Monster Abra A7 V11.1.3 17.3" Kasma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

NambaKorea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar monster abra a7 v11.1.3 modelini aldım ve pili sabit çıkarılamıyor sorunum şu ki şarj full olunca prizden çıkarıyorum ve oynadığım oyunlar kasmaya başlıyor. PRizdeyken sorun yok fakat dolunca bataryayı çıkarma şansım olmadığından mecburen prizi çıkarıyorum pil ömrü gitmesin diye. Napıcam ben böyle şarj dolunca oyun oynayamayacak mıyım nasıl bir saçmalıktır bu. Acaba bu piller yeni nesil ve şarjı fullken prizde kalması ömrünü etkilemiyor mu?

K8GERSKY

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Laptopların tümünde bahsettiğiniz şey var.

NambaKorea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Laptopların tümünde bahsettiğiniz şey var.
Diğer laptoplarda mesela benim önceki aldığım monster modelinde batarya çıkarılabiliyordu prize takıp oynama imkanım vardı kasmadan bu modelde batarya çıkmıyor anlamadığım nokta bu ve sitelerinde modelin alttan görüntüsü için bir resim eklenmemiş ben çıkarabileceğimi düşünmüştüm.

K8GERSKY

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Diğer laptoplarda mesela benim önceki aldığım monster modelinde batarya çıkarılabiliyordu prize takıp oynama imkanım vardı kasmadan bu modelde batarya çıkmıyor anlamadığım nokta bu ve sitelerinde modelin alttan görüntüsü için bir resim eklenmemiş ben çıkarabileceğimi düşünmüştüm.
Bahsettiğiniz modelin pilinin takılıp çıkarılması hakkında bir bilgim yok. Fakat oyun bilgisayarlarnda fişten çıkardığınız anda FPS düşüşü yaşanması gayet normal. Onun dışında ayarlarda (pil kısmında olabilir) bahsettiğiniz pil ömrü ile ilgili bir ayar olabilir. Kendi kullandığım laptopumda %50 civarına kadar şarj edip sonra pili devre dışı bırakıp fişten güç alan bir ayar bulunmakta. Ayar Windows sekmesinde değil bilgisayarımın kendi programında.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Piller adaptörün verdiği enerjiyi veremez. Gayet normal.

NambaKorea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Piller adaptörün verdiği enerjiyi veremez. Gayet normal.
Peki şarj fullken prizde takılı kullansam ömrü gider mi çünkü batarya sabit çıkarılamıyor, yeni nesil pillerde sorun olmuyormuş galiba kullanılırsa bu da onlardan falan mı?