Monitörümde dalgalanma oluyor.

Smrai0jck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar Sync Master 923nw 1440 X 900 75 Hz ayarında VGA girişli bir monitörüm var. Sorun: Siyah ve koyu renkli ekranlarda daha sık olmakla beraber neredeyse her ekranda dalgalanma oluyor ister istemez dikkat çekiyor özellikle akşamları. Çözüm için Kasa ile monitörü aynı üçlü prizden ayırarak başladım ilk olarak hepsini altılı prize daha sonra monitörü üçlü prize diğerlerini altılı ya taktım, yine çözemedim. Monitörün güç kablosuna topraklama siyah bant yapıştırdım olmadı. Benim kasa veya kablolarda mı sorun var diyerek arkadaşımın bilgisayarında denedik sonuç hala aynı. Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim.
Not: Sistemimde ekran kartı yok.

ZeroTwo

Asistan
Reaksiyon puanı
252

®Shift®

Profesör
Reaksiyon puanı
1,805
Ghosting tam olarak ne oluyor ?
Bir de testlerine baktım ama neye göre bakacağım ne anlamam gerekiyor yardımcı olur musunuz ?
Ghosting (Hayalet Görüntü), LCD ekranlar veya flat-panel ekranlarda tepki süresinin düşüklüğü ve monitörün hızlı çalışması nedeniyle görüntünün bir önceki sahne halinde kalmasıdır.

Smrai0jck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ghosting (Hayalet Görüntü), LCD ekranlar veya flat-panel ekranlarda tepki süresinin düşüklüğü ve monitörün hızlı çalışması nedeniyle görüntünün bir önceki sahne halinde kalmasıdır.
bir karakterin ve herhangi birşeyin hareket ederken arkasından gelen gölgemsi şeydir

Blur Busters TestUFO Motion Tests. Benchmark for monitors & displays. bu linkten ölçebilirsiniz
İnceledim sadece fare modelinde 75 Hz 75 fps ayarında gölgelenmeler oluyor evet. Bunu öğrenmiş oldum teşekkür ederim. Ama bunun dalgalanma sorunu ile bir bağlantısı var mıdır ? Veya bunun çözümü nedir ?

ZeroTwo

Asistan
Reaksiyon puanı
252
İnceledim sadece fare modelinde 75 Hz 75 fps ayarında gölgelenmeler oluyor evet. Bunu öğrenmiş oldum teşekkür ederim. Ama bunun dalgalanma sorunu ile bir bağlantısı var mıdır ? Veya bunun çözümü nedir ?
ghosting'in çözümü bulunmamakta