Monster Abra A5 V15.8.3 İnceleme (Monster Tavsiyesi)

Bu konuyu okuyanlar

MertGunesus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese merhaba.
Geçen hafta uzun araştırmalarım sonucu Monster Abra A5 v15.8.3 aldım ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.
Arkadaşlar bilgisayarı 1TB harddisk ekleterek 8593 TL'ye aldım. Bu bilgisayarı seçme nedenim 8000-9000 TL arasında alınabilecek en dolu laptop olmasıydı.
Monster markası hakkında ön yargıya sahiptim ve açıkçası fazla güvenmiyordum fakat fiyat performans oranının çok yüksek olması nedeniyle almaya karar verdim ve bunun çok doğru bir karar olduğunu düşünüyorum.
Forumda Monster notebooklar ile alakalı tavsiye almak için devamlı yeni konu açıldığını görüyorum.
Monster bilgisayarlar ile alakalı aklında soru işareti olan arkadaşların faydalanabilmeleri için sahibi olduğum Abra A5 modelini sizler için değerlendirmek istiyorum.
Öncelikle laptop piyasası cebinizi yakacak cinsten. Dizüstüne ihtiyacınız yoksa kesinlikle masaüstü toplamanızı öneriyorum.
Gelelim bilgisayarın artılarına.
- 120 Hz IPS ekran inceltilmiş çerçeveleriyle oldukça başarılı.
- Piyasadaki aynı fiyattaki diğer bilgisayarların aksine i7 10. nesil işlemci ve GTX 1650 Ti içermekte. Yani fiyat performansta çok başarılı.
- Ses sistemi bir diğer laptopuma göre (Lenovo Y520) daha iyi.
- FPS ve sıcaklık değerleri başarılı, render süresi gayet yeterli.
Eksiler.
- Fiyat performans olarak masaüstü bilgisayarların gerisinde.
- Kasası kaliteli plastik olsa da sonuç olarak plastik.
- Menteşeleri sağlam değil, hafif bir kuvvet uygularsanız çatırdayacak gibi.
- Fan çok sesli çalışıyor ama tabii ki normal çünkü soğumak zorunda :(
- klavyesi elleri büyük olanlar için bir tık küçük kalabilir ama alışabilirsiniz.

Kafanızda bilgisayarla ilgili daha somut şeyler canlanabilmesi için videosunu bırakıyorum.

-https://www.youtube.com/watch?v=nIzEYk7cyXc

Her türlü soruya açığım.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Ben 4 hafta geçmedi Abra A7 v12.2.1 aldım bari ben de böyle bir konu yazayım. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada incelemeniz detaylı olmuş elinize sağlık.

MertGunesus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben 4 hafta geçmedi Abra A7 v12.2.1 aldım bari ben de böyle bir konu yazayım. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada incelemeniz detaylı olmuş elinize sağlık.
Çok teşekkürler.
İnceleme konuları forumdaki üyeler için veya bilgisayar almak isteyen insanlar için çok faydalı olabiliyor. Almak istediği bilgisayarı kağıt üzerinde yazanlarla yorumlayanlardan değil de bizzat kullanıcılarından dinlemek onlar için daha yol gösterici olabilir :)

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Çok teşekkürler.
İnceleme konuları forumdaki üyeler için veya bilgisayar almak isteyen insanlar için çok faydalı olabiliyor. Almak istediği bilgisayarı kağıt üzerinde yazanlarla yorumlayanlardan değil de bizzat kullanıcılarından dinlemek onlar için daha yol gösterici olabilir :)

İncelemeyi yazdım bile. :) Umarım görüş isteyenlere yardımcı olmuştur. :)