Monster Kullananlar kulübü

Bu konuyu okuyanlar

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Öncelikle herkese selamlar monster Abra A7 V12.1.5 kullanıcısıyım makineyi kadıköy şubesinden teslim aldım dükkandan içeri girer girmez oradaki çalışanlar sizinle güzel bir iletişim kuruyorlar ve aklınıza takılan ne varsa size doğru bir şekilde cevaplıyorlar kullanım amacınızı sorup bütçenizi sorup size en uygun ürüne yönlendiriyorlar.
kullandığım makineye gelicek olursak ben grafik tasarım amaçlı aldım evde kullandığım bir kasa var ama bir yere gittiğimde yanımda bulunsun diye satın aldım.
ürünün performansına gelicek olursak son nesil i5 işlemci olması m2 sdd olması ince olması ve 120hz ekranlı olması beni ürünü almaya teşvik etti aldığım günden beri bir çok programı aynı anda kullanmama rağmen makinenin hiç zorlandığını görmedim hem oyun hem iş odaklı bir bilgisayar olduğunu düşünüyorum almayı planlayan arkadaşlara önerim yaşadığınız şehirde monster bayisi varsa gidip görmenizi tavsiye ederim makine hakkında aklınıza takılan bir soru veya sormak istediğiniz birşey olursa bildiğim kadarıyla cevaplarım.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Ben de böyle bir kulüp açmayı planlıyordum siz önce davrandınız. :) Forumda ve Türkiye'de bir sürü Monster kullanan kişi var.

Ben Monster Abra A7 v12.2.1 +8GB RAM kullanıyorum. Memnunum. İncelemem burada.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Zaten bu kulüp geçen seneden beri vardı, hatta utkuversus açmıştı.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Keşke kulüplerin hepsini sabitleseniz ben görmedim çünkü. :/

Kutto

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Ben de yazılım ve oyun için bilgisayar almayı düşünüyorum.Aklımda uzun süredir monster vardı fakat işlemci konusunda aklımda soru işareti kalmıştı.Sizce i5 10.Nesil işlemciler bu özellikli bilgisayarlara yetiyor mu ? Ekranın 120Hz olması,ekran kartı gayet cazip zaten.Aklımda olan model şu;

mrfkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
ben de bu kulüpe 6 aydır katıldım.bakalım nasıl olcak
:)

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Ben de yazılım ve oyun için bilgisayar almayı düşünüyorum.Aklımda uzun süredir monster vardı fakat işlemci konusunda aklımda soru işareti kalmıştı.Sizce i5 10.Nesil işlemciler bu özellikli bilgisayarlara yetiyor mu ? Ekranın 120Hz olması,ekran kartı gayet cazip zaten.Aklımda olan model şu;

Kullananlara saygım var, fakat aynı kasaya sahip V16 burnumdan getirdi diyebilirim. Bunlarda var mı bilemiyorum ama ben Monster’da sadece Abra A5 V15 ailesini öneririm, başka öneriler de sunmam. Tercih sizin.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Ben v12.2 kullaıyorum. (A7) Neredeyse bir sorunu olmadı şu ana kadar.

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Kullananlara saygım var, fakat aynı kasaya sahip V16 burnumdan getirdi diyebilirim. Bunlarda var mı bilemiyorum ama ben Monster’da sadece Abra A5 V15 ailesini öneririm, başka öneriler de sunmam. Tercih sizin.
bende A7 V12.1.5 kullanıcısıyım şuana kadar hiçbir sorun yaşamadım Güzel bir makine bana sorarsanız
Mesaj otomatik birleştirildi:

mobil işlemci tarafında şuan i5 hayli hayli yetiyor piyasadaki çoğu oyunu rahatlıkla oynatır size bir sorun yaratıcağını sanmıyorum

Kutto

Asistan
Reaksiyon puanı
121
bende A7 V12.1.5 kullanıcısıyım şuana kadar hiçbir sorun yaşamadım Güzel bir makine bana sorarsanız

mobil işlemci tarafında şuan i5 hayli hayli yetiyor piyasadaki çoğu oyunu rahatlıkla oynatır size bir sorun yaratıcağını sanmıyorum
10.Nesil olması iyi yönü,biraz daha tatmin oldum.Galiba belirttiğim cihazı alacağım.

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Beni monster almaya iten bir farklı konuda her 6 ayda bir bakıma gönderme müşteri odaklı bir hareket ve güzel birşey keşke bütün firmalar böyle olanak sağlasalar

10.Nesil olması iyi yönü,biraz daha tatmin oldum.Galiba belirttiğim cihazı alacağım.
güzel bir tercih bence.
ama bana sorarsan 1650ti yerine 1650li modeli alıp 16 gb remli modeli alırım ama diyorsanki ben ekstradan 8 gb takrırım 1650ti lı olan makine daha mantıklı

Kutto

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Beni monster almaya iten bir farklı konuda her 6 ayda bir bakıma gönderme müşteri odaklı bir hareket ve güzel birşey keşke bütün firmalar böyle olanak sağlasalar

güzel bir tercih bence.
ama bana sorarsan 1650ti yerine 1650li modeli alıp 16 gb remli modeli alırım ama diyorsanki ben ekstradan 8 gb takrırım 1650ti lı olan makine daha mantıklı
Karşılaştırmalarına baktım 1650 ile 1650Ti arasında yaklaşık olarak 10-13 FPS fark var.Ama dediğiniz gibi 1650Ti olan modelini alıp ileride RAM takviyesi yaparım kafam rahat olur.

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Karşılaştırmalarına baktım 1650 ile 1650Ti arasında yaklaşık olarak 10-13 FPS fark var.Ama dediğiniz gibi 1650Ti olan modelini alıp ileride RAM takviyesi yaparım kafam rahat olur.
olabilir benim kullandığım model indirimde diye ben bunu tavsiye ettim indirimde olmasaydı bende sizin baktığınız ürün alır üzerine 8GB rem ve SSD ekler öyle satın alırdım ama bana 1650 ekran kartı yetiyor.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554

Neredeyse aynı modele sahibim. Ürün incelemem burada.