim. Ancak 1660 Ti için de o MSI modeli pek pahalı. Bu modeli SSD yükseltmesi ile almanızı tavsiye ederim.

Son mesajlar